Skocz do zawartości

Problem ze sprzętowym dekodowaniem obrazu w formacie mpeg2/4


derek813
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie o konfiguracji sprzętu. Płyta Asrock P4i65G, procesor Intel Pentium 4 3.2 GHz, RAM 1.5 GB, karta graficzna na AGPx8 Sapphire HD3650 DDR3 512 MB, karta TVsat Technotrend TT-Budget S2-3200 HDTV, programator Phoenix na USB z kartą kliencką C+, system Windows XP Professional ze wszystkimi aktualizacjami.

C+ oglądam przy pomocy programu DVBDream ver. 1.4i lub ProgDVB ver. 5.14.08 – oba programy z pluginem ACamd do komunikacji z Phoenixem.

Wcześniej miałem kartę graficzną ATI Radeon 9100. Podczas oglądania TVsat miałem obciążenie procesora: dla programów standardowych na poziomie 35÷50%, dla programów HD na poziomie 90÷98%.

Chcąc sobie poprawić komfort pracy (czyt. zmniejszyć obciążenie procesora) na PC podczas oglądania C+ postanowiłem wymienić kartę graficzną na taką, która ma sprzętowe wspomaganie dekodowania sygnału w formacie mpeg-2 i mpeg-4 (H.264). Po lekturze różnych grup dyskusyjnych oraz po uwzględnieniu możliwości płyty głównej (złącze AGPx8) wybór padł na Radeona HD3450 lub HD3650. Ostatecznie zdecydowałem się na Sapphire HD3650 DDR3 512 MB.

Jak zdecydowałem, tak i zrobiłem. Karta HD3650 trafiła do mojego PC. Zainstalowałem kartę i sterowniki w wersji 9.4. Przeprowadziłem testy obciążenia procesora przy oglądaniu C+. I co? Bez zmian. ;)

Obciążenie pozostało takie jak podałem wyżej. W dolnych granicach dla DVBDream i górnych dla ProgDVB.

Oba programy chodzą na filtrach Cyberlinka ver 6.

Poradźcie, co jest nie tak? Co zrobić by zmniejszyć obciążenie procesora?

A może mi się tylko wydaje i czegoś nie wiem, że na tym sprzęcie można obniżyć obciążenie procesora przy oglądaniu C+ ? ;)

 

I jeszcze jedna uwaga z ostatniej chwili. Nagrany materiał z C+ w standardowej rozdzielczości odtwarzany w BestPlayer lub Windows Media Player daje maksymalne procesora na poziomie max. 8% !!!

 

I co tu jest grane??? Bardziej zależy mi na oglądaniu C+ w wersji live niż nagranej na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: za dekodowanie obrazu podczas oglądania TV odpowiadają właśnie filtry. Jeśli filtry Cyberlinka (wersja 6? To jakiś archaizm chyba, chociaż może już mi się numery wersji pomyliły) nie wspierają tego, to w efekcie wszystko uderza na procesor. Moim zdaniem powinieneś spróbować poeksperymentować z filtrami, ale zalecam tu dużą ostrożność - niestety namieszanie w nich może spowodować także pogorszenie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...