Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana konwertera


Esterling
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Mam problem z wymianą konwertera i proszę o pomoc.

 

Posiadam telewizję n (z której nie jestem szczególnie zachwycony) i antenę 60cm (chyba).

Do tej pory korzystałem z takiego konwertera:

3_1_d.jpg

...nic specjalnego.

 

Ostatnio kupiłem konwerter quad firmy Golden Interstar, taki:

gi204.jpg

 

Kiedy podłączony jest stary konwerter miernik sygnału w dekoderze n pokazuje następujące wartości:

siła: 70% / jakość: 90%

 

Kiedy wyciągam w uchwytu ten konwerter i podłączam nowy wartości są następujące:

siła: 7% / jakość 0%

 

Pociągnąłem już nawet na strychu kable, aby podłączyć Cyfrę+ w innym pokoju jednocześnie mając n, ale nic z tego nie wyszło, gdyż natrafiłem na problem z konwerterem.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i zasugerować co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli konwerter ma "długą szyjkę", to "główka" konwertera powinna być jak najbliżej uchwytu. Kolejna sprawa, to oczywiście ustawienie odpowiedniego SKEW.

Konwertery wielowyjściowe mogą być bardziej wybredne jeśli chodzi o moc sygnału, w grę wchodzi korekta ustawienia anteny lub wymiana na większą.

Istnieje jeszcze ryzyko, że konwerter jest uszkodzony, dobrze by było zamontować go na jakiejś innej czaszy, najlepiej większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK - mam identyczny konwerter i nie mam żadnego problemu - przez rusztowania i siatkę je osłaniającą na Pace PVR HD 7201/91 sygnał mam ciut poniżej 5 - na antenie 80 cm (kanały HD działają bez żadnych problemów). Inna sprawa - trzeba antenę ustawić bardzo precyzyjnie - azymut, kąt nachylenia i skręcenie konwertera - zauważyłem bowiem dość ciekawą rzecz - o ile na poprzednim konwerterze (stary, poczciwy pojedynczy Interstar) sygnał być dość silny (wystarczający dla SD) w bardzo szerokim zakresie ustawienia anteny - tzn. nawet nie do końca precyzyjne ustawienie anteny pozwalało na oglądanie TV, to ten konwerter daje (jak widać po przykładzie odbioru "przez przeszkody") wysoką siłę sygnału, tyle, że trzeba antenę ustawić naprawdę bardzo precyzyjnie.

 

Podsumowując - proponowałbym wymienić antenę na 80 cm i przy okazji możliwie precyzyjnie ją ustawić. Możesz też pokusić się o wymianę kabli - a co najmniej dołożenie dodatkowego dla dekodera z PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i tu się zgodzę...

Precyzyjne ustawienie anteny i minimum 80cm...

Nie wiem dlaczego 4x lubi większe anteny. Niby to jest GI201 x 4 ale... coś mu tam nie odpowiada...

i jeśli chodzi o skos LNB, to pojedyńczy GI201 ma INNY!!! jak QUAD!

Dla GI201 według Satlooka+ GI201 ma OK przy 7stopniach (krzywo wydrukowana podziałka??) a dla QUADA max jest przy jakimś 8,5-9C

dziwna rzecz... ale, fabryka fabryce nierówna

Jeśli chodzi o wymiary, to testowałem kilka dni temu wspomnianego LNB i pojedyńczego GI201...

na Famavalu90x100 i Telesystem (pełna Elipsa 50x70)... GI201 działał ok w obu czaszach, lecz QUAD, pływał z sygnałem przy TeleSystemie...

Widocznie, lubi ... większe PANIENKI (czyt.ant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...