Skocz do zawartości
  • 0

Corab, Famaval czy Triax ?


andi12
 Udostępnij

Pytanie

Jeżeli podobny wątek już istnieje lub piszę w złym wątku to proszę o jego usunięciu.

Proszę o radę która antena według was będzie lepsza do założenia monblocka na Astrę 19.2 i Hot Birda : 80 cm Triax TD78, 85 cm, Famaval 85LH czy 90 cm Corab 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

witam.

trzy anteny mają metalowe mocowanie, nie mam zaufania do tworzywa sztucznego. widziałem zdjęcia w internecie.po bardzo silnych wiatrach antena z mocowaniem z tworzywa sztucznego "odleciała".

wybrałem portugalska antene famaval, bardzo dobry odbiór programów z czterech satelit. antena ma dobre recenzje w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
która antena według was będzie lepsza do założenia monblocka
Zależy jakim dysponujesz monoblockiem. Każdy jest zaprojektowany dla konkretnych rozmiarów czasz, ale zawsze oscylujących wokół 80 cm.

 

Przy wyborze anteny dobrze jest się kierować jej zyskiem (podawany najczęściej w dB), czym większy zysk tym lepiej, a także materiał i zastosowany rodzaj ochronnej powłoki dla czaszy - to wszystko decyduje o jej trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze wnioski nie są zbyt optymistyczne po założeniu monblocka do tej anteny, jakość sygnału jest dużo słabsza w stosunku do starej anteny (wcześniej miałem antenę niemiecką Skymaster 80 cm), brak sygnału na transponderze z którego nadaje TVN Warszawa, ogólnie jakość sygnału jest niższa o ok. 20 % w stosunku to starej anteny. Spróbuje jeszcze coś pokombinować, skorygować ustawienie anteny może wtedy sygnał się poprawi, nie wiem czy akurat ta antena za bardzo nadaje się do założenia monblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zajmuję się montażem anten i muszę przyznać, że z mojego doświadczenia wynika, iż największym błędem jest kupowanie monoblock'a. Ja zawsze stosuję zeza i diseq - po pierwsze działają w zasadzie z każdym dekoderem nawet z sieciówkami. Kolejna rzecz to w razie uszkodzenia koszty naprawy są znacznie niższe, no i najważniejsze - czasami do złapania pełnych polaryzacji trzeba skręcić konwerter i tu pojawia się problem, bo monoblock'a przecież nie skręcimy. Dodatkowo monoblock nie musi działać z każdą anteną, przynajmniej nie do końca poprawnie. Co do anten - ja stosuję tylko Corab'a i jestem bardzo zadowolony z jakości tych anten oraz parametrów wzmocnienia. Natomiast najlepsze moim zdaniem i w przyzwoitej cenie konwertery to Inverto Black Series. Stosuję tylko MTI, Golden'y i Inverto te ostatnie są w zasadzie najdroższe, ale wzmocnienie jest nieporównywalne - natomiast wszystkie 3 firmy zachowują bardzo wysoki współczynnik bezawaryjności.

 

Pzdr i zapraszam

 

:censored: .pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...