Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner. Stabilny z HMDI, CI (polsat) z tych...


danielc81
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Rodzice chcą kupić TV + Tuner cyfrowy i do tego Polsat cyfrowy (na razie familijny za 37zł). Stwierdziliśmy, ze jak mamy za rok oddawać tuner za który zapłacimy 100zł to lepiej kupić tylko moduł przy podpisywaniu umowy a za rok się robaczy, może będzie lepsza oferta u innego operatora i tuner już będziemy mieli. Może też przejdziemy na pakiet za 10zl.

Ok. ale do rzeczy, TV wybrany, teraz szukam tunera.

 

Ma mieć :

- wyjście HDMI

- wejście pod moduł cyfrowego Polsatu CI

- możliwie dobrą jakość obrazu jak na tunery z niższej półki

- o ile to możliwe to ma nie sprawiać problemów, nie wieszać się itd.

Rodzicom nie są potrzebne miliony funkcji tylko STABILNOŚC pracy !

 

 

Wstępnie wybrałem 3 modele (by allegro) :

- OPTICUM 7300 (ok. 260zł) – duuuż niepochlebnych opinii i z tym chyba dam sobie spokój

- FERGUSON FK 7900 (ok. 260zł) - tutaj podobnie, problemy z zawieszaniem się itd. Kolega kupił kilka miesięcy temu i nie jest zadowolony właśnie ze względu na stabilności i długi czas przełączanie kanałów.

- LINBOX 7819 (ok. 320zł) – skłaniam się ku temu modelowi. Mniej negatywnych opinii od konkurencji, podobno lepszy obraz.

 

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. Tak jak pisałem nie zależy mi na ogromnej ilości funkcji tylko bezproblemowym działaniu. Może przeoczyłem jakiś inny model w rozsądnej cenie (max ok. 350zł) ?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz :)

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chciałbym odświeżyć trochę temat. Jaki tuner (SD) byłby godny uwagi dla następującej konfiguracji: moduł z Cyfrowym Polsatem (pakiet familijny z hbo) oraz Cyfra+ (komfortowy z Canal+) na splitterze. Posiadam splitter jeden z tych tańszych (quad, podobno wszystkie tunery). Z uwagi na to, że z tunera będą korzystali rodzice, również zależy mi najbardziej na stabilności.

 

Zastanawiałem się nad Ferfusonem FK 7900 UCI - z tego co się orientuję niedawno wyszło nowe oprogramowanie. A może lepiej dopłacić i kupić Arivę 200 mimo tego, że obecnie na HD aż tak bardzo mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...