Skocz do zawartości
  • 0

Zielony na maxa


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Pytanie

Witam, z góry przepraszam jesli umiejscowilem ten watek w zlym miejscu. Otoz kompletnie sie nie znam na tv satelitarnej, od zawsze w domu byla kablowka. Chcialbym kupic w LIDLu dekoder silvercrest chyba cos takiego: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... t_SL65.jpg, najbardziej zalezy mi na ogladaniu polskich kanalow FTA oraz vivy de i super rtl. Co musialbym do niego dokupic, aby moc ogladac te stacje? Czy na tym dekoderze moglbym w przyszlosci podlaczyc tnk? Prosze o pomoc i wyrozumialosc. Naprawde sie na tym nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bez problemu odbierzesz na nim polskie stacje FTA, musisz mieć tylko antenę ustawioną na HotBird'a 13°E. Co do niemieckiej Vivy i Super RTL to też są to kanały FTA, ale na Astra 19,2°E, więc będziesz musiał zrobić zeza na antenie, ale to wszystko jest do zrobienia i nie wymaga jakichś profesjonalnych umiejętności (ale cierpliwość przy ustawianiu anteny się przyda :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że z montażem byś sobie poradził jednak nic nie wiadomo jak by Ci odbierało kanały w czasie burzy i z jaką jakością. Powinieneś spróbować sam, a jak coś będzie nie tak to wezwij fachowca, który ma miernik do ustawianie anteny. Wizyta takiego fachowca to koszt ok. 99zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak ten zestaw powinien wystarczyć do odbioru niemieckiej Vivy, na zakup TNK nic tu nie da bo kanały nadają na Hot Birdzie, a niemiecka Viva na Astrze 19.2 E.

 

Co ty chrzanisz. Autor chce oglądać Vivę DE i Super RTL i polskie TVP1, TVP2, TVN itp. to myślę, że TNK jest najlepszym rozwiązaniem (+ oczywiście antena i dwa konwertery na zeza lub monoblock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytam jeszcze o coś:

A czy można by z 1 anteny (załóżmy od TNK) oglądać i z Astry i Hotbirda na 2 tunerach? To znaczy zrobić ten monblock czy tam zeza a potem do tej anteny podłączyć dekoder od TNK i jakiś zwykły do FTA? Czy to się tak da? Bo ja chciałbym kupić wszystko od TNK, a potem zrobić monlock albo zeza i oglądać z 2 satelit, i dodatkowo podłączyć dekoder do FTA (tylko) żeby można było w 2 pokoju też coś oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy mógłby mi ktoś opisać krok po kroku jak to wszystko podłączyć? Tzn. antenę z tym konwerterem TwiN monoblock + dekoder TnK+dekoder FTA. Jak ustawić antenę itd.

 

Czy taki konwerter wystarczy? :censored: ??

Jaką potrzebowałbym antenę aby to wszystko działało? Jakie kable? Może to nieistotne, ale mieszkam na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko na tym Forum jest opisane. Szukaj w tym dziale i w FAQ https://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=34. Antenę złożysz, bo wszystkie części pasują w określone miejsca. Konwerter mocujesz w takim okrągłym uchwycie, ściskanym śrubką. Każdy kabel (a są dwa) z konwertera prowadzisz do dekoderów. Konwerter wiadomo, a dekoder jeśli ma dwa złącza, to podłączasz pod LNB IN. Jak ustawić antenę ? Musisz znać położenie geograficzne (mniej więcej pozycja satelity na niebie) i ewentualnie mieć miernik i przede wszystkim zapoznać się z tym https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=3912 Jeśli chcesz zainstalować monoblok, to antena 80, 90 cm. Poczytaj jeszcze FAQ i ten dział i jakby co, to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Narazie zdecydowałem się na zakup zwykłego dekodera i anteny do odbioru programów z Astry. Jaki rozmiar powinna mieć czasza? Przede wszystkim zależy mi na odbiorze VIVY DE, Nick/ Comedy Central, Super RTL, RTL2 i Pro7. Chciałbym mieć możliwie jak najmniejszą, bo nie mam za bardzo warunków na ogromny talerz. Poza dekoderem i anteną co jeszcze powiniem zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...