Skocz do zawartości
  • 0

brak sygnału HB 13E - źle założony konwerter?


shaman
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Chciałem rodzicom zrobić dobrze i wymienić starą analogową instalację na TNK. Musiałem wymienić 15 letni konwerter. Niestety mocując się z zardzewiałymi śrubami połamałem mocowanie konwertera. Nowy konwerter zamocowałem poxipolem. Wydawało mi się, że tego się nie da schrzanić, bo podstawa uchwytu (która przetrwała) odpowiednio spozycjonuje konwerter. Niestety sygnału brak. Kręcę anteną i tak i siak, a wskaźnik jakości sygnały ani drgnie.

 

Konwerter skręciłem 5stopni w prawo (okolice Katowic). Zrobiłem to "na oko", więc może się okazać, że jest błąd ± 2 stopnie. Czy to może mieć, aż takie duże znaczenie? Czy w ogóle samo osadzenie konwertera może być kluczowe dla zupełnego braku sygnału? Na przykład to, że konwerter jest o centymetr bliżej czaszy lub centymetr dalej?

 

Wcześniej tuner sprawdziłem na swojej antenie z CP. Wszystko działało jak należy. Antena rodziców jest spora 85-90cm. Konwerter uniwersalny BlueLine.

Nie sądziłem, że będę miał takie problemy.

Co radzicie? Jak to sprawdzić i poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak poprawnie zadawać pytania?

- bardzo niemile widziany jest tzw. crossposting, zarówno wewnętrzny (czyli zadawanie tego samego pytania w kilku różnych miejscach na forum), jak i zewnętrzny (tj. to samo pytanie na różnych forach pod różnymi adresami internetowymi). Czemu? Tracisz nasz czas! Kilka osób odpowiada na to samo pytanie w różnych miejscach, choć mogłoby pomagać innym osobom! Daj szansę uzyskać pomoc innym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...