Skocz do zawartości
  • 0

brak fonii na Anixe HD


dx73
 Udostępnij

Pytanie

W Niemczech kupilem tunerek EasyOne HD, wszystko udalo sie uruchomić, chodzi ladnie, z wyjątkiem fonii na Anixe HD oraz Astra Promo HD.

Obydwa te kanaly mają fonię w AC3. Tuner jest połączony z TV kablem HDMI i z innymi kanałami HD nie ma problemów. Tylko na tych dwóch fonii brak. Probowalem róznych ustawień i nic.... cisza... Mam najnowszy soft w tunerze, ktory rozwiązał ten problem, ale widocznie nie u mnie. Czy ktos mial problemy z audio AC3 i udalo mu sie rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, usuwałem już transponder i ponownie dodałem, oraz wgrywałem nowy soft chyba 4 razy - nic nie pomogło.

Np na Einsfestival HD moge wybierać audio: GER - chodzi, AC3 - cisza... Tak samo ARTE HD

Czyli, tu raczej chodzi tylko o dekodowanie AC3, bo problem jest na innych kanałach....

Wg użytkowników forum niemieckiego ten nowy soft rozwiązał problem, ale widocznie nie u mnie...

Być może Samsung ma wyłączone AC3 albo coś uszkodzone, zablokowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pidów ręcznie nie daje się wpisać, ale jak kasowałem transponder i dodawałem to niczego to nie zmieniało...

Np na ARTE jest możliwość wyboru: GER, FRA i AC3. Przy AC3 cisza...

Wiem też, że AC3 pójdzie tylko kablem HDMI. W tunerze jest też wyjście optyczne, ale w TV Samsung nie ma takiego wejścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nagrałem kilka plików z ARD HD oraz ANIXE HD i ASTRA PROMO na pamięc USB (tuner ma gniazdko), wziąłem tuner i poszedłem sprawdzić na TV u znajomego. Tam gdzie jest fonia AC3 - cisza... Przedtem, programem AVS Video Converter 6 obrobiłem pliki z fonią AC3 i na laptopie fonia jest ! Czyli, problem jest w torze wyjściowym z tunera do gniazdka HDMI... Jest to tuner EasyOne TX-8000 HD, najnowszy soft 1.10.2 Na niemieckim forum inni użytkownicy tego tunera nie mają problemów z fonią AC3, czyli wybiorę się do sklepu w Berlinie wymienić go.

 

Anixe oraz Astra Promo nadają fonię wyłącznie w AC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawa ciekawa: Jeden z posiadaczy takiego tunera ma podobny problem i napisał do producenta. Okazuje się, ze w menu są dwie opcje wyjścia audio: LPCM i BS.

BS out oznacza, że sygnał wychodzi po HMDI bez obróbki, jako RAW i powinien byc zdekodowany przez TV lub amplituner AV. Ale tak się składa, że mało który TV ma dekoder AC3. LPCM out oznacza, że dekodowanie sygnału jest w tunerze i na wyjście HMDI podawany jest zwykły sygnał stereo. Ale tak sie nie dzieje. Cisza na Anixe i Astra Promo HD. Po wymianie emaili klient napisal do firmy, ze chętnie wyśle im ten tuner, aby zrobili tak, jak jest w instrukcji, tj działający tor audio po kablu HDMI...

na razie cisza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...