Skocz do zawartości

Telewizja TVP za...


adamkielar62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nawet nie chodzi o to, żeby prywatyzować całą telewizję publiczną, ale jedynie część z jej struktur. Obecny model finansowania TVP, jak również system rozdzielania budżetu (z reklam i abonamentu) nie pozwala na utrzymanie trzech ogólnopolskich kanałów telewizyjnych, co odbija się znacząco na ich jakości. Szczerze? Wolę zobaczyć jeden kanał mniej pod szyldem telewizji publicznej, a przynajmniej mieć pewność, że zwiększy się jakość reszty. We Francji TF1 stało się największym nadawcą telewizyjnym, mimo, że było kiedyś pierwszym programem tamtejszej telewizji publicznej. France 2 oraz cała reszta kanałów publicznych też jest niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prywatyzację TVP na pewno by się to negatywnie odbiło na programach, bo stacja zamiast pełnić "misję publiczną", leciałaby tylko na wyniki oglądalności, oraz co 10 minut reklamy.

 

Reasumując TVP trzeba zmian, zaczynając od KRRiT po cały zarząd TVP, ale niestety TVP jest używane do prania mózgu pod względem politycznym ludziom, więc żadnych zmian się nie doczekamy, nigdy TVP nie dojdzie do poziomu BBC czy RAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatyzacja wcale nie musi być jednoznaczna. Nadawca, który ewentualnie przejmuje kanał publiczny może być zobowiązany do przestrzegania ustawowych przepisów regulujących działalność telewizji publicznej - np. zakaz przerywania programów reklamami czy emitowanie określonej ilości programów misyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ale coś trzeba zrobić z TVP bo to już przechodzi ludzkie pojęcie

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... e_TVP.html

Cyfryzacja naziemna leży przez nich, ich własna platforma satelitarna leży przez nich a im w głowie tylko igraszki partyjne. To jest ważne - propaganda partyjna i kasa. Nawet jak za kilka miesięcy następna miotła ich wymiecie to przecież dostaną sowite ODPRAWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Telewizja Polska za 10 lat...... przestanie istnieć, jezeli będzie kontynuować obecną politykę.

 

Oni juz teraz powinni zmienić całą organizację mediów w Polsce, zamknąć KRRiT, UKE i stworzyć jeden urzad, który zarządzał by mediami i rozdzielał koncesje itp. . Ten urząd powinien byc w pełni odpolityczniony, tak, aby żadna partia nie miała na niego wpływu.

Po drugie powinni nałozyc ograniczenia co do kodowania kanałów w Polsce. Przynajmniej powinni zabronić kodowania kanałów z koncesja ogólnotematyczna i ponadregionalną. W prawie żadnym kraju nie ma tak wielu kanałów pokodowanych jak u nas.

Co do TVP jeszcze to powinna ona nadal należeć do skarbu państwa, aczkolwiek być zorganizowana tak jak spółka komercyjna.

W DVB-T nie powinno być kodowanych kanałów, tzn. można by utworzyć 1-2 multipleksy kodowane, dla kanałów premium, które zasługują na kodowanie. Pozostałe kanały i tak zarobią ogromne sumy za reklamy, jeżeli będą dostepne w całym kraju. Kolokwialnie mówiąc, przecież nikt ich nie zmusza do bycia w DVB-T. Jeżeli chcą to wchodzą i nie kodują, jak nie to nie, ich wybór.

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni juz teraz powinni zmienić całą organizację mediów w Polsce, zamknąć KRRiT, UKE i stworzyć jeden urzad, który zarządzał by mediami i rozdzielał koncesje itp. Ten urząd powinien byc w pełni odpolityczniony, tak, aby żadna partia nie miała na niego wpływu.

 

(...)

 

Co do TVP jeszcze to powinna ona nadal należeć do skarbu państwa, aczkolwiek być zorganizowana tak jak spółka komercyjna.

 

Nie do końca się zgodzę. UKE powinien pozostać, jako regulator w kwestiach czysto technicznych (zakłócenia, pozwolenia radiowe - nie mylić z koncesjami, standardy nadawania, itp). Zresztą, już sama nazwa "urząd" zakłada, że odpartyjnić się tego nie da... Coś w rodzaju "Ministerstwa Radiodyfuzji i Telekomunikacji" kojarzy się z totalitaryzmem. KRRiT też ma pewne pozytywne role: ponieważ częstotliwości są dobrem rzadkim, więc nawet treści nadawane przez nadawców komercyjnych muszą jakoś służyć słuchaczom i społeczeństwu - nie mogą to być tylko i wyłącznie miejsca kokosowego zarobku dla właścicieli oraz gwiazd tej czy innej stacji. Szkoda, że system tzw. nadawcy społecznego coś nie może się u nas przyjąć (pomijam RM, bo to inny temat). Stacji "Low Power FM/TV" też nie mamy :-(

Co do TVP, to właśnie należy zdjąć z niej obowiązki z tytułu prawa handlowego. Idealnie byłoby, gdyby TVP była instytucją użyteczności publicznej i niech po prostu wychodzi "na zero".

Co do reszty Twoich postulatów, to pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...