Skocz do zawartości

Czego się boją stare platformy satelitarne?


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja "n" porównuje konkurencję

Łukasz Szewczyk, 29 listopada 2009, godz. 12:00

TAGI: n, reklama

Czego się boją stare platformy satelitarne? Takie pytanie od kilku tygodni zadaje w Internecie telewizja "n". Teraz odpowiada, że lęk u konkurencji budzi praktycznie wszystko co jest nowej generacji lub wiąże się z technologią i jakością

Telewizja "n" odkrywa kolejne karty swojej internetowej

kampanii, która od kilku tygodni budzi emocje głównie wśród użytkowników satelitarnych platform telewizji cyfrowej. Przypomnijmy, że w połowie listopada 2009 roku młody gracz na rynku

w humorystyczny sposób„zaatakował” konkurencję wpuszczając do sieci

następujący viral:

 

 

 

Teraz telewizja „n” kontynuuje kampanię uruchamiając internetową stronę czegosieboja.pl na której dokonuje porównanie swojej konkurencji. Cyfrę+ reprezentuje pani Cecylia - Francuzka, która do Polski przybyła w 1998 roku, a Cyfrowy Polsat pani Pelagia - rodowita Polka legitymująca się paszportem ze słoneczkiem. Twórcy kampanii dokonali internującego porównania z przymrużeniem oka wskazując wady konkurencji.

 

Pani Pelagia (w domyśle Cyfrowy

Polsat) nie bardzo radzi sobie z dekoderami, technologią HD, płaci za kanały HD, ogląda "prawie całą" Ligę Mistrzów, nie wie co to VOD i PVR, jest niezbyt obrotna i zaradna, radzi sobie głównie dzięki pomocy matki. Z kolei Pani Cecylia (w domyśle Cyfra+) kocha sport jednak nie może znaleźć piłki, pytana o PVR oraz HD wpada w złość i co miesiąc potrzebuje dużo pieniędzy.

 

Tymi porównaniami telewizja "n" chce przekonać internautów, że konkurenci boją się nowej generacji i wszystkiego co wiąże się z technologią i jakością

. Głównym zadaniem kampanii jest promocja nowego Turbo dekodera z dyskiem o pojemności 500 GB oraz oferty programowej: m.in. kanały HD bez dodatkowych opłat, cała Liga Mistrzów, świąteczne promocje z gwarantowaną ceną oraz ofertę VOD.

 

Szkoda ze N siebie przy okazji do konkurencji nie przyrównała...

Bo by wyszło tak:

 

IMIE

Nina

NARODOWOŚĆ

Polska ale obce geny

WIEK

Młoda jeszcze niedoświadczona, chce zarobic jak najwięcej kasy i jak najszybciej

PIERWSZY TELEWIZOR

32" HD Ready z 2006r, mówili jej że do ich HD wystarczy

DEKODER

HD PVR, mówili że ma wszystko, no i ma ale...*

SPORT

Jej chłopak ogląda Ekstraklasę i Premier Ship dlatego w weekendy przesiaduje w barze a nie uniej

Z CZYM CI SIE KOJARZY PVR

*Z nagrywaniem tego co oglądam bo nie mam 2 kabla co jest bez sensu

Z CZYM CI SIE KOJARZY HD

Z super jakością za która płacę ale z niej nie korzystam

Z CZYM CI SIE KOJARZY VOD

Z tym że bliżej mam do osiedlowej wypożyczalni

GŁÓWNA WADA

Mimo konkretnej promocji nie ma co oglądać...

 

EDIT

 

Założyłem nowy temat bo tozmowa o tym ni jak ma sie do tematu Zmiany w N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założycielski post tego wątku zalatuje żalem na kilometr...

Co Ci się tak w tej "n" o wielki autorze nie podoba?

 

WIEK

Młoda jeszcze niedoświadczona, chce zarobic jak najwięcej kasy i jak najszybciej

Może i niedoświadczona, ale to właśnie na niej wzorowały się pozostałe platformy wprowadzając kanały HD, VOD, dekodery PVR...

 

PIERWSZY TELEWIZOR

21" Elemis, mówiono jej że to wystarczy

żalisz się, że dalej taki posiadasz?

 

DEKODER

HD PVR, mówili że ma wszystko, no i ma ale...*

czego wg. Ciebie brakuje temu dekoderowi? Znajdź chociaż inny o zbliżonej funkcjonalności i parametrach wśród polskich platform...

 

SPORT

Jej chłopak ogląda Ekstraklasę i Premier Ship dlatego w weekendy przesiaduje w barze a nie uniej

Jedyne trafne stwiedzenie w całym poście...

 

Z CZYM CI SIE KOJARZY PVR

*Z nagrywaniem tego co oglądam bo nie mam 2 kabla co jest bez sensu

Po pierwsze: każdy dekoder z dwiema głowicami potrzebuje dwóch kabli antenowych.

Po drugie: skoro nie masz "2 kabla", czyli ok.60 zł na konwerter Twin i kilku złotych na kabel ~2 zł. za metr to z czego opłacasz TV ?

 

Z CZYM CI SIE KOJARZY HD

Z super jakością za która płacę ale z niej nie korzystam

Posiadając Elemisa niestety nie skorzystasz...

 

Z CZYM CI SIE KOJARZY VOD

Z tym że bliżej mam do osiedlowej wypożyczalni

Trzeba było coś wymyślić...

 

GŁÓWNA WADA

Mimo konkretnej promocji nie ma co oglądać...

To tylko Twoje zdanie... Jednak większość ludzi ma odrębne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis był z przymrożeniem oka, wiadomo N to nowoczesna platforma, zwłaszcza ich dekodery są najnowsze i najlepsze wśród konkurencji. Co do oglądania się nie zgodzę, każdy ma inny gust, dla mnie oferta sportowa nic nie znaczy, za to przyrodniczo-dokumentalną ofertę N ma jak dla mnie bardzo dobrą, filmowa też daję radę, choć przydały by się parę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda to tak (ze strony wiernych kibiców n) - Inni są be tylko my ok. Innym można dokopać - a nam nie wolno bo my najlepsi, najwięksi itp.

Moim skromnym zdaniem:

N - jest bardzo dobrą platformą ale nie dla mnie. Ja osobiście mam i Cyfrę i Polsat oraz TNK. Nie potrzebuję ich bezpłatnych kanałów HD a potrzebuję "płatnych " kanałów HD zarówno z C+ jak i z Cyfry +. No i co z tego że są najlepsi jak ode mnie dostaną tylko 10 PLN na miesiąc za użytkowanie TNK?

 

Do takich porównań jak wymysliła N-ka trzeba podchodzić z dystansem i humorem a nie podpalać sie bo tylko o to im chodzi żeby było głośno.

Choć prawdopodobnie najgłosniej bija pianę zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZY TELEWIZOR

21" Elemis, mówiono jej że to wystarczy

Napisałbym inaczej. 32 calówka nowej generacji, kupiona w 2006 roku za bajońskie pieniądze, element szpanu przed dwiema starszymi sąsiadkami, parametrami zbliżona do dzisiejszych TV za 1500 zł.

 

troszke jednak zmieniłem...

A post pisałęm na szybhko i nic lepszego nie zdołałem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N - jest bardzo dobrą platformą ale nie dla mnie. Ja osobiście mam i Cyfrę i Polsat oraz

 

 

Mam n-ke i cyfrę .. docelowo zrezygnuje z n-ki mam dostać dekoder PVR z cyfry za 0 złotych.. Mimo wszytko cyfa ma najlepsze pakiety.. zn-ki zrezygnje w 2010 roku mam ich nrecorder.. .

Bajery tpu menu 3 -D gry mnie nie interesują .. W gry 3 - D mogę z powodzeniem grać na kompie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla nas - abonentów - im większa konkurencja wśród platform, tym lepiej dla nas. Do żadnej z paltoformy nie jesteśmy przypisani dożywotnio. Dzięki N - ruszyła się Cyfra + - którą sam mam. Kiedyś, żeby dostać jakieś upusty, trzeba było przejśc cały cyrk. Teraz jest zupełnie inaczej.Powinnismy tylko trzymać kciuki, by platformy się ze soba nie porozumiały np. w kwestii cen, albo nie połączyły. Niech spece od marketnigu wymyślają sobie od "starych platform" i ciągle nowe promocje.. Nam w to graj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik to nie wszystko :roll:

Do leczenia kompleksów owszem może i dobry n-box turbo rec, ale do oglądania to nie trzeba nic ciekawego. Cały czas się zastanawiam dlaczego w n-box nie dodali tunera DVB-T tak jak Cyfra do swoich tunerów HD Philips/PACE, tylko trzeba sobie kupić taki stick na własność mimo tego, że wynajmuje się dekoder.

 

O ofercie nie ma co nawet dyskutować, w tym roku Cyfra zaszalała z dodawaniem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik to nie wszystko :roll:

Do leczenia kompleksów owszem może i dobry n-box turbo rec, ale do oglądania to nie trzeba nic ciekawego. Cały czas się zastanawiam dlaczego w n-box nie dodali tunera DVB-T tak jak Cyfra do swoich tunerów HD Philips/PACE, tylko trzeba sobie kupić taki stick na własność mimo tego, że wynajmuje się dekoder.

 

O ofercie nie ma co nawet dyskutować, w tym roku Cyfra zaszalała z dodawaniem kanałów.

 

Nie sposob sie nie zgodzic. Cyfra w tym sezonie promocyjnym wygrywa i jest pionerem we wprowadzaniu nowych ofert. A z tego co piszesz to Turbodekoder N jest nim dopiero po platnym upgrade'dzie? Tego w ofercie dot dekodera HD PVR w Cyfrze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy tylko jak to sie skonczy w C+, sam przyrost abo bez zarobku to czysta strata ciekawy jestem ile z nich zostanie na stale a ile znowu polowac bedzie na promocje bo watpie aby w C+ zmienily sie ceny i jak przyjdzie placic krocie aby splacic to co sie wzielo to bedzie odplyw i caly urok prysnie. Pozatym taki zachwyt C+ a przeciez wystarczy porownac polskie C+ z francuskim i bladosc HD mniej programow mniej opss wcale nie jest tak rozowo.

Co do N to oferta jak i platforma robiona od podstaw Na poczatatek byly wlasne produkcje ale jak sie nie sprawdzily (brak zysku) to out .. platne DVB-T dlaczego nie ja kup[ujac super hiper HD zwracalem uwage wlasnie na to czy bede mogl ogladac DVB-T wiec jaezli ktos tego nie bral pod uwage to dlaczego ma dostac to za free.... to jest biznes lepiej wykombinowac dobra cene ktora bedzie sukcesywnie wplywalw niz dawac gadzety.

Ja osobiscie wole placic 99 za full niz kombinowac za kilka zlociszy mniej ale miec gratis TV w ktorym HD aby zobaczyc bede musial patrzec przez lolrnetke.

Szczerze C+ dawal wiecej kilka lat temu To wtedy wyprzedzal konkurencje chociazby F1 na kilku kanalach i mozliwoscia wyboru widoku wyscigu ale kto to pamieta ???? Teraz to N wyprzedza ..... albo inaczej wprowadza to co inni porzucili bo sie poszpieszyli (internet) i moze na tym dobrze wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ty myslisz czy N nie dopłaca teraz do swojej promocji?? Tyle pakietów za małe pieniądze, niech uważają aby sobie gola nie strzelić... Na 100% im się to teraz nie opłaca a promocja jest na cały okres umowy, a anwet jak się opłaca minimalnie to długo nie pociagną z taka promocją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co piszesz to Turbodekoder N jest nim dopiero po platnym upgrade'dzie?

To zależy z jakim przeznaczeniem go bierzesz. Jeśli bierzesz zwykłego recordera, a trafi ci się ten z serii CLRA to pełni funkcję zwykłego recordera i dopiero po upgradedzie zamieni się w turbo. Natomiast jeśli bierzesz już jako turbo to nie musisz nic dodatkowo płacić. Ale z tego co czytam, to nawet jeśli bierzemy zwykłego recordera to warto trafić właśnie na ten, który można potem aktualizować do turbo ze względu na lepsze wykonanie, a co za tym idzie cichszą pracę.

 

To bardzo dobre rozwiązanie, bo biorąc zwykły recorder osoba chcąca potem zamienić go na turbo nie musi chodzić do APSu i go wymieniać tylko wystarczy zapłacić odpowiednią kwotę i zaktualizować dekoder. Zdaje się wtedy też nagrania na dysku nie przepadają, jak przy normalnej wymianie, ale nie jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak to odblokuje 250GB??

Przecierz zwykły recorder ma 250GB + 80GB na VOD i nic =mi nie wiadomo o dodatkowych 250GB

 

2 dyski twarde w jednym dekoderze? Dysków 330GB przecież nie ma. Przecież to i więcej prądu żre, i jest głośniejsze. :?

 

Dla nas - abonentów - im większa konkurencja wśród platform, tym lepiej dla nas. Do żadnej z paltoformy nie jesteśmy przypisani dożywotnio. Dzięki N - ruszyła się Cyfra + - którą sam mam. Kiedyś, żeby dostać jakieś upusty, trzeba było przejśc cały cyrk. Teraz jest zupełnie inaczej.Powinnismy tylko trzymać kciuki, by platformy się ze soba nie porozumiały np. w kwestii cen, albo nie połączyły. Niech spece od marketnigu wymyślają sobie od "starych platform" i ciągle nowe promocje.. Nam w to graj....

 

Nie sposób się nie zgodzić. Możliwość wyboru jest lepsza niż jej brak. Każdy bierze to co chce, w zależności od swoich potrzeb i zasobności portfela. Nie ma platformy idealnej, każda ma swoje wady i zalety. Marzeniem jest platforma, w której da się samemu wybrać zawartość pakietów i płacić za to co się naprawdę ogląda. Ale niestety to w najbliższym czasie nie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność dysków w recorderach:

 

recorder BSLA, BZZB - dysk 250 GB w tym: 170 GB na VOD i 80 na własne nagrania

 

 

recorder Turbo CLRA - dysk 500 GB:

*soft turbo: 500 GB w tym 170 GB na VOD i 330 na własne nagrania

*bez softu turbo: 250 GB w tym 170 GB na VOD i 80 na własne nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...