Skocz do zawartości

BUSH BFSAT01 HD


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostarczony dzisiaj podłączony. :mrgreen:

 

Dedykowany tuner do odbioru pakietu Freesat BUSH BFSAT01 HD z HDMI.

All the benefits of a digital box, plus up to 70 hours a week of HD programmes, subscription-free. If you have an HD Ready TV or are thinking of buying one, this is a great option.

• Over 140 great digital TV and radio channels and services

• Free HD programmes from the BBC and ITV

• 8-day On Screen Programme Guide

• Interactive TV

• Fully interactive with LAN Port for future connection to Broadband

• 5.1 Surround Sound Digital Audio Out socket allowing easy connection to your Home Cinema System

• Parental control

• Subtitles and Audio Description

• HDMI – digital interface for perfect transmission of picture and sound

• Contains HD freesat Digital Box, Scart Cable, Power Adapter, 2 x AAA Batteries, Quick Start Guide, User Guide, Remote Control

• Auto detection of new channels or software – no need to ever re-tune

• One payment, no subscription, no bills

Connections

• 1 x HDMI Socket

• 2 x Scart Sockets

• LNB In and Out

• Ethernet

• SPDIF – Digital Audio Out

Dimensions W: 257mm D: 165mm H: 42mm Weight: 1kg

Na razie parę fotek.

 

BUSH_01.jpg

BUSH_04.JPGBUSH_12.JPG

BUSH_13.JPGBUSH_16.JPG

BUSH_14.JPGBUSH_15.JPG

BUSH_05.JPGBUSH_06.JPG

BUSH_07.JPGBUSH_08.JPG

BUSH_03.JPGBUSH_10.JPG

BUSH_02.JPGBUSH_11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program iTV HD w ofercie freesat.

Tuner tego programu nie ma na liście, ale w chwili w której oglądamy program iTV1 SD i jest równoczesny przekaz HD w prawym górnym rogu ekranu na 15 sekund pokazuje się informacja, iż po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie nastąpi przełączenie w tryb HD, tak samo to działa i w drugą stronę.

 

iTV01.JPGiTV03.JPGiTV02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam 3 pytania :D

1. Czy na tym tunerze, jest możliwość odbioru innych satelitek poza 28,2 ?

2. Czy do ich ewentualnego odbioru/programowania sygnał z 28,2 jest potrzebny?

3. Jaka jest mniej więcej antenka potrzebna by dołożyc i odbierać 28,2 na zezie? (główny HB - to wiem, że będzie na skraju zasięgu, lub główny - Astra 19 st.).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ten tuner mam tylko do odbioru freesat ale oczywiście w ramach testów sprawdziłem go na innej pozycji i np programy z 36.0°E odbierał prawidłowo, zapisuje je na osobnej liście Non freesat services

2.Wygląda na to, że nie potrzeba ale obsługa list jest niewygodna i nieporęczna.

3.Na zwykłej antenie i tak nie odbierzesz większości programów freesat dlatego do zeza nawet się nie przymierzaj. :wink:

Na pewno nie mniej jak 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerze jest zainstalowane jakieś fabryczne archaiczne oprogramowanie i pierwszą rzecz którą zrobiłem to zassałem nowe.

Tuner działał i odbierał programy bez podawania kodu pocztowego.

Ten służy tylko do automatycznego układania listy programów wg. miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzisiaj go podłączyłem spokojnie można na nim ustawić każdą satelitę,z tym,że trzeba ręcznie transpondery wpisać.Za pierwszym razem miałem na astre 2a ustawioną ściągnął automatycznie aktualizację oprog.zresetował się i ok.Trzeba później wpisać kod pocztowy.Ja wpisałem kod z instrukcji jest na zdjęciu z tv następujący kod:CV211FFi jest ok.ustawiłem antene na astrę 1niemiecka i wtedy w ustawieniach w none freesat jest opcja manual.wpisujemy numer transpondera i scan i szuka i zapisuje.zapisuje kanały od numeru3001. :D odbieram programy z pakietu freesat oprócz kilku bbc i itv.Kupiłem go ze względu na hd.Niewygodne jest,że aby oglądać programy poza free sat trzeba zawsze wcisnąć ch list i póżniej swap,wtedy mamy dostęp do programów poza freesat.np. astry1.diseq nie ma,także tylko 1 konwerter można podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zastosowałem się do podanych wskazówek, ustawiłem czaszę na 11428MHz - pol.H -SR 27500 - FEC 2/3, dekoder zassał nowe oprogramowanie i faktycznie działa na każdej satelicie...

Nie mogłem natomiast odebrać nic z transpondera TVP na 19,2 , dekoder w ogóle go nie widział, nie wiem w czym problem.

Szkoda,że na HB jest tak mało w HD FTA...

 

abcd0013h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na astrze1 jest parę programów fta hd.jedynka i dwójka jest od paru miesięcy kodowana.no i fta na astrze1 min. tvp kultura,historia ,tvp info bardzo dobra jakość.z king of sat wpisz dane dokładnie.te wyżej,jak pamiętam jak wpisywałem są w dvbs2,Nie trzeba odbierać astry2d ,żeby można było zaktualizować oprogramowanie wystarczy astra2a lub eurobird prawie ta sama pozycja.ja nie łapie astry2d i bez problemu aktualizowałem oprogramowanie.Łapię astrę2a tam gdzie jest bbc news,bbc parlament i to wystarcza.Każdy na pewno to złapie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dekoder w planie i kilka pytań bo zależy mi na fta :

Czy lepiej wgrać do niego jakieś , dodatkowe oprogramowanie, czy pozostawić oryginalne.

Jeżeli zależy mi tylko na freesat HD.

I czy bez problemu będzie mi go odpalić, uruchomić bez astra 2D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

żeby go uruchomić za pierwszym razem ustawić na astra2d i eurobird(prawie ta sama pozycja)aktualizuje się oprogramowanie z satelity automatycznie,później kod z instrukcji(na zdjęciu jest)wpisać i można oglądać.Jak będziesz miał antenę cały czas na astrę na biżąco się wszystko samo robi,kod tylko za pierwszym razem trzeba wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co według ciebie oznacza zestaw full?Ja kupiłem sobie miesięcy temu z firmy z sosnowca.wszystko jest oprócz kabla hdmi.zasilacz z przejściem na nasze gniazdko jest i pilot.

Na hotbird chyba tylko jeden jest hd eska tv.na astrze jest kilka niemieckich.oglądam sobie mundial teraz zdf hd i das erste hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem ten dekoder ale bez pilota czy ktoś może mi polecić jakś pasujący zamienik lub wie gzie można kupić orginalny do dekodera za niewielkie pieniądze na allegro szukałem ale uniwersalnych pilotów jest dużo i nie wiem jaki będzie pasował a na ebay nic nie znalazłem proszę o pomoc i propozycje jakiegoś zamiennika pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...