Skocz do zawartości

GI-205 czy LMP-04H?Monoblock single do anteny CYFRA+ HD 80cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem anteny z zestawu satelitarnego HD kupionego w punkcie C+ (Corab ASC800), która jest ustawiona na satelitę HotBird 13E. Postanowiłem rozszerzyć ofertę o programy z satelity Astra 19,2E. W związku z tym zdecydowałem się na wymianę dotychczasowego konwertera. Z przyczyn technicznych nie mogę zastosować dwóch pojedyńczych konwerterów typu single więc mój wybór padł na monoblock. Konwerter ma współpracować z tunerem GoldenInterstar GI-S780 CRCI Xpeed. Przeczytałem artykuł zamieszczony w SatKurierze 7-8/2009 na temat testu poszczególnych konwerterów typu monoblock i zdecydowałem, że wybiorę między:

 

- GI-205 Platinum X http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=658

- Opticum LMP-04H http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1356

 

Proszę o rady, który z tych konwerterów będzie bardziej trafnym wyborem do mojej instalacji antenowej. Jeśli z jakiś przyczyn mój wybór jest całkowicie nietrafiony to proszę o informację na ten temat. Dziękuję za wszystkie rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mim doświadczeniem na GI-205 Platinum X miałem problemy min,na tunerze polsatowskim hd 370 samsung,nie można było ustawić astrę choć tu porty są odwrotne,tylko poprawnie zadziałał mi na tunerze sd samsung polsatowski.

Wybrałbym drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz GI-205 Platinum X, z Twoim tunerem współpraca idealna, pamiętaj tylko o tym, że w tym monobloku masz Hot Bird na porcie 2 (w tunerze diseqc LNB 2) a Astrę na pierwszym ( w tunerze diseqc LNB 1). Mam zestaw z takim monoblokiem i pracuje bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Monoblock dotarł i już został przeze mnie zamontowany. Dzięki informacjom, które podał greg instalacja monoblocka i konfiguracja tunera zajęła mi łącznie 15 minut. Hotbird i Astra śmigają elegancko, a nawet nieznacznie poprawiła mi jakość sygnału. Serdeczne dzięki za pomoc, także dla VIGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...