Skocz do zawartości
  • 0

Modulator do tv nie dziala. Prosze o szybką odpowiedz..


piotreklowicz
 Udostępnij

Pytanie

Witam ostatnio zdobylem modulator od odtwarzacza wideo podłaczylem go tak jak na tej stronie jest pokazane viewtopic.php?f=34&t=3001

lecz nie zupelnie tak gdyz zamiast kabla euro uzylem chinch tzn podłaczylem do "nóżki" nr 1 srodkową zyle z kabla wideo chinch a drugą zyle do obudowy tak samo z audio ta srodkową zyle do nózki audio a zewnętrzną do ubudowy. podlaczylem do tv i do dvd i nie dziala tv nie znajduje sygnalu. potem sprobowalem z kablem euro podlączylem jak tam jest napisane i tez nic. w czym jest problem? dlaczego nie dziala? moze modulator popsuty? ale gdy podlacze do niego antene naziemna i od niego kablem do tv sygnal z anteny naziemnej jest a gdy wyjme z prądu zasilacz od modulatora obraz sie pogarsza to chyba jest dobrze. sprzedawca u którego kupowalem ten modulator zapewnial ze jest dobry. prosze o szybką odpowiedz bo gdy sie okaze ze jest on popusty to chcialbym go jutro wymienic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zasilanie jest doprowadzone do obu wskazanych "nóżek"?

Możliwe, że jest uszkodzony, działa tylko część odpowiedzialna za przesył sygnału z wejścia ant. na wyjście. Możliwe jest też, że ma inną konstrukcję, sygnał trzeba podłączyć do innej nóżki.

Łatwo te "badziewka" spalić, troszkę za wysokie napięcie i leży. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak sygnał jest do obu nóżek doprowadzony . Co do zbyt wysokiego napięcia to zastosowalem zasilacz od anteny naziemnej mierzylem napiecie 12V z kawałkiem potem sprawdzilem napiecie po podlączeniu i tu sie zdziwilem gdyz jak mierze napiecie gdy kable są przylutowane do modulatora napiecie przy nózkach wynosi od 6-do 7 V dlaczego tak? zmienilem zasilacz i jest wiecej troche ponad 7V.Nie kumam tego.

Przelotka dziala ale chyba nie wpełni bo na niektorych kanalach śa takie cienie (odbicia). Moze to wlasnie dlatego ze jest zbyt male napiecie? Ale po odlutowaniu kabli od tych nózek zasilacz z powrotem ma napiecie 12V.Dziwne to .

A jeszcze jedno pytanie czy przy zastosowaniu kabli chinch podlacza sie to w ten sposób w ktory napisalem czyli srodkowa zyla kabla wideo do nozki 1 druga zyla na mase a z audio srodkowa zyla na 2 nozke a druga zyla na mase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie:)

Tak jak juz wczesniej pisalem mój modulator działa, lecz mam z nim jeszcze jeden problem a mianowice mam pod niego podlączony dekoder cp a z modulatora obraz idzie do tv lecz na ekranie są widoczne dwa poziome przezroczyste cienie (paski) które "latają" powoli w górę.Problem był od początku lecz jakos nie zwracałem na to uwagi lecz teraz albo są bardziej widoczne albo nie wiem poprostu rażą one oczy.

Jak temu zaradzic? Co jest nie tak?

Prosze o pomoc:) Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...