Skocz do zawartości

OCTAGON SF8008 SUPREME 4K DVB-S2X TWIN & DVB-C/T2 COMBO


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapowiada redakcja SK , tunery mają się pojawić w lutym,  u nich również pierwsze testy.

 

Nowe odbiorniki Octagon SF8008 4K Supreme

 

Procesor:

Hisilicon Hi3798MV200 Huawei

 

Z moich spostrzeżeń nie pasują mi zdjęcia tylnego panelu, raczej od całkiem pierwszych modeli..

Dlaczego, bo na zdjęciu wnętrza , wyjście anteny WiFi przy głowicach jest oddalone od wejścia głowicy sat/naziemnej ok 1,5 cm

wcześniej było prawie nad.

 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

OCTAGON SF8008 SUPREME 4K UHD E2 DVB-S2X TWIN (DUAL OS)

1_sf8008-supreme-twin_front.jpg

2_sf8008-twin-supreme_rueckseite-rear.jp

5_Fernbedienung_SF8008-Supreme_SF-RCU_04

5_Fernbedienung_SF8008-Supreme_SF-RCU_04

11_sf8008-supreme-twin_innen-M2_4.jpg

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

OCTAGON SF8008 SUPREME 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 COMBO (DUAL OS)

 

2_sf8008-ombo-supreme_rueckseite-rear.jp

4_dualboot_os_2-scaled.jpg

11_sf8008-supreme-combo_innen-M2_2.jpg

 

__________________

 

 

User-Manual_SF8008-SUPREME-COMBO

 

M2 SSD Installation instructions

 

139 €

 

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner na 99% jest w fazie testów przez redakcję.

A to dlatego że już mają go u siebie jak i w ofercie Hollexu

Wczoraj google jeszcze nie namierzało ich sklepu, a już był w ofercie,  dziś już na pierwszym miejscu wyszukiwarki.

 

579,-

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

 

599,-

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

 

@zuchnet

Może Pani Anita Ci coś zdradzi.. 🫠

Szkoda że to ten sam procesor co w poprzedniku ☹️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczę fajnie było by 😀

Rozważam zakup nowego modelu jako że mam też model poprzedni chcialbym porównać czym tak naprawdę się różnią poza możliwością montażu dysku.

Mnie oczywiście mniej interesuje kwestia  nagrywania bardziej zaś ciekawi mnie to cacko w przypadku odbioru niskiego SR etc.. 

Cenowo jest atrakcujny pomimo braku CI ale dla "DX - sportu" myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zuchnet napisał(a):

Nie zaprzeczę fajnie było by 😀

ciekawi mnie to cacko w przypadku odbioru niskiego SR etc..

 

Nie wiem i nie chcę zgadywać bo nie znam kto więcej się zagłębia, ale chyba bardziej Pan Janusz to sprawdzi, a Pani Anita odpowie..

Zapewne będzie wspomniane o tunerze w NoMedia na kanale w YT..

Głowica Sat jest na pewno inna, do naziemnej ta sama.

 

Chyba ,że też jakiś z DX-erów go dorwie na testy, to Ci sprawdzi niski SR z różnych Sat..

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, opensource napisał(a):

Tak, ta druga wersja faktycznie ma ale RAM niestety słabo. Wszystko zależy jakie ma się wymagania.

 

A co ma mieć RAM do działania tunera, starszy  Octagon 8008 też ma 1 Gb RAM i nie ma żadnych problemów z obsługą, zwiększenie RAM wpłynęło by tylko na wyższą cenę i skorzystał by z niej tylko mały wyjątek użytkowników  którzy bawią sie w serwisy streamingowe, KODI itp. dodatki  obsługiwane w tunerze. 
Jako tuner satelitarny do obsługi programów z satelity to jest ilość wystarczająca aż nad to.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Jako tuner satelitarny do obsługi programów z satelity to jest ilość wystarczająca aż nad to.  

Dlatego właśnie do samej obsługi programów wystarczy tuner za połowę tej ceny chyba że chcesz płacić za markę. Do każdego zainstalujesz enigma2 zyskując te same możliwości przy założeniu że nie potrzebujesz dodatkowej głowicy dvb-s2. Natomiast jeśli miałbym szukać tunera z dodatkową głowicą DVB-T2 lub S2 to wybór w tym przydziale cenowym jest niewielki więc możliwe że jest warty uwagi.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na tym się skończy że zakupie.

Do odbioru 13E oczywiście że nie ma różnicy czy to Zgemma czy Octagon ale uwierz mi że na innych pozycjach mowie tu o sporcie DX Zgemme można sobie w kieszeń włożyć.

Test na 21.5 E jak dla mnie pokaże mi możliwości tego tunera tam jest cały wachlarz ciekawych transmisji etc...

Jeśli jedyna różnica to montaz dysku SSD to porażka aczkolwiek octagon wydaje mi się wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż dysku M.2 w tunerze  to nie porażka ale największy sukces Octagona przy niewielkim wzroście ceny tunera.  

Porównywalne jakościowo budżetowe tunery z dyskami do montażu wewnątrz są droższe.  

Sam już praktycznie przeszedłem tylko na dyski M.2 i do tunerów z HDD/SSD muszę dodatkowo kupować adaptery SATA na M.2  albo używać USB do podpięcia pena M.2. 

 

Osobiście na pewno  opchnę komuś  swojego Octagona SF8008 i kupię nowy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Montaż dysku M.2 w tunerze

_____

Osobiście na pewno opchnę komuś swojego Octagona SF8008 i kupię nowy. :)      -     👍

 

Rozumiem,że zerwanie tej naklejki nie wiąże się z utratą gwarancji..?

Zrzut-ekranu-2024-01-21-175019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz bez dysku to jak masz założyć dysk bez rozkręcenia tunera ?

  W ofertach sprzedawców zwłaszcza w Niemczech  jest pełna gwarancja nawet 2 letnia razem z dyskiem. Standardowa to pewnie będzie tylko rok  jeśli sam wstawiasz dysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania mogę napisać kilka zdań na temat nowego modelu.

Nie zaprzeczę liczyłem na deczko lepszy odbiór niskiego SR chociażby jak w przypadku Edision MIO 4K ale miejmy nadzieję że da się to jeszcze poprawić.

Testuje tuner na oprogramowaniu OS Define/ OpenATV 7.3 / OpenPLi 9.0 na każdym tuner działa bardzo stabilnie nie miałem nigdy GS ani razu też tuner nie zawiesił się.

Funkcja blindscan naprawdę działa dobrze także do DX sportu jest OK tutaj bez problemu znajduje SR od 940 wzwyż.

Odbiornik zakupiłem bez dysku ale jako że mam kilka takich SSD zamontowałem do wewnątrz jest OK.

Na prośbę producenta dostarczyłem wszystkie możliwe streamy transponderów z niskim SR gdzie są nadawane stacje radiowe aby mogli zweryfikować czy uda się poprawić co nieco w odbiorze poniżej SR=940.

Czy to przyniesie skutek ?  zobaczymy nie pozostaje nam nic innego jak czekać być może uda się wykonać update sterowników tak aby chociaż dorównał wspomnianemu wyżej  Edision MIO 4K.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu jako że chodzi o nowy model Octagona tj. Octagon SX88 V2 4K UHD.

Mam pytanie do redakcji SK jako że można go nabyć w hollex czy testowaliście może nowy odbiornik pod kątem DX ? (blindscan, niski SR, multistream oraz T2MI) ?

Mamy tam dual os czyli zapewne Define OS oraz OpenATV.

Edytowane przez zuchnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie od momentu jak pojawił się Supreme " Chinesse Engineers" nie zrobili nic jest na takim samym poziomie jak był w momencie wydania.

Brak LOCK nic poniżej SR=940 delikatnie mówiąc rozczarował mnie ten model rzucili coś co było jedynie z obsługą dysku myśląc że reszta zrobi się sama.

Nie trzeba dużo aby zrobić LOCK poniżej SR= 1000

Czy warto kupić ten model ? Dla zafiksowanych na punkcie nagrywania tak ale cała reszta wypada gorzej niż w starym SF8008.

Ja jestem zafiksowany na punkcie odbioru niskich SR i rzeczy typu Short Frame etc... i tutaj ten model leży na dnie... brak kontaktu. 

Podobny tuner na innym CPU

ac0271fcab36b.jpghttps://zapodaj.net/plik-rZtSZ95EPA

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...