Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić ten tuner tylko mam jedno pytanie - czy wyświetla on jakąś informację, że dany program nadawany jest w formacie 16:9? Np. dla programu TVP1 jak leci "normalnie" to nie ma żadnego znaczka, a jak jest np. jakaś audycja sportowa, to pojawia się symbol formatu 16:9. Przynajmniej tak jest w moim dotychczasowym tunerze. Czy w tym jest podobnie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Opticum TS20. Kupiłem z wersją 3.25 - jako sprawdzoną i stabilną. Po usunięciu wgranej listy, zainstalowaniu programów z dwóch satelit i ich uporządkowaniu - mogę podzielić się wrażeniem, że jakość obrazu HD jest dobra, prawie jak w Topfieldzie i lepsza, jak Arivie 200 (gdzie była poprawna). Natomiast jakość obrazu w programach SD jest słaba (głównie tych w niskiej rozdzielczości). Na razie karta Cyfry w czytniku chodzi bez problemów na wszystkich programach przy zainstalowanym w kieszeni modułem CAM Polsatu. Nie miałem jeszcze przypadku jakichś komunikatów o zakodowanych programach, czy zwieszeń tego tunera firmy Globo. Nie sprawdziłem jeszcze całej problematyki nagrywania filmów, jak skończę podziele się uwagami. Minusem jest również wolne przełączanie kanałów ( w Topfieldzie, ale też w Arivie - zdecydowanie szybsze).

Bezproblemowy, równoczesny odbiór kanałow Cyfry i Polsatu (też tych nadawanych na jednych transponderach w simulcript) - to duży plus. W Arivie, na różnych softach to była masakra. Oby to się nie zmieniło. Napewno na razie nie będę wgrywał nowych softów, bo bywają gorsze. Pamiętam, że tylko jeden tuner jaki miałem, miał pod tym względem świetnie dopracowany soft. To był Golden Interstar 870 z serii Xspeed, jeszcze był tylko SD.

Następny plus w stosunku do Arivy - to bardzo dobra współpraca z bezprzewodowym splitterem Diviso. W Arivie - bardzo częste przycinanie obrazu, rozbite piksele do 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

od roku posiadam odbiornik opticum HD9600 a w slotach:

- cyfra (seca)

- tnk (conax)

- polsat moduł

- puste

Chodzi bez problemów z loaderem 4.03 na sofcie 3.09

 

Chcialem kupic nCAM HD dla TNK_HD, pobrałem ze strony producenta software conax 3.30 z lista tnkhd i po upgradzie mam na pierwszym slocie "błędna karta".

Powrot na 3.29 i 3.26 nic nie daje. Cyfra działa tylko na 3.12, czyli nie ma sensu kupowac modułu tnk hd do czasu jakiejś poprawki?

 

model: f-s2

harware: 3.02

loader 4.03

soft: 3.12

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bzdury wypisujesz na sofcie 3.30 alt nCAM HD i Cyfra+ działa bez problemu i na conax też działa bez problemowo nCAM HD warto kupić

Software_3.30_Conax_(HD_9600)_2010_11_23_(Dodaje_obsluge_TNK_HD).zip ze strony producenta wyłącza mi karte z pierwszej pozycji - w menu pokazuje sie "błąd karty", a kanały c+ świecą komunikatem kanał zakodowany.

Ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 4miesiace temu X550, czas pokazał, że to tandetny tuner, dlatego kosztowal tylko 440zł(za duzo jak na niego, potem potanial) częste zwiechy, niedopracowany soft nawet najnowszy, a dziś przestał działać raptem pilot, batere ok, najpierw reagował co któres klikniecie klawisza, teraz nic

odlaczenie tunera z od pradu nie pomaga.

 

nie wiem czy to tuner czy pilot nawalil, przyciski na obudowie ok dzialaja, ale to tylko power on ch+ i -

 

co o tym sadzicie?

 

mam ponad rok Opticum 9500 HD i zero problemow, lepsze wykonanie odpukac?

 

co radzicie bawić się z gwarancją czy kuupić lepszy droższy tuner nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa TS 9600 z modułem TNK HD?

 

Mam problem. Wgrałem oficjalny soft 3.30. Niby wszystko ok ale tuner czasami się zawiesza przy przełączaniu kanałów. I co gorsze, dość często, przy przełączaniu kanałów samoczynnie się resetuje (boot, loading itd). Ktoś spotkał się z takim problemem? Gdzie może być problem? Tuner? Moduł CI? Mam jakiś felerną sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do kolegów użytkujący OPTICUM 9600HD + Cyfrę Plus. Mam kartę C+ z napisem NAGRAVISION (domyślam się ze jest to karta z tym kodowaniem) Czy ów tuner po zmianie softu na alternatywny i moja karta będą współgrały ze sobą w czytniku kart, czy muszę moduł jakiś kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnoście działania napisów na Canal+ i Canal+ film HD, czy dobrze działają i czy na nagranym filmie z tych programów można je uruchomić, a jeśli tak to czy się czasem nie gubią po kilku dniach tak jak w Arivie 200.

Bardzo proszę o odpowiedź na jakim sofcie to działa. (jestem na etapie zmiany sprzętu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wcale nie ma dzwięku na tych programach czy nie można zmienić ścieżki dzwięku na nagranym filmie. Może być tak, że tuner nagrywa tylko aktualną ścieżkę dzwięku i podczas odtwarzania nie widzi drugiej (w domyśle oryginalnej) albo do odtworzenia oryginalnej ścieżki trzeba mieć podłączone np. kino domowe kablem optycznym.

Proszę potwierdź mi to, bo jeśli nie ma dzwięku na programach HD Canal+ to niestety ale dla mnie ten sprzęt odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,stwierdziłem na moim 9600 TS,że podczas nagrywania programów FTA z satelity mam możliwość oglądania innych na tym samym TP,jednak gdy nagrywam programy kodowane nie ma tej możliwości,pojawia się czy anulować nagrywanie.Ma ktoś też tak samo ?Dodaję,że cały wątek przeczytałem od 1 do 70 str.jednak odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,stwierdziłem na moim 9600 TS,że podczas nagrywania programów FTA z satelity mam możliwość oglądania innych na tym samym TP,jednak gdy nagrywam programy kodowane nie ma tej możliwości,pojawia się czy anulować nagrywanie.Ma ktoś też tak samo ?Dodaję,że cały wątek przeczytałem od 1 do 70 str.jednak odpowiedzi nie znalazłem.

 

U mnie jest identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,stwierdziłem na moim 9600 TS,że podczas nagrywania programów FTA z satelity mam możliwość oglądania innych na tym samym TP,jednak gdy nagrywam programy kodowane nie ma tej możliwości,pojawia się czy anulować nagrywanie.Ma ktoś też tak samo ?Dodaję,że cały wątek przeczytałem od 1 do 70 str.jednak odpowiedzi nie znalazłem.

jest błąd oprogramowania , czyta 1 strumień zamiast wielostrumieni aby móc nagrywać ( mowa o czytniku kart) ...

 

 

@cardinale nie ma idealnego , każdy chwali swoje , więc po testach będziesz wiedział jaki jest dobry dla ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...