Skocz do zawartości

T-Mobile


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy są tutaj klienci oferty światłowodowej T-Mobile? Chodzi mi najbardziej o FTTH po POPC... na kablach Światłowód Inwestycje. Ogólne informacje też się przydadzą. Może ktoś się wypowiedzieć jak działa usługa? Jak sprawdza się router Home Box (Sagemcom Fast 5670)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę odkopuje temat. 
Doświadczenia rodzinne: 1,5 roku magenta DOM, światłowód na POPC

generalnie wtedy to była najlepsza oferta 

Internet 600 mb + abonament komórkowy + tv (12 miesięcy pakiet M), dodatkowo usługa rozrywka uwolniona (czy jakoś tak) i player na rok za darmo. 
 

W tym rejonie nie znajdziesz nic tańszego: 

1) Netia chce 80 zł za sam internet;

2) Orange nie wspomnę bo to chyba najdroższy operator. 
 

Do internetu nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobrze działa, żadnych przerw. Dostarczony modem z routerem prawie nie można konfigurować, ale jest prosty w obsłudze i z dobrym zasięgiem WiFi. 
 

Telewizja: ciągle się rozwija 

Jakość kanałów dobra, w porównaniu do netii rewelacyjna. 
Kanały długo się odpalają, dekoder z android tv (niestety nie ma netflixa). 
Generalnie bardzo na plus. 
 

Chciałem zobaczyć jak to teraz wygląda, ale strona t-mobile to dramat. 
Kiedyś magentaDOM miała swoją dedykowaną stronę i jasne zasady. Teraz znajdź opcję. 
 

Jakbyście mieli jakieś pytania to zapraszam. 
A może macie jakieś inne spostrzeżenia odnoście Internetu i telewizji od T-Mobile? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 19:11, connor napisał(a):

Trochę odkopuje temat. 
Doświadczenia rodzinne: 1,5 roku magenta DOM, światłowód na POPC

generalnie wtedy to była najlepsza oferta 

Internet 600 mb + abonament komórkowy + tv (12 miesięcy pakiet M), dodatkowo usługa rozrywka uwolniona (czy jakoś tak) i player na rok za darmo.

 

Mam to samo, poza Playerem. Na kablu Światłowód Inwestycje.

 

Ogólnie jestem zadowolony, ale... ;)

 

- w mojej lokalizacji (warszawski obwarzanek) zdarzają się disconnecty, co jest szczególnie uciążliwe przy rozgrywce sieciowej; zdarzają się dni gdy nie ma ani jednego DC, a czasami nawet kilka w ciągu dnia; co ciekawe wziąłem też od nich w drugiej lokalizacji (świętokrzyskie - inny właściciel kabli) i tego problemu już nie ma;

- mocno poprawiła się oferta tv w ciągu ostatniego roku, mam jednak pewne zastrzeżenia co do pakietowania, dla przykładu: duża ilość kanałów SD w najwyższym pakiecie, skromna ilość kanałów muzycznych w pakiecie M, brak choćby jednego kanału 4K w pakiecie M, no i podwyżka z jesieni mocno osłabiła wartość oferty MagentaTV;

- brakuje mi też programów niemieckich w Magencie;

- poziom konsultantów telefonicznych mocno nierówny, czasami trafiasz na ludzi ogarniętych, a czasami... niekoniecznie; na plus przychylne rozpatrywanie reklamacji na boa.

 

Sprawniej mogliby wprowadzać rzeczy dostępne już w Magencie w Niemczech. Dwa miesiące temu przebudowali tam konkretnie aplikację, a u nas cisza - jeszcze większa niż z multiroomem. Polecam zerknąć:

https://www.dwdl.de/nachrichten/96694/magenta_tv_neue_oberflaeche_und_neuer_name_fuer_die_megathek/

Edytowane przez mclusky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to niewiele można w przypadku routera. Nawet żeby "rozszczepić" wifi na 2,4 i 5 GHz musiałem specjalnie dzwonić do serwisu T-Mobile, aby mi to zrobili. O zmianie nazwy sygnału wifi, to nawet na infolinii trzeba zapomnieć.

 

W apce można sprawdzić szczegóły routera takie jak np. informacje o adresacji IP i w ustawieniach sieci lokalnej można zrobić rezerwację adresów IP i przekierowanie portów. Można też sprawdzić hasło oraz podłączone urządzenia. I to chyba w zasadzie tyle.

 

Do tej pory byłem przyzwyczajony do internetu z kablówki z koncentryka i własnego routera TP-Link gdzie szło ustawić wszystko. No ale nie oferowali FTTH, więc cóż zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, o to mi właśnie chodzi. ;) 

 

Bo na stronie brak cennika.

 

Edycja: 

 

Zapytałem na czacie. Konsultant napisał, że pakiet L to +60 zł / m-c do ceny światłowodu.

 

Minusem oferty jest na pewno to, że pomimo, iż mamy dostęp do kanałów HBO to do HBO Max już nie. To samo tyczy się pakietu Canal+, tj. brak dostępu do Canal+ Online. 

 

Kolejny poważny minus to brak "CatchUp" i nagrywania na kanałach sportowych oraz ogólnodostępnych.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...