Skocz do zawartości

Echostar/pytanie do Mr. Orbita


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podziel się wiedzą.

Czy ten Echostar Valencja, o którym pisze się w SatKurierze będzie następnym tunerem dedykowanym Polsatu czy też już mogę się cieszyć na normalny sprzęt pozbawiony udziwnień operatora?

Drugie pytanie czy w Europie można kupić jakieś tunery Echostara HD, pytam ponieważ nic nie mogę znaleźć.

Echostar produkuje sprzęt dla DISH Network, tylko nie wiem czy u nas byłby on do czegoś przydatny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar praktycznie zupełnie zaprzestał oferowania swoich odbiorników klientom indywidualnym - produkowane są tylko konkretne modele do określonych zastosowań na wybrane rynki (m.in. DVB-T w UK, czy też Echostary dla Cyfrowego Polsatu). W ogóle coraz ciężej znaleźć cokolwiek nowego w sklepach ze sprzętem sat - albo leżą stare zapasy magazynowe albo nie ma nic. Część modeli nie jest już produkowana (np.: PVR-5020), do reszty brak aktualizacji oprogramowania - niekiedy ostatnie wersje są sprzed pięciu lat. W związku z tym odpowiedź na pytanie 2 - nie, na drugą połowę pytania pierwszego - niestety marne szanse. Odbiorniki pojawią się najprawdopodobniej tylko tam, gdzie p[beep]rną je platformy.

 

Pytanie 1: Cyfrowy Polsat nie pochwalił się jak dotychczas, że ten model wprowadzi, więc w zasadzie póki co nie zanosi się na to, żeby w bliskiej perspektywie poszerzył on ofertę sprzętu platformy (a że jak napisałem wyżej - Echostar wycofuje się lub też już wycofał się całkiem z oferowania sprzętu klientom indywidualnym - możliwe, że tego odbiornika na naszym rynku nie zobaczymy).

 

Pytanie 3: Nie dysponuję parametrami technicznymi tamtejszych Echostarów, ale przypuszczam, że nie - pomijając samo parowanie kart, obawiam się, że odbiorniki mają liczne blokady w oprogramowaniu, lista narzucana jest z góry, wycięte wyszukiwanie, obsługa nietypowych konfiguracji antenowych jak dedykowane SuperDISH zamiast standardowych. Mogą być różne niespodzianki.

 

Ew. spróbuj skontaktować się z ProFanem. Oni byli przedstawicielami Echostara na Polskę, być może coś na temat interesującego Ciebie odbiornika wiedzą, o ile nadal mają z nimi kontakt - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...