Skocz do zawartości

CableStar HD2 w sieci Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dzin dybry,

 

jako nowicjusz w sprawach telewizji kablowych proszę o pomoc:

 

Od kilku miesięcy jestem (nie?)szczęśliwym abonentem sieci INEA z pakietem Podstawowy Cyfrowy. Ponieważ od dobrych 5 lat jako telewizoro-magnetowidu używam peceta (z racji szczupłości miejsca - nie mogę sobie pozwolić na dwa klamoty które coś-tam wyświetlają) miałem nadzieję, że po przełączeniu anteny na kabelek będę mógł proceder kontynuować. W tym celu zakupiłem kartę jak w temacie z modułem CI. Szarpałem się trochę z INEĄ w temacie parowania kart - oczywiście bez rezultatu, ale bawiąc się otrzymanym od "monopolisty" Technisatem zauważyłem, że kanały niekodowane mogę swobodnie oglądać z wyjętą kartą dostępową. W takim razie te same kanały powinienem móc odbierać za pomocą CableStara, czyż nie?

Jeśli nie, to proszę o wytłumaczenie dlaczego, a jeśli tak, to mam następne pytanie: JAK skonfigurować to ustrojstwo by zobaczyło cokolwiek?

Najnowsze sterowniki, DVBViewer 4.4.3.17 i DVBViewer TE2 1.0.4.69.

 

Oba programy nie widzą żadnego kanału, ale bardzo onieśmielająco działa na mnie widok okienka z opcjami skanowania kanałów: od Target Root z listą satelitów po Transponder List... no może nie ma tych opcji za dużo, ale i tak nie wiem jak to ugryźć...

Informacje pomocnicze:

Czy coś może psuć obecność drugiego tunera (Leadtek DVR3100H)? Używam go w tej chwili jako międzymordzie pomiędzy komputerem, a Technisatem z INEI

OS: WindowsXP MCE SP3 MUI PL

 

polecam się pamięci Forumowiczów i wszystkiego najlepszego na Święta życzę

 

Cth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

1. Dla pewności odłącz i odinstaluj na jakiś czas drugi tuner.

2. Zaaktualizuj DVB Viewera TE 2 ( Start ->Programy->DVBVIEWER TE 2 -> online update)

3. Programy darmowe są nadawane formacie DVB-C czy analogowo?

4. Wybierz opcję skanuj kanały następnie TYP ODBIORU : kablowy i przeskanuj wszystkie kanały.

 

powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

1. Dla pewności odłącz i odinstaluj na jakiś czas drugi tuner.

2. Zaaktualizuj DVB Viewera TE 2 ( Start ->Programy->DVBVIEWER TE 2 -> online update)

3. Programy darmowe są nadawane formacie DVB-C czy analogowo?

Odbieram je Technisatem otrzymanym od INEI. Wygląda to tak:

 

wtyczka w ścianie->DIGIT MF4-K(SCART)->przejściówka->(composite video)WinFast3100H

 

Leadtek ustawiony jest na CVBS, a kanały wybieram pilotem Technisata. Jakość obrazu jest wyraźnie lepsza niż na drugim komputerze z WinFastem 2000 XP , w który jest wpięty kabel bezpośrednio "ze ściany". Wydaje mi się więc, że odbiór jest cyfrowy. Jak to mogę ewentualnie sprawdzić?

 

Jak wykonam powyższe kroki dam znać jaki efekt.

 

pozdrawiam

Cth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

#cthulhu, programy z dekodera, z wyjść scart, component, s-video, cvbs są cyfrowe, oczywiście niższej jakości niż hdmi.

wejście sygnalu należy odpowiednio ustawić, w zaleznosci od polaczenia kablowego

karta winfast odbiera również programy analogowe, bezpośrednio z gniazdka w ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...