Skocz do zawartości
  • 0

Triax TD 88 zez Astra


kris_poland
 Udostępnij

Pytanie

jak wyglada sprawa ustawienia zeza na antenie Triax TD88

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=523

 

do oryginalnego uchwytu nie da sie zamontowac uchwyt na konwenter, jedynie co pozostaje to zakupienie:

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=498

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=499

 

i to powoduje ze nie da sie juz ustawic zadnego konwentera centralnie !!

 

jak to sie ma w praktyce to sie okaze, obecnie na Corab 70 (60x70) mam jakosc HB 100% sile 80%

jak na nowej antenie bede celowal na HB i bedzie mniej to wywale ja przez okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam HB + Astra na tym uchwycie flexiblock i na obu nbox recorder pokazuje 100%. Nie miałem jeszcze problemów z odbiorem, nie licząc śniegu, który oblepił konwerter czy oberwania chmury. Pewnie antenę dałoby się ustawić jeszcze lepiej, ale ten nbox ma "duży zakres błędów", a moja seria BZZB dodatkowo nie pokazuje BER. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no dobra le jak masz konwentery po lewej stronie patrzac na antene od przodu

czy tak jak zez astra po lewej hb po prawej

 

mi lapie hb tylko po lewej stronie patrzac od przodu konwentera

i mam wrazenie ze wszytskie powinny byc po tej stronie a sirrus i wszytsko ponizej 13e po prawej stronie anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak patrzę na antenę (widzę napis TRIAX :)), to Astrę mam po lewej, a HB po prawej. Kiedyś miałem uchwyt do zeza DuoBlock do tej anteny. Tam HB i Astra jest na sztywno ustawiona. Założyłem DuoBlocka (po lewej Astra, po prawej HB) i zacząłem normalnie ustawiać. Ustawiło się na 100% ( A+HB), a potem za jakiś czas zmieniłem uchwyt na Flexiblock. W sumie to nie wiem dlaczego, może, że flexiblock ma większą możliwość ustawiania. Przełożyłem uchwyty i tylko leciutko wyregulowałem odległości na flexiblocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przejzalem instrukcje od multiffeda i tam jest jasno rozrysowane ze 13 i 19 po lewej stronie patrzac od przodu anteny

a pozostale po drugiej stronie, wziolem wymiary i tak zrobilem, dziala

 

w instrukcji masz od lewej patrzac na antene od przodu

19,2e 13e 5e 1w

odleglosci od srodka multifedda -49 dla hb -129 dla astry 1

 

ale powoli czaje albo i nie dlaczego nie moglem zrobic tego tak jak ty

moze to kwestia przelacznika u ustawien LNB bo jak mi zalapalo to ciagly i tylko ten konwenter

po lewej stronie patrzac od przodu anteny a ten po prawej ktory mialby byc dla HB nie lapal

 

jakie masz odleglosci od dla uchwytow LNB ( krawedzi plastiku) od srodka multiffeda, osi srubki ??

 

narazie to zrobilem na oko mam wszedzie jakosc 100% sygnal HB ok 80 astra ciut wiecej

 

pytanie czy jak sie da ustawic po przeciwnych stronach multifedda konwentery ty czy bedzie

mozna sciagnac astre 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spojrzałem jeszcze raz na instrukcje do multifeda i sprawa jest banalnie prosta

i nie pojmuje czemu przy mojej pierwszej konfiguracji nie udlalo mi sie zlapac sygnalu

poprostu pewnie czeski blad bo lapalem go na inny LNB

 

wiec patrzac na multiffeda wg niego ustawienie dla 5E a 13E ktora sa po przeciwnych stronach

wynosza odpowiednio 51 i 48mm od osi, katy identyczne jak dla 13 i 19,2, moze byc mala roznica w mm

wiec jutro nowy dzien ustawie tak i powalcze, pewnie bedzie dzialac, z ta zaleta ze bedzie opcja na astre 2 - 28E i Sirusa 5E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz napisać jak działają Ci kanały z 28,2. Właśnie noszę się z zamiarem zakupu tej anteny. I instalacji właśnie w takim układzie. Ja ostatnio instalowałem w układzie zez na Astre 19,2 i wykorzystałem do tego zeza na "imbus" skręcanego jest instalowany za obudowę głównego LNB i zdało to rezultat.

Rozumiem że antenę masz ustawioną na 19,2. A jak z odbiorem z HB np. Eska TV. Jakie masz LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...