Skocz do zawartości

VU+ ULTIMO 4K zamarza po uruchomieniu


GrzechuSzn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od tygodnia borykam się z takim  problemem, że w Ultimo 4K po włączeniu do prądu i uruchomieniu softu normalnie ładował się, pokazywał się ostatnio oglądany program telewizyjny - obraz i dźwięk grał normalnie bez zacięć, ale jakby pozamarzały funkcje dostępne z pilota. Nie mogłem nic wywołać żadnego menu, listy kanałów itp. Jedynie mogłem wyłączyć i włączyć tuner z menu dotykowego przy mini tv. Nawet po ponownym włączeniu soft nie reagował - ten same program telewizyjny dalej grał, a żadna funkcja wywoływana z pilota nie chciała się pokazać na ekranie. Pilot oczywiście sprawny i ma działające baterie. Były momenty że po kilku godzinach odwieszał się i zaczął grać. Na komendy z pilota reagował natychmiast. Po czym po zrobieniu "turn off" i włączeniu po kilku/ kilkunastu godzinach dalej to samo. Program tv działał a pilotem nic nie dało się wybrać i otworzyć ani uruchomić.

Pomyślałem że zainstaluję soft od nowa.

Wgrałem z pendrive'a od nowa i... tuner uruchamia konfigurację - pierwsza rzecz wybór języka i nie mogę nic zrobić - pilotem nie idzie wybrać ustawienia języka.

Tuner nie reaguje na komendy z pilota. Co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrzechuSznna początek sprawdziłbym płynność działania tunera sterując przez panel webif. Jeżeli jest wszystko ok to prawdopodobnie padł pilot albo czujnik pilota na płycie głównej tunera. Warto też sprawdzić na innym pilocie z tego modelu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odepnij dysk twardy jak masz w dekoderze może też powodować problem.

 

Jeszcze bym sprawdził czy czasem ktoś ci pilota nie przeprogramował przez przypadek.

Piloty do Vu+ można programować na 4 kody:

https://wiki.vuplus-support.org/index.php?title=Fernbedienung

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...