Skocz do zawartości

Moduł polsatu - OPTICUM AX HD61


krzysztoffff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm
Mam problem z dekodowaniem kanałów na dekoderze OPTICUM AX HD61. Posiadam moduł polsatu, ale są problemy z dekodowaniem kanałów. Bardzo często na róznych kanałach następuje podczas zmianay kanału blokada i dekoder nie odkodowuje kanału. Czasami pomaga zmiana kanalu na wcześniej oglądany, ale najczęsiej trzeba zrobić restart z poziomu ustawień lub trzeba zrobić twardy reset, czyli odłaczyć od prądu. Może ktos ma rozwiazanie na takie problemy, albo jeszcze leipej jeśli jest tu ktoś z łodzkiego, kto zna się na tych dekoderach Z góry dziękuję za jakaś pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

- jakie masz tam oprogramowanie,

- czy jest właściwa lista programów, bo jest tak, że np. dany kanał jest powtórzony na liście programów 3-4 razy i tylko na jednej z pozycji będzie działać najlepiej w danym systemie kodowania.

 

Teraz nie pamiętam, ale są pewne rzeczy które trzeba ustawić, aby moduł CI+ działał tam prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest aktulany soft modułu bo był dizs aktulaizowany w tv.

A w zadaniach modułu mam ustwiony

CAID 1803

Tryb działania Auto

Kontrola rodzicielska wyłaczona

Jak pisłem brak dekodowania kanałów zdarza się na różnych kanałach, nie ma stałych kanałow które są nie odkodowywane, w jednej chwili kanał działa super, a za kilka chwil jak np do niego wracam  jest czarny ekran. Pomaga restar w ustawieniach lub odłączenie od prądu.

 

Mam prośbę, czy jest tu ktoś,kto zna kogoś kto jest specjalistą od programowania dekoderów enigma 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kafel666

@krzysztoffff

W zadaniach modułu po kolei pododawaj kanały, jakie ma obsługiwać moduł

nie pamiętam jak jest w Openatv i polsacie ale jeśli masz Obsługa wysokiej szybkości przepływu - zaznacz, nie wiem jaki moduł, a jeśli masz tryb legacy - wypróbuj, no i wtyczka ciplushelper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem nie ma nic wspólnego z Twoim AX61. Mam ten sam problem z modułem Polsatu, a sprawdziłem go na wersjach Open ATV od 6.4, poprzez 7.0, 7.1, 7.2 aż do 7.3 oraz na OpenPLI i na trzech odbiornikach: Zgemma H9 Combo, Opticum AX HD61 Combo i PULSe Combo. Wszędzie to samo. Blokada dekodowania następuje najczęściej przy szybkim przełączaniu kanałów lub po wejściu na kanał, do którego nie mam wykupionego dostępu. Pomaga wejście w Menu do Modułu CI i jego reset, a następnie ponowna inicjacja.  Potem trzeba jeszcze przełączyć na dowolny inny kanał (poprzedni, następny) i można wrócić na ten zablokowany Jeżeli unikam robienia czynności, o których wspomniałem powyżej, to problem praktycznie nie występuje. Moduł Polsatu działa na wszystkich w/w softach bez CI+helpera, moduł Canal+ z kolei musi mieć CI+helper, dla softu OpenATV w wersji od 7.1 wzwyż w wersji 5.3. W zadaniach modułu nic nie wpisywałem, ponieważ używam tylko jednego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sobie sprawdź co masz domyślnie zainstalowane, bo softy typu openatv są przeładowane dodatkami w większości takimi których się nie używa. Nie piszesz nic na temat jaki masz moduł polsatu, starą wersję - CI czy CI+. Jeżeli CI+ powinien być zainstalowany CI+ helper. Rozumiem że testy przeprowadzasz na softach bez dodatków typu OScam, CC*am lub innych tego typu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy pobieram ze strony OpenATV Nightly Downloads. Nic nie doinstalowuję (żadne OScamy itp.) i nic nie odinstalowuję. Przypominam, że na OpenPLI jest ten sam problem (nie pamiętam, na której wersji sprawdzałem). Moduł Polsatu to taki, który ma też tryb Legacy i działa nawet w starym Humax iCord mającym tylko złącze CI (bez plus). Problem występuje niezależnie od tego czy w ustawieniach modułu wybiorę tryb Legacy, CI+ v.1.3, czy Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest CI+, przynajmniej tak pisze na jego tabliczce znamionowej, poza tym działa w telewizorze Panasonic ze złączem CI+ z obsługą ECP (chyba nazywa się to CI+ v. 1.4). Tak więc chyba jednak moduł Polsatu, nawet ten CI+, nie wymaga CI+helpera, ponieważ jeżeli go nie ma, przełącza się w tryb Legacy (z tego co się orientuję wszystkie moduły Polsatu mają tę miłą własność pozwalającą na ich używanie w starszym sprzęcie).

Co do zadań modułu to sądziłem, że jest to istotne przy posługiwaniu się jednocześnie 2-ma modułami, kiedy to trzeba podzielić pomiędzy nie zadania, tak żeby nie kłóciły się jeżeli oba mają uprawnienia na ten sam kanał. Ale spróbuję, chociaż wydaje mi się to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...