Skocz do zawartości

Prośba o pomoc tuner octagon 8008 twin


kubiakpiotr1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

obecnie posiadam tuner octagon 8008 z jedną głowicą. Umieszczony jest on w salonie na parterze, dodatkowo ustawiłem wysyłanie sygnału do drugiego tv na piętrze poprzez sieć internetową (wygenerowałem listę m3u i jakoś poszło). Wszystko działa jak należy. Problem pojawia się gdy chcę oglądać ligę mistrzów w salonie, a moja partnerka barwy szczęścia na piętrze :))))) Rozumiem, że mogę odbierać na 2 tv sygnał tylko z tego samego transpondera. Moje pytanie jest takie czy jeśli kupię tuner z dwoma głowicami sat. tzw twin to moja partnerka będzie zadowolona oglądając swój serial podczas gdy ja będę siedział na dole i oglądał kopiących piłkę?  

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :)

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Na pewno to przynajmniej 3 by działały obydwa tunery, no chyba że planujesz tylko jeden używać a drugi do odbioru przez stream to wystarczy tylko 2 albo jeden jak kupisz konwerter unicable. 

Jeszcze jedno pytanko, jeśli faktycznie zastosuję przy czaszy konwerter unicable to przy dekoderze z 2 wejsciami sat dam rozgałęzienie i wtedy jedno pójdzie do gniazda 1 , a drugie do 2 i nadal osiągnę możliwość oglądania 2 różnych stacji z różnych transponderów na dwóch tv? Czyli jak rozumiem unicable daje to, że nie muszę dawać drugiego kabla z anteny tylko wystarczy rozgałęzienie przy samym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to teraz jasne :)

 

Od konwentera Unicable idzie jeden kabel do domu.

W domu możesz spokojnie rozdzielić jak na obrazku poniżej.

 

a83c780c18dea8fe.png

 

Możesz sobie nawet rozdzielić na dwa dekodery Octagona:

2 kable do Octagona Twin - 2 x DVB-S2X

1 kabel do Octagona 1 x DVB-S2X albo drugi 2 x DVB-S2X

 

W tym przypadku będziesz mógł na jednym co innego oglądać - co innego nagrywać.

Zaś twoja dziewczyna niezależnie oglądać jak ma 1 x DVB-S2X albo spraw jej z 2 x DVB-S2X to także będzie mogła co innego oglądać i co innego nagrywać.

Oczywiście niezależnie od Ciebie.

 

13f4b889fcd828ff.png

 

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tweed77 napisał(a):

Czy to teraz jasne :)

 

Od konwentera Unicable idzie jeden kabel do domu.

W domu możesz spokojnie rozdzielić jak na obrazku poniżej.

 

a83c780c18dea8fe.png

 

Możesz sobie nawet rozdzielić na dwa dekodery Octagona:

2 kable do Octagona Twin - 2 x DVB-S2X

1 kabel do Octagona 1 x DVB-S2X albo drugi 2 x DVB-S2X

 

W tym przypadku będziesz mógł na jednym co innego oglądać - co innego nagrywać.

Zaś twoja dziewczyna niezależnie oglądać jak ma 1 x DVB-S2X albo spraw jej z 2 x DVB-S2X to także będzie mogła co innego oglądać i co innego nagrywać.

Oczywiście niezależnie od Ciebie.

 

13f4b889fcd828ff.png

 

 

 

 

hej, opis schematu jasny, nawet bardzo, ale właśnie zamieściłeś info, o którym czytałem tzn, że mogę oglądać i nagrywać różne kanały w tym samym czasie, jednak nie jest doprecyzowane czy można oglądać jednocześnie na 2 tv kanały z różnych transponderów (niby podobna sytuacja ale jednak jest pewne niedomówienie i ryzyko:) ). Niestety nie mam kabla w sypialni sat i nie chcę go ciągnąć bo to wiązałoby się z pruciem w ścianach. Jednocześnie nie chcę też nie wiadomo ilu urządzeń. Uwielbiam minimalizm :) założenie moje było takie , że jest jeden tuner, który rozdziela sygnał kablem do 1 tv, a drugi niezależny łączy się z 2 tv poprzez stream bezprzewodową siecią jak kolega Ktosiu napisał i każdy z nas ogląda co chce :) Z Waszych postów mogę wnioskować, że to się uda, a jednocześnie stosując konwerter typu unicable nie muszę ciągnąć dodatkowego kabla tylko zmienić stary konwerter na nowy i dać rozgałęzienie przy tunerze. Dobrze kminię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz przecież 2 głowice z których oglądasz 2 programy niezależnie, jeden na TV a drugi w streamie. 

 

Tak na unicable można podpiąć kilka tunerów na jednym kablu. 

Nowy podłączasz pod instalacje a na starym można oglądać tam gdzie nie ma instalacji tylko sieć domowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubiakpiotr1982 napisał(a):

stosując konwerter typu unicable nie muszę ciągnąć dodatkowego kabla tylko zmienić stary konwerter na nowy i dać rozgałęzienie przy tunerze. Dobrze kminię?

jakie znowu rozgałęzienie? - mając odpowiedni tuner z głowicą FBC i konwerter unicable tylko do tego jednego tunera podłączasz kabel z anteny bez żadnych rozgałęźników i na pozostałych tunerach lecisz przez sieć LAN albo wifi.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie zwróciłem uwagi że ten sprzęt jest bez FBC. Natomiast to że piszesz "najprostrzy" mając dostęp do "googla" i różnego rodzaju słowników to tego już zrozumieć nie mogę chyba że robisz to z jakiegoś powodu celowo.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...