Skocz do zawartości

Antena Turystyczna 35 cm a odbiór N-ki na Węgrzech


Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale trochę śmiesznie jechać na wczasy z takim talerzem :D

Pomyślałem że to mi wystarczy.... Tam gdzie jadę jest antena satelitarna ale nie wiem na jakiego satelitę ustawiona więc chciałem się zabezpieczyć.

W zeszłym roku byłem w tym samym domku i oglądałem TV SAT i nie było TV Polonia ale był Eurosport po angielsku czy może mi ktoś na podstawie tych skromnych informacji określić z jakim satelitą miałem do czynienia?? :/

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale trochę śmiesznie jechać na wczasy z takim talerzem :D
Dlatego nie ma sensu inwestowć w malutki talerz 35cm, tym bardziej, że ludzie w Polsce mają problemy z odbiorem "n" nawet na 60cm i tutaj zalecane jest tylko kupno większej czaszy. Na Węgrzech sygnał z HB wcale nie jest silniejszy niż u nas, w dodatku "n" używa standard transmisji DVB-S2, który jest bardziej wymagający i potrzebuje stosowania większych anten.
W zeszłym roku byłem w tym samym domku i oglądałem TV SAT i nie było TV Polonia ale był Eurosport po angielsku czy może mi ktoś na podstawie tych skromnych informacji określić z jakim satelitą miałem do czynienia?? :/
Zapewne antena była ustawiona na Astrę 19.2E i odbierała wyłącznie programy analogowe. Teraz nasuwa się pytanie - jak stara jest ta instalacja antenowa? Głównie chodzi o konwerter, bo jeżeli ma 10 lat, to możliwe, że nie będzie współpracował z nowoczesnym tunerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma sensu inwestowć w malutki talerz 35cm, tym bardziej, że ludzie w Polsce mają problemy z odbiorem "n" nawet na 60cm i tutaj zalecane jest tylko kupno większej czaszy. Na Węgrzech sygnał z HB wcale nie jest silniejszy niż u nas, w dodatku "n" używa standard transmisji DVB-S2, który jest bardziej wymagający i potrzebuje stosowania większych anten.

Mam też dekoder C+ ale wolałbym zabrać N-kę bo mój młody ogląda Nickelodeon.

Teraz nasuwa się pytanie - jak stara jest ta instalacja antenowa? Głównie chodzi o konwerter, bo jeżeli ma 10 lat, to możliwe, że nie będzie współpracował z nowoczesnym tunerem.

Instalacja nie może być bardzo stara, sprzęt analogowy to fakt ale 10 lat nie ma.

Najlepiej by mi bylo zabrać C+ i przestawić antenę która tam jest na HB i po problemie, niestety nie da się tego zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka: w Białymstoku, jeden z punktów RTV Euro AGD wystawił do sprzedaży chyba ze 20 sztuk tych anten 45 cm. Swoją drogą, jestem ciekaw ile tak naprawdę tego sprowadzili z Niemiec :lol:

 

Niby konstrukcja tych czasz pozwala uzyskać zysk porównywalny ze zwykłym offsetem 60 cm, ale jakie to ma odzwierciedlenie w praktyce... Z chęci przekonania się, jak został zrobiony konwerter, który zachowuje się jak standardowy monoblock, udałem, że planuję kupić "n" i byłbym zainteresowany tego typu anteną, bo montaż anteny 60 cm nie jest u mnie możliwy. Pytam się, czy "n" zadziała na takim sprzęcie. Sprzedawca mówi, że zadziała i zachęca, żeby śmiało brać. Ale jakby nie działało, to zwrócić towaru (sprawnego) już nie można i trzy stówki w plecy. Podstawowa zasada: nigdy nie należy ufać sprzedawcom. Chciał mi zaimponować, że dużo wie na temat tego, co sprzedaje. Ja i tak swoje wiem, ale pewnie niejednego laika już nabił w bambuko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...