Skocz do zawartości

Telewizor 55/65 cali do 5500zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję telewizora do 5500zł. Szukałem tyle czasu i nie jestem w stanie na nic się zdecydować. Z jednej strony fajny ten magic stick od LG z drugiej coś innego no i utkwiłem w pętli. Zastanawiam się czy oled czy mini led czy qled i dalej nie wiem. Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić i powiedzieć czemu to byłoby mi bardzo miło. Oglądam z odległości mniej więcej 3/3,5m i telewizor jest na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam samsunga 55`` i jest ok, jest już niedostępny ale ten Samsung QE55S92C ma niemal identyczne parametry. Ja wykorzystuję TV tylko do oglądania telewizji i VOD i jest spoko. Na tizenie są wszystkie najważniejsze apki z SVOD i to co mam w sygnaturze to działa, czekałem parę miesięcy na apkę canal+online bo nie było jej na początku na tizenie 6.5 dlatego warto mieć przystawkę w razie "W" ;) Na Netflixie źle wyświetla się bitrate, ale nie ma to znaczenia bo obraz jest ostry. Nie gram w gry. Z tego co tu czytałem na forum to w LG Dolby Vision wygrywa z HDR10+ ale ja nie narzekam. Z drugiej strony na WebOs bardzo długo nie było apki canal+online. Napisz do czego będziesz używać TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do najpopularniejszych serwisów na pewno styknie w/w model a co do streamingu gier to nie mam zielonego pojęcia 😉. Poczekaj jeszcze na propozycje innych zanim się zdecydujesz. Jeżeli samsung Cię poważnie zainteresuje to obserwuj stronę ich sklepu. Często oferują cashbacki za zakup ich produktów nie tylko na samsung.pl ale także u partnerów 

32 minuty temu, Pawop napisał(a):

Zdecydowana większość nie odróżni Dolby Atmos od HDR10

Chyba chodziło Ci o Dolby Vision  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Oledem nie ryzykowałem. Szukałem wśród mini ledów. Ważna dobra czerń, bez stresu, że coś się wypali albo będę wiecznie oglądał coś w powidokach.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, void napisał(a):

Witam, poszukuję telewizora do 5500zł. Szukałem tyle czasu i nie jestem w stanie na nic się zdecydować. Z jednej strony fajny ten magic stick od LG z drugiej coś innego no i utkwiłem w pętli. Zastanawiam się czy oled czy mini led czy qled i dalej nie wiem. Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić i powiedzieć czemu to byłoby mi bardzo miło. Oglądam z odległości mniej więcej 3/3,5m i telewizor jest na wprost.

Taka ogległość to nawet bym się nie zastanawiał i brał 65 cali. To nie jest wcale mało i 55 cali nie będzie robił mwrażenia naprawdę dużego tv. Ja mam wrażenie że to zdecydowanie za niska kwota jak na dobrego Oleda które sam bym absolunie nie chciał czy Mini leda. Qleda pewnie coś ogarnie ale tę nie te z bardzo dobrymim parametrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też nie jest rozwiązanie. No chyba że kogoś mocno budżet ogranicza. Mi ktoś tu jakiś czas temu odradzał przy wyborze  55 cali. I 65 cali to był doskonały wybór a najcvzęsciej oglądam z ok 2.5 metra. Choć u mnie mie ma  najmiejszego problemy by oglądać i z 3.5 metra. Ale tak już się przyzwyczaiłem i tak oglądam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...