Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt wybrać?


norbertsss
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Chciałem prosić o pomoc w doborze sprzętu (antena+konwerter). Planuję zakup cyfrowego polsatu (pewnie HD) ale chcę też odbierać FTA z Astry. Myślałem o antenie 80-90 z monoblockiem czy te propozycje z allegro są warte uwagi, ewentualnie, który wybrać:

 

CZASZA 90CM+ INTERSTAR MONOBLOCK 2 SAT

CZASZA 85cmORGINAŁ+KONW MONOBLOCK 2 SAT

KOMPLET ANTENA 85+ MONOBLOCK GI-205 +GRATIS FULLHD

CZASZA 80 + MONOBLOCK HD + 10m kabla + 2 WTYK F

Czasza TeleSystem 85cm + Monoblock + 20m kabla

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jaki uchwyt wybrać do anteny - balkon balustrada w kształcie litery U?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam ten zestaw i nie narzekam antena, konwerter. Zestaw ten lub podobny zaspokoi Twoje oczekiwania. Nie patrz na Allegro na hasła typu "zestaw full HD" ponieważ każda antena (z Twojego przedziału 80 - 90 cm) i obecne konwertery pozwalają na odbiór kanałów HD. Zestaw full HD, czy nawet antena HD :shock: to po prostu chwyt marketingowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakiś czas temu wziąłem Triset na testy (wersja do pracy na zewnątrz, czarny). Z elastycznością to nie ma nic wspólnego, bardzo twardy. Nie wiem jak z tą wersją "wewnętrzną".

 

Dobra, takie w miare dobre parametry kabla:

- żyła 1 mm lub więcej, wykonana z miedzi albo tylko "pomiedziowana"

- oplot - 64 żył

- ekranowanie jakieś 70-80 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam. Ja brałem Triset, ten biały i też wcale nie jest taki elastyczny. Kładłem go przy prawie 30 stopniach, a co mówić jak będzie mróz. Jakoś łatwo go trwale zgiąć, słychać nawet jak "pracuje" oplot wewnątrz. W jednym miejscu trwale mi się odkształcił i niesamowicie mnie to wkurza, chyba go zmienię. :) Jakoś nie widzę różnicy in plus w porównaniu do kabli, które używałem wcześniej (Lexton czy Conotech). Dodam tylko, że te kable były niemal identyczne jak ten Triset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj kabel Televes T-100 Cu HD, jest cały miedziany (żyła, oplot i dodatkowy ekran), po wymianie ze stalowego miedziowanego na Televesa przy 30 metrach jakość sygnału podskoczyła przynajmniej na moim sprzęcie o 10% tylko jest dość drogi bo do 4 zł/m ale jak masz jakąś hurtownię w pobliżu i trzeba ci więcej jak 10m to warto się wybrać i potargować.

Patrzyłem właśnie w Hollexie, też mają po 4 zł ale samego kabla się nie opłaca brać bo za kuriera zapłacisz - zostaje odwiedzić pobliską hurtownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...