Skocz do zawartości
  • 0

Dwa tunery uwalone !


tedi90
 Udostępnij

Pytanie

Clarke Tech 5000 HD Combo Plus , antena T90 i DiSEqC 8/1EMP-Centauri - podświetlam - wszystkie satelity (jest lista wszystkich kanałów)następnie wybieram układanie od A-Z i tuner się restartuje ale już się nie uruchamia. Wysyłam do dystrybutora tuner na gwarancji , pełny profesjonalizm uszkodzenie elementu związanego z głowicą ma to związek z napieciem na konwertory (takie info dostałem) na dziś brak możliwości naprawy dostaje w zamian klona technomate 6900 super C+ mam go tydzień i podświetlam - wszystkie satelity (jest lista wszystkich kanałów)następnie wybieram układanie od A-Z i tuner się restartuje ale już się nie uruchamia uwalony! żeby nie uwalić trzeciego pudła pytałem kilku speców co robić oczywiście każdy mówi co innego,profilaktycznie wymieniłem DiSEqC i część kabli tych starszych i tu pytanie czy ktoś sie spotkał z czymś podobnym dodam tylko że na w|w instalacji pracował inny tuner oczywiście bez problemów , pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przejrzyj kable oraz wtyczki F, może gdzieś coś jest uszkodzone lub jest zwarcie.

Dziwne, że uszkodzenie nastąpiło przy określonej czynności (i to tej samej), może to taka "specyfika" tunerów Technomate? Może to ma tylko pośredni związek z taką instalacją i wina leży po stronie sprzętowej czy programowej tunerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dawniej miałem podobny problem, a mianowicie któregoś dnia jak sprawdzałem EPG w TVP1 na Technisat S2-CD (od TNK) to po wciśnięciu przycisku dalej tuner się wyłączał i to tylko na tej stronie. Potem nie chciał się włączyć, dopiero wypięcie i ponowne wpięcie kabla antenowego pomagało (przy powtórzeniu czynności z EPG TVP1 problem powracał). Na innych kanałach wszystko działało OK. Moim zdaniem to może być zwarcie na kablu antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...