Skocz do zawartości

BUSH BFSAT01 HD


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu,jest też na astrze kilka programów hd niekodowanych.Jedyny problem,że zanim go zacznesz używać trzeba go uruchomić zpozycji astry2/eurobird ,soft się zaktualizuje i jest gotowy.Dane tranponderów z astry 19,2 wpiszesz i będzie ok.Chybaże już będzisz miał uruchomiony,Inaczej sie nie da.Najpierw ta pozycja astra/eurobird.Wyzej masz napisane w wątku co po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie czekam na paczki z drugim dekoderm i pilotem do niego i na paczke z zasilaczem, jak tylko dojdą to podłączam i zaczynam działać w razie jakichkolwiek problemow odezwe się bo te napewno sie pojawia znając moje szczęście i to że to moj pierwszy dekoder i poczatki z tv satelitarną ponieważ wcześniej miałem tylko kablówke marnej jakości a narazie nie chce podpisywać umowy z żadną z platform tylko pobawić sie z dekoderem i oglądać tv w jakości HD za darmo. Z góry dziękuję za porady i podpowiedzi. Jedno pytanie skąd mam mieć numer transpondera astry1 niemieckiej i gdzie go się zazwyczaj wpisuje w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w moim poście z 22 lutego masz zdjęcia i opis pierwszego uruchomienia.Nie wiem jaki dostaniesz ten tuner czy już uruchomiony.Jak włączysz to zobaczysz co się pokaże,ale przede wszystkim chyba najpierw antenę ustaw na satelitę astra2/Eurobird dosyć dużo w lewo od niemieckiej.Jak dobrze ustawisz pokaże ci się na skali oprócz siły sygnału jego jakość i automatycznie zacznie ściągać nowe oprogramowanie. Teraz sprawa transpoderów jak już uruchomisz.krok po kroku.na stronie king of sat masz wszystkie dane każdego programu z każdej satelity.podam ci parę od razu żebyś nie szukał,później jak skumasz trochę to będziesz wiedział co i jak.A więc po uruchomieniu jak nastawisz antenę na astrę niemiecką tą koło hotbirda wciskasz klawisz menu,w menu wciskasz settings wybierasz add non-freesat services,pokaże ci się manual tune wciskasz to i jesteś w ustawianiu transponderów wpisujesz przy frequency-11361 przy symbol rate 22000 przy modulation ustaw pilotem klawiszami lewo-prawo QPSK przy system ustaw DVBS przy scan też klawiszami lewo-prawo w prawo i zacznie się scanowanie i zapisywanie programów.później exit-żeby znaleść później te programy wciskasz na pilocie ch list i później klawisz swap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za porady jeden dekoder busha mam ale bez pilota i nadal czekam na drugi z pilotem ale ten pierwszy jest już odblokowany i ma wczytane kanały z freesata guzikami na dekoderze przełaczam kanały niektóre chodzą ale bbchd i itvhd wyświetla brak sygnału zwykłe sd bbc chodzą bez problemu jak dostane paczke z drugim dekoderem i pilotem to poszukam astry1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odblokowany to luz,tylko nastawić antenę na astrę niemiecką i wpisać transpondery jak wyżej ci napisałem po kolei z king of sat i można oglądać.A o bbc hd zapomnij wymagana antena od 1.5m w górę,żeby ich pakiet oglądać.Wiązka jest kierunkowa na Anglię więc trzeba mieć dużą antenę żeby złapać ich programy.Do nas szczątki tylko dochodzą,więc astra albo hotbird czy coś mocnego dostępnego u nas zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak wpisałem wszystko tak jak napisałeś transpondery przy frequency-11361 przy symbol rate 22000 przy modulation ustawiam QPSK przy system ustaw DVBS przy scan ustawiam scanowanie i nic sygnału nie ma antena jest chyba dobrze ustawiona troche na lewo od hot birda ustawiałem przy pomocy sat findera pwłaczam scan wyswietla sie avilebla i nic sygnału nie ma wychodze z menu programy po przestawieniu na astre 2 chodza a przestawienie na astre 1 nie ma dwa dekodery jeden nowy nie odblokowany a drugi juz odblokowany nie wiem czemu tak sie dzieje u ciebie widze ze masz ustawione FCB 3/4 u mnie tego niema nie wiem co robic jak znajde troche cierpliwosci to morze jeszcze cos zrobie a jak nie to sprzedam to na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz mieć ustawienie anteny na 100% dobrze i wtedy dopiero można coś wyszukać.Pisałeś wcześniej,że odbierałeś coś na astra2 chyba-sat finder najlepiej używać jak masz częstotliwości oznaczone z V czyli vertical.Spokojnie trochę się pomęczysz i później nie będziesz miał nigdy problemu z ustawianiem.Proponuję ci następujące wpisanie w ustawieniach częstotliwość 11508 v 2200 -dalej ma być DVB-S(QPSK) zwróc na to uwagę,w kanałach hd jest DVB-S2(8PSK). powinno wykryć pogramy min. Canarias, tv galicia.nastaw sobie tą częstotliwość z v i na pewno łatwiej złapiesz astrę:)jak dobrze ustawisz to sygnał będzie taki mocny,że go nie skręcisz potencjometrem.próbuj-szkoda,że nie masz innego tunera.Najpierw antena dobrze ustawiona.to ostatnie co napisałeś FCB-3/4 automatycznie się ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam go ustawionego na Astra19,2. Gdy chcę dodać non-freesat services, wpisuję frequency-11361 przy symbol rate 22000 itd. jak podał kosmos2011,na dole są dwa paski Level i Quality oba ładnie zielone, więc chyba sygnał jest dobry, włączam scan, po chwili on wyświetla Services found: 14 , czyli chyba coś znalazł, ale Services added: 0 (zero). I na tym małym ekranie podglądu pisze: No services added. Dlaczego nie chce mi nic dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, nie chciałem zakładać nowego wątku więc piszę w tym.

Mam następujący problem z dekoderem busch bfsat01 hd. Otóż przez przypadek wykasowałem listę kanałów feesat, soft zaktualizowany. Chciałem pobrać nową listę kanałów. Antenę mam ustawioną na pozycję 28.2 E. Na niektórych transponderach na których freesat ma kanały (eurobird i astra2a), mam siłę sygnału 70% (sprawdzanie na innym dekoderze). Po podłączeniu dekodera bush pokazuje mi siłę sygnału 70 %, ale kiedy biorę skanowanie satelity wyskakuje mi po jakiejś minucie "skan faild". Czy jest jakaś inna możliwość wgrania kanałów? (posiadam kabel com). W czym może być problem,że pomimo takie siły sygnałów nie chce mi pobrać listy kanałów ? Proszę o odpowiedź bo ręce rozkładam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...