Skocz do zawartości

Czy jesteście za czy przeciw stworzeniu radia Urban Cotemporary/Rhytmic CHR na polskim eterze?


NippyToadster
 Udostępnij

Czy jesteście za czy przeciw w temacie stworzenia stacji Urban Cotemporary/Rhytmic CHR w Polsce?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteście za czy przeciw w temacie stworzenia stacji Urban Cotemporary/Rhytmic CHR w Polsce?

    • Tak
      6
    • Nie
      3
    • Nie mam zdania
      0
  2. 2. A jeśli jesteście za, to jaki format wybieracie

    • Rhytmic CHR (rap/r&b + dance, elektronika, rytmiczny pop)
      5
    • Urban Comtemporary (rap/r&b + soul, reggae, dancehall, afrobeaty)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

W wielu krajach Europy Zachodniej są na eterze lub w DAB+ stacje z rapem, reggae, dancehallem i r&b, zarówno od publicznych nadawców (BBC Radio 1Xtra, SR P3 Din Gata, MOUV, NPO FunX), ale i komercyjnych również (Capital XTRA, Ado, Generations, GALAXY), i również tych z elektroniką i popem (np. Kiss z Brytanii czy Skyrock). W samej środkowo-wschodniej części Europy też są radia Urban Cotemporary, np. Base FM w Węgrzech czy Radio Spin w Czechach. W Polsce owszem są stacje o tym formacie (Newonce, Vibe FM od ZPR-ów), ale są bardziej dla młodzieży.

 

Dla mnie - stacja Urban Cotemporary nie powinna posiadać tylko polskiego i zagranicznego rapu (powinna mieć różne jego podgatunki) ale też r&b (zarówno cotemporary jak i też tradycyjne i alternatywne r&b), soul, no i dancehall wraz z reggae, oraz rosnące w popularności afrobeaty. A utwory? Utwory będą od lat 70./80. aż do czasów dzisiejszych. Oczywiście stacja ma celować w nieco starszego słuchacza (20-49 lat) A więc - chcecie takiej stacji czy nie? Napiszcie swoje opinie na dole

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za! Jest nadzieja w ESKowym projekcie Vibe FM które moim zdaniem powinno zadebiutować w eterze, bo tak ja powyżej napisałeś na zachodzie są takie stacje na FM i DAB+. Również uważam że w Polskim eterze powinna pojawić się stacja z muzyką klubową, tak jak dawna Planeta lub francuskie FG. DJ Radio, bo ESKA i MAXX zrezygnowały z klubowego grania na rzecz POPu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

Jest nadzieja w ESKowym projekcie Vibe FM które moim zdaniem powinno zadebiutować w eterze

W mojej opinii Vibe FM powinno grać więcej goldów, jak wejdzie na eter. Oraz wprowadzić podobną rotację jak na Esce:
- 6 goldów (od lat 90. i 2000. do 2021-22 r.)
- 3 recurrenty
- 5 piosenek z wysokiej rotacji
W dodatku, więcej r&b, soulu i reggae oraz dancehallu do playlisty. Skoro Eska gra rocka (a komercyjna stacja CHR moim zdaniem nie powinna grać rocka poza np. Olivią Rodrigo), to Vibe mógłby poeksperymentować z dancehallem (np. Elephant Man, Wayne Wonder, Sean Paul, Beenie Man, Popcaan, Shenssea) czy reggae. I tym bardziej - nie wstydzić się grania piosenek z Eski (chciałbym na Vibe FM usłyszeć np. Not Afraid Eminema, Diamonds (w remiksie z Kanye Westem), Don't Stop The Music czy Umbrellę Rihanny, Lose Control Teddy'ego Swimsa, Dangerous Kardinala Offishalla z Akonem no i starego polskiego rapu (od takiego Meza czy Libera, przez Tede, O.S.T.R'a, Sokoła, WWO, a kończąc na Moleście, Paktofonice, Grammatiku, Fiszu, czy Hemp Gru)). 

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem też za tym, żeby powstała w eterze stacja z muzyką klubową i to już w 2024r, tylko nie wiem jaka grupa radiowa mogła by się podjąć tego wyzwania stworzenia radia na miarę poznańskiej Planety czy katowickiej Planety, Grupa Eurozet winna młodym ludziom rekomnpensaty za zlikwidowanie Planety Fm i takie radio mogło by powstać za Rock Radio bo po co mają powielać stacje rockowe jak jest Antyradio ale Rock Radio od jakiegoś czasu gra też nowości, i te nowe radio z muzyką klubową mogłoby grać np w Poznaniu na fali 105,4 fm a radio Vibe Fm mogło by zadebiutować w eterze na miejsce w którym kiedyś grało przez chwilę radio dla Ukrainy na 105,9, w tym radiu Vibe Fm mogli by w eterze dodać gatunek dancehall i grać nie tylko polski i zagraniczny rap i hip hop ale rap francuski, hiszpański czy włoski rap i dancehall i rnb z tych krajów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...