Skocz do zawartości

Zmiana MAC Adresu w dekoderze Ferguson Ariva 210 combo po wgraniu softu


Wilson_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kłopot, coś spierdzieliłem i nie umiem tego teraz odkręcić. Opisze najkrócej jak się da ze szczegółami, aby naświetlić co zrobiłem. Posiadałem w domu dwa fergusony Ariva 210 combo i Ariva 250 combo w międzyczasie ten drugi się spalił i przestał łączyć z liniami tv (dało się odczuć smród oraz wyraźne grzanie się urządzenia), więc zamówiłem drugi, ale taki sam jak u mnie w pokoju, czyli 210 combo. Urządzenie skonfigurowałem wedle ustawień sieci lokalnej z poprzedniego z małymi schodami, ale w końcu poprawnie przypisał IP i tv ruszyła wedle tych wcześniejszych wklepanych linii. Po wyszukaniu programów okazało się, że brakuje paru, na których matce zależało, więc zacząłem kombinować wpierw z wyszukiwaniem na wszystkie sposoby, aby w końcu wpaść na [beep] pomysł z wgraniem listy programów z mojego fergusona. Zgrałem plik Dumb na pendriva i załadowałem mniej więcej tak jak to się było na jednym poradniku. Wszystko się udało, lecz jak to u starszych osób nie dopasujesz pojawił się Paramount ale znikł TLC i nat geo people, który wcześniej był więc powrót do pierwszej opcji i tu się zaczyna kłopot. Jakimś sposobem zauważyłem, że dekodery na siebie reagują i na moim strasznie ścina kiedy oba są uruchomione, dopatrzyłem się, że wraz z wgraniem pliku musiałem wgrać cały soft i okazało się, że oba dekodery mają taki sam MAC Adres, przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale jest ewidentny konflikt obu urządzeń gdzieś na elektrodzie pisali cyt. a tak jak pisałem wcześniej tego problemu nie było zacinanie programów pojawia się w momencie kiedy się włącza drugi dekoder 

Cytat

Każde urządzenie wewnątrz sieci musi mieć inny MAC, bo inaczej wewnątrz sieci wystąpi konflikt adresów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kfm877 napisał(a):

A co adres mac ma za znaczenie? Oglądasz przecież programy z satelity.

dzięki Panowie już udało mi się ogarnąć co prawda ferguson już nie prowadzi wsparcia dla starszych modeli ale stary niezawodny chomik trzymał dla mnie jakiś plik z aktualizacja wgrałem jakiś patch i MAC się zmienił TV odpalone śmiga, zaraz zamknę je w szafce na kłódkę i będę obchodził z daleka kolejna partia siwych włosów zaktualizowana 

Edytowane przez Kiler
Usunięto część związaną z piractwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...