Skocz do zawartości

Mac mini 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od kilku tygodni jestem posiadaczem najnowszego komputera od Apple, czyli Maca mini, który ma wbudowany procesor M2.

Kupiłem wersję z 8 GB RAM-u i 512 GB pamięci masowej za niecałe 4700 zł ze strony Apple'a.

 

Generalnie urządzenie nie jest jakoś kłopotliwe, ale w pierwszym dniu komputer zawieszał mi się jak przełączyłem mu rozdzielczość na Full HD. Teraz, od czasu do czasu, obraz potrafi przeskakiwać i niekiedy wyświetlać wszystko w negatywie.

 

Do Maca dokupiłem klawiaturę Satechi jako tańszy zamiennik, bo na tą applowską za 1000 zł jak na razie mnie nie stać. Niestety, jest problem z klawiszem Caps Lock, którego dioda lubi się wieszać po kilkukrotnym szybkim wciśnięciu. Ponadto, klawisz Print Screen nie funkcjonuje tak jak należy - zamiast robić zrzut ekranu, wciska się nim cyfrę 3.

 

Stąd mam do was pytania - czy można w jakiś sposób rozwiązać ten problem z obrazem i czy jest kombinacja klawiszy, która uruchomi poprawne działanie klawisza Prtscn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Monitor to HP M22f z 2021 r.

 

@yoopiter Korzystam z kabla HDMI ze złączem światłowodowym. Niestety nie jestem w stanie Ci napisać w której technologii, bo nie ma tego napisanego na kablu. Kupiłem ostatnio kabel od Green Cell StreamPlay, który ponoć przesyła obraz do 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę monitor FullHD, więc potrzebujesz jedynie HDMI 1.4, czyli teoretycznie nie powinno być problemu, ale spróbowałbym jednak dla spokoju innego kabla (np. Unitek, sprawdzony i cenowo podobny do Twojego), przydałoby się wyeliminować potencjalne słabe punkty, bo w uszkodzony monitor albo komputer (lub system macOS) nie bardzo wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za długi brak odpowiedzi, ale dopiero dzisiaj dostałem nowy kabel. Jak wspomniałem, jest to Green Cell, a technologia kabla to HDMI 2.0. Niestety problem się powtórzył - zaraz po włączeniu obraz przeskoczył do negatywu. Po ponownym ustawieniu rozdzielczości negatyw zniknął.

 

Możliwe że trzeba pozmieniać gamę kolorów, której opcja widnieje pod rozdzielczością ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia, którą obsługuje kabel tutaj nie ma większego znaczenia, skoro masz monitor FullHD (1920x1080), raczej jego jakość. Nie znam firmy, o której mówisz, w sensie, nie miałem do czynienia z jej produktami (nie kupuj, tylko pożycz od kogoś na chwilę albo weź z telewizora na próbę, innej marki). Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz, po co zmieniasz rozdzielczość? Skoro natywna dla tego monitora to FullHD? I jakie masz odświeżanie ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniam rozdzielczości. Ustawiłem ją właśnie na tą, która dla tego monitora jest domyślna. Niestety, Mac mini 2023 ma domyślną rozdzielczość 1680 x 1050, co za cenę prawie pięciu tysięcy zł nie powinno mieć miejsca.

 

Spróbuję popytać u znajomych czy mają kabel Unitek i z nim popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...