Skocz do zawartości
  • 0

Zez Hotbird + Astra2


amarok4
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zobacz;

[Zezowanie w trzech kierunkach]

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/4lnb.htm

 

[Kalkulator ZEZA]

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

 

Ale na astre 19,2 mam osobną antenę 60cm i ona jest wysoko.

To ja wyrzuc. Bedziesz mial znacznie lepszy sygnal przy takim zezie:

lnb4zez.jpg

I druga sprawa to dekoder sagem polsatu ma obsługe 2 satelit czy da się ustawić jeszcze jakoś 3?

Zawsze mozesz kupic w Hollex przelacznik reczny, albo na scarta:

http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=39

 

Pzdr.J.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ amarok4 - można na takiej antenie zrobić zeza ale czy jest sens? Będą duże straty sygnału, antenka mała, a przy zezie powierzchni jeszcze mniej. Pewnie dodatkowo będzie brakować słabszych transponderów (Eurobird).

Wyżej dostałeś odpowiedź jak to najlepiej zrobić - większa antena na 19E i po bokach zezy.

Ewentualnie przestaw ta małą na 28E, a na dużej zrób zeza na 19E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak chyba zrobię że na małej dam astrę2.Troche bd problemów z kablami na tym zimnie.Mam teraz stronga 6860 i diseqc 4\1 a oprócz astry hb i astry2 sa satelity z kanłami muzycznymi?Chodzi tu o dance takrze radia typu radio fg.Dużo ludzi ma siriusa ale nie wiem czy jest tam coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie pytam się co to za antena, tylko na co ten zez tak ustawił, ja próbowałem ostatnio podobnymi obejmami ustawić Sirius+HB+Astra1+Astra2/EB i okazało się że Astra2 jest za daleko by ją wziąć na obejmie, tylko ja robiłem na 100cm więc możliwe że jest to samo ale na 60-70cm odległość A1 od A2 jest mniejsza i obejma dobrze trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja akurat nic na ten temat nie powiem... Przestałem bawić się w zezy bardzo,bardzo dawno temu. Stwierdziłem, że 4,5 dobrych konwerterów, diseqi, uchwyty.. kosztują więcej jak obrotnica... która daje 100% więcej.. Jeśli chodzi o Mnie samego, to gustuję jedynie w markowych konwerterach.. Gdybym zapakował w antenę np. 5 Inverto black , koszt przewyższył by cenę co najmniej 250zł, dodaj diseqa 30-40zł (nie badziew za 10 czy 20zł) , uchwyty zez po 18zł szt i wychodzi 300... Szkoda kasy, w czasach w których dobry Motec czy Opticum diseQ Usals na 70 stopni kosztuje od 159 do 180zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dokładnie taki sam dylemat. Mam konwerter twin na antenie z obrotnicą, jeden kabel poprowadzony do salonu do tunera stacjonarnego, drugi kabel do pracowni do komputera. Fajna jest obrotnica ale w danym momencie dostępna jest na obu odbiornikach tylko jedna ta sama pozycja satelitarna. Niestety na jednej antenie z zezami nie obskoczyłbym wszystkich pozycji na które zaglądam, a na komfort posiadania wielu anten pozwolić sobie nie mogę (nie chcę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja stwierdziłem że moja instalacja to będzie Sirius/Astra2+EB/Astra1/HotBird i to wystarczy, do tego oczywiście 4 quattro i uszkodzony multiswitch 17/8... z demobilu :) nie działa w nim jeden kanał przyłączeniowy ale 7 i tak mi wystarczy ;)

 

obecnie konwertery quad można mieć nawet za 40zł, cztery diseqc to ok. 100zł więc warto, multiswitche ciągle drogie najtańszy 17/4 kosztuje 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jeśli nie masz dekodera z PVR to obrotnica jest OK, gorzej jak masz bo wtedy nie oglądniesz astry nagrywając z Hotbirda

 

Akurat, mam kilka anten... na dachu..

z obrotnicą mam jedynie nowo nabytego Hirshmana, a reszta jest na zezach... To prawda, że dla jednego wygodniejsze są zezy, dla drugiego obrotnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...