Skocz do zawartości

Gdzie chcesz oglądać sport z wycofującego się z Polski serwisu Viaplay?


Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Gdzie chcesz oglądać sport z wycofującego się z Polski serwisu Viaplay?  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie chcesz oglądać sport z wycofującego się z Polski serwisu Viaplay?

    • Apple TV+ (tylko streaming)
    • Amazon Prime Video (tylko streaming)
    • DAZN (tylko streaming)
    • CANAL+ (TV + streaming)
    • Polsat (TV + streaming)
    • Eleven (TV + streaming)
    • Eurosport (TV + streaming)
    • TVP (TV + streaming)
    • W żadnym z wymienionych


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, michael112 napisał(a):

Akurat to samo może zaproponować wspaniały CANAL+.

Niezupełnie. VOD z Canal+Online oraz kanały TVP 1 i TVP 2 mogę oglądać w 1080p nawet na przystawce opartej o Linuksa. Zaś Apple TV+ i Amazon jakby nie kombinować zawsze da tam 540p. Dla mnie Canal+ nie jest wspaniały, ale powinna być jakaś sensowna granica restrykcji. 

8 minut temu, Developer napisał(a):

Żadnych głupich streamingowych eksperymentów! Byłem jedną z pierwszych osób, która od samego początku z uporem maniaka twierdziła, że miejscem sportu jest telewizja linearna, a nie żaden, pożal się Boże, streaming. I teraz wychodzi na to, że miałem rację.

 

Poza tym, CANAL+ jest dostępny na polskim rynku od 1995 roku, zna ten rynek doskonale i "zeżarł" już nie jedną "płotkę" - kolejną "płotką" będzie zapewne Viaplay, czyli stanie się to, co każdy z racjonalnie myślących forumowiczów od samego początku podejrzewał :)

 

Bazą do głównych transmisji sportowych ma być telewizja linearna - koniec kropka. Streaming może być jedynie dodatkiem i rozszerzeniem oferty o mniej istotne transmisje, sporty etc., jeśli zabraknie na nie miejsca na głównych antenach telewizji linearnej.

 

Jeśli ktoś dalej będzie snuł marzenia o "powolnym upadku telewizji satelitarnej", to niech się najpierw puknie w czoło. Polski rynek ma zupełnie inną specyfikę, niż rynek w USA, o czym Viaplay boleśnie się przekonało. U nas jeszcze przez długi czas telewizja linearna będzie miała się świetnie i w życiu, za żadne skarby, nie wymieniłbym telewizji satelitarnej CANAL+ na jakieś streamingowe przystawki czy inny badziew.

 

Teraz mam nadzieję, że Premier League jak najszybciej wróci do prawdziwego domu Premier League, czyli do CANAL+, bo to tam jest jej naturalne miejsce. Liga angielska w 4K byłaby miłą odmianą w porównaniu z Viaplay, które technologicznie uwsteczniło nas o ponad dekadę ;)

Czytając różne katastroficzne wizje o upadającym C+ i o przyszłościowym streamingu, zastanawiałam się, czy doczekam wkrótce nekrologu C+, a stało się odwrotnie, Viaplay zwija się z rynku z podkulonym ogonem.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi uwierzyć, że te wszystkie prawa trafią do jednego nadawcy, w tym do C+, który sporo już płaci za samą Ekstraklasę. 

 

Ja bym widział to tak:

Premier League - CANAL+

Bundesliga - CANAL+/Eleven (po 5 meczów na kolejkę; skróty u obu nadawców, Der Klassiker u obu nadawców, na podobnej zasadzie jak liga hiszpańska, czyli jeden nadawca: mecz nr 1, 4, 6, 8, 10; drugi nadawca: mecz nr 2, 3, 5, 7, 9)

2. Bundesliga - Eleven

Liga Europy i Liga Konferencji Europy - Polsat Sport Premium lub CANAL+/Eleven/TVP/Eurosport - kilku nadawców (już kiedyś prawa do Ligi Europy były tak rozdrobnione)

bilard/snooker/golf - Eurosport

dart, NHL, piłka ręczna - TVP

Puchar Sześciu Narodów w rugby - CANAL+

Formuła 1 - CANAL+ i TVP (4 wyścigi w kanale otwartym; francuski C+ świetnie opakowuje F1, więc mogliby mieć niezłe zaplecze); ale pewnie i tak poszłoby do Eleven

wyścigi Indycar Series - Eurosport

Copa America 2024 - Polsat lub TVP

Gale KSW - CANAL+ lub TVP lub Polsat

 

Na pozostałe rozgrywki typu kobieca piłka nożna, liga angielska rugby czy koszykarska Euroliga kobiet raczej nikt się nie zdecyduje kupić i pokazywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na przeszkodzie stoi brak dobrej woli przez Apple.

Tym bardziej ryzykowne byłoby wejście w prawa sportowe na polskim rynku.

Są osoby, w moim otoczeniu które nawet nie mają pojęcia o Apple+ .

Canal+ już ma odpowiednią renomę.

Podobnie jak Eleven czy np Polsat Premium.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...