Skocz do zawartości

uClan D-Box 4K CI+ ( Combo )


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu coś ruszyło w kwestii nowszych sprzętów 4K Combo , ale właśnie na procesorze ALI , a nie na popularnych linuxach, co niektórym nie odpowiada zbyt wiele kombinowania... 🙄

Może to być konkurencja dla Cryptoboxa 800 , który niestety już nie wypuścił modelu 852 Combo.

Niestety póki co nie jest dostępny u nas.

Podejrzewam że z czasem się pokaże, skoro to znana już marka uClan.

Myślę że redakcja Sat Kuriera kiedyś nas zaskoczy i poinformuje na swojej stronie , że pojawił się w ofercie..

 

759-large-default.jpg

IMG-3210-1000.jpg

IMG-3214-1000.jpg

 

2skn3v.png

j4hs42.png

 

Jak komuś tłukli przez trzy szkoły ruski jak mnie, to coś z menu zrozumie :)

I oby nie zabrakło PL menu

 

Unboxing:

 

 

Spec:

D-Box 4K CI+ to dekoder z wieloma interfejsami i złączami:
Nowy model odbiornika typu combo wyposażony jest w gniazdo na moduł Common Interface CAM w wersji CI Plus v1.3 , czytnik kart CA, a także inne najpopularniejsze interfejsów, zapewniając w ten sposób wysoki stopień kompatybilności z operatorskimi systemami dostępu warunkowego.

Ten model ma dwa porty USB 2.0 , wysokiej jakości port multimediów cyfrowych HDMI 2.0a , cyfrowy interfejs audio SPDIF , złącze Ethernet LAN, wejście tunera satelitarnego DVBS2 , wejście tunera cyfrowej telewizji naziemnej i kablowej DVBT2/C .
Wbudowany czytnik kart i połączenie z zewnętrznym odbiornikiem podczerwieni są również dołączone.

 

Rozdzielczość 4K i HDR10:

Dzięki odbiornikowi D-Box 4K CI+ Combo możesz cieszyć się treściami w niesamowitej rozdzielczości 4K przy 60 kl./s i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. D-Box 4K CI+ dekoduje treści w standardzie HEVC [H.265], co pozwala m.in. oszczędzać przepustowość.

 

Główne cechy:

Wspólny interfejs ( gniazdo na moduł CAM )  CI+ v1.3

Czytnik kart - rozumiem że współpracuje od razu z :  viaccess , irdeto , DRE Crypt oraz Conax ( Smart HD, Start+ )
Procesor dwurdzeniowy: ALI M3759S

Pamięć RAM: RAM 512MB (DDR3)

LAN Ethernet (100 Mb/s)

Wyświetlacz 4-cyfrowy 7-segmentowy

BlindScan Hardware (wyszukiwanie w ciemno)

DVBS Tuner /S2 z obsługą MULTISTREAM i T2MI

Tuner DVBT/T2/C do cyfrowej telewizji naziemnej/kablowej

HDMI 2.0a

Porty USB2.0 + USB2.0

Zewnętrzny odbiornik podczerwieni

Obsługa HDMI CEC

Pilot kompatybilny z innymi modelami uClan

 

Dekoder:
   Protokoły sterujące: DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 & USALS
   Szybkość transmisji symboli: 1~45Ms/s [QPSK DVB-S/S2]
   Dekoder wideo: H.265 (HEVC) 10bit, H.264 (AVC, MVC), MPEG1/2/4
   Tryb: T2MI Multistream
   DVB-T2: Single PLP i Multi PLP
   Modulacja DVBS2: QPSK,8PSK,16APSK,32APSK
   Modulacja DVBT/T2: QPSK,16QAM,64QAM,256QAM
   Modulacja DVBC: QAM16,QAM32, QAM64,QAM128,QAM256

 

Formaty TV:
   Telewizja satelitarna: DVBS/S2, DVBS2X
   Telewizja naziemna: DVBT/T2
   Telewizja kablowa: DVBC
   IPTV: M3U

   Stalker Portal

   XSTREAM

 

Inne:
   Rozdzielczość wideo: 480p,576p,720p,1080i,1080p,4k
   Wsparcie 4Kx2K: 3840x2160@24Hz, 3840x2160@25Hz, 3840x2160@30Hz, 4096x2160@24Hz
   Format wideo: TS, MKV, FLV, MOV, AVI, MP4
   Wyświetlacz: Cyfrowa dioda LED
   Obsługa WiFi: przez adaptery USB  😞
   Obsługa 3G: przez adaptery USB
   Wymiary: 220x160x40mm

 

Home page:

https://uclan.tv/index.php?id_product=101&rewrite=ustym-4k-combo-ott&controller=product&id_lang=1

 

Translate:

https://uclan-tv.translate.goog/index.php?id_product=101&rewrite=ustym-4k-combo-ott&controller=product&id_lang=1&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 

 

Cena, no niestety póki co nieznana.

Choć może będzie warto się zastanowić nad zmianą Cryptoboxa 752, którego kupowałem od razu jak tylko był u nas dostępny,

jeszcze wtedy nawet AliEditora nie było i wszystkie transpondery wklepywałem po kolei z pilota od nowa na 13E i 19E.

Wsparcie 🤔,  myślę że bez różnorodności softów będzie mu ciężko..... 🙄  Ale zapewne z czasem pojawią się ciekawe FW.

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc dalej w necie , wychodzi na to, że jest  klon uClana w innym opakowaniu.

HD BOX S600 UHD  dodatkowy czytnik kart z tyłu.

https://dreamlite.tv/hdbox-s600

 

i na gorszym procku

HD BOX S500 CI Pro - pilot duży , jak kiedyś był do Golden Media Unibox 2 i 9080 / Golden Interstar Voyager II

https://dreamlite.tv/hdbox-s500-ci-pro

 

Choć tu nie o tym chciałem, bo i tak zapewne tych na nasz rynek nikt nie sprowadzi, a szkoda bo byłby większy wybór :)

Chodzi o to, że znalazłem FW do pobrania  i wynika z niego,

że to nie będą takie rozszerzenia jak do Cryptoboxa  .bin   a  .abs  , czyli dokładnie jak kiedyś do Goldenów.

Nie wiem czy gorzej czy nie , ale z Goldenami długo się też bawiło i np. zapisywanie LIST jest inaczej, właśnie w plik .abs ,

( przy przywracaniu się wybiera co z  bak-202204041900.abs chcemy wgrać ) inaczej niż w Cryptoboxach  Channel.sdx a FW .bin

Wszytko do ogarnięcia. Choć CR chyba uważam lepsza obsługa jest.. Oba na prockach ALI a jednak inaczej jest.

Co za tym dalej, skoro klon więc będzie również mieć  8 Mb Flasch jak w tym HD BOXie UHD

 

Udało mi się otworzyć go AliEditorem  ( w powyższym poście miało być STBEditor do CR )  od Goldenów, to jak widzę baza transponderów znowu byle jak

poukładana, nieaktualna i tylko 98 Tp na 13E , ja robię zawsze nawet z tymi nieaktywnymi, po prostu muszę mieć chronologicznie .

Zrzut-ekranu-2023-03-08-194320.png

 

Szata graficzna jednak jest inna niż w uClan D-Box 4K CI+ , ale to to samo jak Ci linuxowcy sobie też zmieniają skórki,  do Goldenów też były Lemoontre , By_Dekolte ,blacksynapsy itp.

więc po prostu dla HD BOXA zrobili inną.

 

Krótki przegląd menu jakiś Rusek zrobił skanowanie DVB-T2 i DVB-S/S2  z modułem na NTW+  ,

tu właśnie to typowy układ jak w Goldenie, lista programów , pasek info z postępem audycji itd.

Myślę że poprawnie działające EPG , a w Cryptoboxie to non stop jakieś braki a szczególnie w Muxach naziemnych :(

 

 

 

 

 

 

W jednym Ruskim sklepie zauważyłem, że cena uClan D-Box 4K  to 10 000 Rubli  , by cza sprawdzić i przeliczyć ile to mniej więcej na PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

uClan, Octagona czy Zgemmy przy którym D-Box to miernota. 

Nie wiem jak to porównać...?

Ale jak widzę setki pytań  co i jak ustawić, czy wpisać w linuxach, to mi się odechciewa , a jak mam się co chwile pytać a ktoś ino odsyła do linków tematów,

w których zbytnio odpowiedzi nie znajduję, to mi się nie chce.   Może i bym dał radę rozkminić po kolei co i jak, ale to cza dużo czasu poświęcić.

A nie chciałbym też kupić dajmy na to, linuxaka , a po paru dniach stwierdzić że go odsyłam, bo nie daje rady.

Tuner ma się w miarę szybko włączyć, przełączyć na wybrany program i go po prostu oglądać, mnie więcej naprawdę nie potrzeba.

jedni lubią wypasione elektroniką auta, a mnie wystarcza prostota i przejrzystość.

Nie szukam problemów, a zwyczajnego oglądanie i przede wszystkim wymiksowania listy naziemnej z satelitarną,

bo TV to ma być jako monitor. Ew. do odtwarzania filmów z pendriva , no chyba że tuner zadowoli mnie wbudowanym Playerem ,

a póki co to tylko LG jak dla mnie najlepiej się obsługuje oglądanie z pena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty  rozumiesz pod pojęciem co wpisywać  ?  Instalujesz soft , załączasz, ustawiasz głowice pod instalację, wgrywasz listę programów z netu jakąkolwiek bo są darmowe poukładane pod operatorów i działa. 

Listę naziemnej robisz sobei sam bo wiadomo każdy ma inną, ustawiasz jak pasuje i gdzie pasuje. Nie masz jakiś LexPilotów, segregowania operatora itp. 

Mixujesz i przestawiasz, tworzysz listy dla rodziny i przyjaciół króliczka tylko pilotem albo przez stronę www.

 

Reszta to tylko konfiguracja wyglądu i obsługi OSD której nie masz w prostych tunerach.  Jak się nie podoba wygląd to sobie zmieniasz na jeden  tysięcy do wyboru.

 

Tuner odtwarza wszystko co mu zapodasz, od IPTV z netu, po filmy z dysku, pena czy z otoczenia sieciowego. 

Poza tym oglądasz sobie w domu przez sieć na lapku, tablecie czy w komórce  każdy program jaki leci z tunera. Nawet nie musisz nic konfigurować bo już działa. 

EPG masz wbudowane albo przez stronę www, dodajesz i tworzysz dowolne timery czy nagrywanie programów łącznie z serialami na miesiące w przód tylko klikając myszką albo z pilota. 

 

 

Prościej się nie da, softów masz zwykle kilka do wyboru, edytor kanałów na kompa też jest, nie szukasz transponderów bo to robi program na podstawie aktualnej listy transponderów którą sobie pobiera z netu.  

Listy programów możesz używać na dowolnym tunerze z enigma2 , marka nie ma znaczenia bo są wszędzie identyczne formaty zapisu. ;) 

Kopie ustawień list programów itp robi sobie system sam w terminie jakim mu dowolnie określisz na penie czy hdd.   

Nawet jak instalujesz nowy system to po restarcie masz przywracane wszystkie dane tak jak były w starym systemie.  

 

Jak się postrasz masz dodatkowo Netflix czy nawet obsługę HbbTV czego praktycznie wcale nie mają tunery obecnie. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś odpowiedź od uClan co do współpracy na jakim Ralinku ma działać WiFi

 

"Доброго дня! 

Адаптеры з чіпсетом 7601 та 5370.

Прошивка на Dbox буде на нашому сайті як тільки вона з’явиться в продажу в Польші. 

Приблизно через тиждень."

"Dobry dzień!

Adaptery z chipsetem 7601 i 5370.

Firmware dla Dboxa pojawi się na naszej stronie jak tylko trafi do sprzedaży w Polsce.

Około tydzień później.

____

Czyli również 5370 na takim jak Cryptoboxy i itp.

No i wynika też z zapytania, że tuner trafi do PL.

 

@Ktosiu

No powiem Ci jest to do głębszego przemyślenia by w to może wejść...

W sumie jak mi się przypomni, obsługa Goldenów , kombinacje w listach, co skanowanie zmienia własne nazwy, wywalanie naziemnych na koniec listy po ewentualnym późniejszym skanowaniu,to bardziej przypadła mi do gustu obsługa Cryptoboxa. Tu nie zmienia nazw kanałów a ja chce mieć właśnie swoje nazwy , bez śmiesznych dopisków HD, czy drukowanych liter w całej nazwie.

Z kolei źle działające EPG , sekundowe zaniki sygnału jak się przełącza pomiędzy Mux3/Mux8 a pozostałymi w HEVC , to mnie denerwuje,

zresztą to samo jest pomiędzy kilkoma programami na Astrze, bodajże PHOENIX i kabel eins doku, to również dostaje doła, TV wywala na ekranie na chwile źródło sygnału wraz z rozdzielczością i czarny obraz,później wraca do normy.

 

21 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

ustawiasz głowice pod instalację, wgrywasz listę programów z netu jakąkolwiek bo są darmowe poukładane pod operatorów i działa. 

Listę naziemnej robisz sobie sam bo wiadomo każdy ma inną, ustawiasz jak pasuje i gdzie pasuje. Nie masz jakiś LexPilotów, segregowania operatora itp. 

Mixujesz i przestawiasz

Konfigurację głowic zapewne opanuje bez problemu, list to ja nie chcę od nikogo , choć sam kiedyś tworzyłem i udostępniałem na forum goldeninterstra i ludzie pobierali.

Wolę sam się pomęczyć  z układaniem. A najlepiej jakby dało się w liście głównej, z czego już doczytałem że w openATV nie da się.

Własne nazwy, w co wątpię że tu się tak da. :(

 

21 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Tuner odtwarza wszystko co mu zapodasz, od IPTV z netu, po filmy z dysku, pena czy z otoczenia sieciowego. 

Poza tym oglądasz sobie w domu przez sieć na lapku, tablecie czy w komórce  każdy program jaki leci z tunera. Nawet nie musisz nic konfigurować bo już działa. 

EPG masz wbudowane albo przez stronę www, dodajesz i tworzysz dowolne timery czy nagrywanie programów łącznie z serialami na miesiące w przód tylko klikając myszką albo z pilota

IPTV mi nie potrzebne, przez sieć też zbędne, nigdy też nie nagrywałem, jakoś nie było potrzeby.

EPG no to czytam opisy,

 

21 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

edytor kanałów na kompa też jest, nie szukasz transponderów bo to robi program na podstawie aktualnej listy transponderów którą sobie pobiera z netu. 

Kopie ustawień list programów itp robi sobie system sam w terminie jakim mu dowolnie określisz na penie czy hdd.   

Nawet jak instalujesz nowy system to po restarcie masz przywracane wszystkie dane tak jak były w starym systemie.  

To chyba dremboxedit , no i przede wszystkim baza transponderów, ale poukładana po kolei a nie porozrzucane częstotliwości, bo zapewne takie z netu pobierze :(

Kopia to mi wystarczy wtedy kiedy mi jest ona potrzebna,zapisana na penie i w kompie awaryjnie.

No to byłoby dobre takie przywrócenie.

 

21 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Jak się postrasz masz dodatkowo Netflix czy nawet obsługę HbbTV czego praktycznie wcale nie mają tunery obecnie. 

Netflixa i innych platform nie chcę, wszystkie nowości są gdzie indziej...

HbbTV wyłączone na wszystkich telewizorach,zbędne.

I zapewne najśmieszniejsze dla wszystkich , nienawidzę sportu.! Dobrze że paru jest też takich u mnie w robocie, to mamy inne tematy.

Aaa i przy przełączaniu denerwowałoby mnie jak widać na ćwierć ekranu jak jest pogoda, to musiałoby być do wyłączenia/odinstalowania jakoś z systemu.

 

_____

 

Jak bardziej się przekonam, to raczej w innym temacie bym pytał, bo tu to bałagan się narobi :(

Ale dzięki za podpowiedzi :)

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czasami do czynienia z większością o których piszesz, niestety to nie dla mnie tuner do używania ale co ciekawe często spotykane wśród moich znajomych. Głównie problemy to wiadomo konfiguracja, czasami te wspomniane problemy z EPG a nie wspominając o brakach w transponderach.  :/ 

Najlepiej wypadają Cryptobox tunerki prawie doskonałe dla każdego w swojej prostocie i możliwościach, poza tym feralnym EPG nie działającym na polskich platformach, dla Freesat w UK działa idealnie.

Niestety w tych tunerach brak możliwości podłączenia jakiejkolwiek karty operatora z poza ofert prepaid. :/ 

 

Z prostych tunerków wyleczyłem się już  lata temu, stawiam raczej na dopasowanie tunera pod siebie zwłaszcza wizualnie, podstawowe dane o programach, co leci i co będzie i łatwe ustawianie timerów dla nagrywania programów zwłaszcza tych puszczanych seryjnie w różnych okresach czasu i o różnych porach. 

Z przykładów co podawałem ( iptv, netflix, hbbTV )  też nie korzystam bo mam to w TV bez użerania sie z konfiguracjami w tunerach.  

 

Odnośni nazewnictwa programu, możesz sobie go dowolnie nazwać albo użyć nazwy oryginalnej programu to tylko kwestia wyłączenia opcji aktualizacji z satelity nazw programów. 

Co do EPG to jest i ta pobierana z programów jak i ta zgrywana z netu, i to nie na bieżąco tylko zapisywana w bazie danych z której potem jest odczytywany EPG czyli działa nawet jak nie masz sygnału z satelity jak i internetu, zwykle pozwala na zapis do 7 dni w przód.

 

Jedna ciekawa opcja do wykorzystania  to kanały rezerwowe, możesz przypisać kanał np. z TV naziemnej dla równorzędnego z SAT albo odwrotnie. Jeśli podstawowy nie działa tuner używa jego odpowiednika. 

 

Tak po prawdzie zabawa z enigma2 nie jest taka droga, tunery kupisz od 300 do 500 zł  nawet combo DVB-T2/S2x . Cena zależy tylko od możliwości podłączenia czy chcesz bez obsługi kart, z kartą czy Ci+.  uClan akurat ma dobrą serię swoich odbiorników na enigma2, Ustym . 

 

 

1-0-1-290-E-1-EDC-71-820000-0-0-0-2.jpg

1-0-1-290-E-1-EDC-71-820000-0-0-0-1.jpg

1-0-1-290-E-1-EDC-71-820000-0-0-0.jpg

 

To tylko przykłady jak można jeden program przeglądnąć w kilku opcjach zwykle wybieranych z pilota. 

Loga programów, nazewnictwo , układy  czy ogólne wygląd gui zależy tylko od tego jakie sobie sam ustawię. 

 

 

p.s D-Box  będę miał okazje zobaczyć w weekend, może wezmę moduł C+ ECP by sprawdzić jak działa.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No fajne to EPG , kraj , rok i wykonawcy są.

Czytnik kart prepaid w sumie by wystarczył, bo to jest bez zobowiązań ( umowy :( )

Posiadam dwie karty smarta (czarna i niebieska) i jedna start+

Czyli nie da się zapanować nad bazą transponderów w tunerze - własna edycja od 10.719 do 12.731 po kolei wraz z nieaktywnymi.

i w sumie 13 i 19 E  by wystarczyły , reszta usunąć.

Astra4 i Thor będzie raczej demontowany z anteny.

To KINO POLSKA HD , dałoby się ustawić na  Kino Polska   rozumiem..

Nie twierdzę  że droga jest taka zabawa, a jak już to tylko combo

https://uclan.tv/index.php?id_product=21&rewrite=ustym-4k-pro&controller=product&id_lang=1

ew.

Octagon Combo

Na razie na spokojnie, stary działa a idzie pomału wiosna.

 

Ciekawe czy miałeś do czynienia z Pace SS 6060 ..

 

 

 

 

 

53 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

p.s D-Box  będę miał okazje zobaczyć w weekend, może wezmę moduł C+ ECP by sprawdzić jak działa.

Oooo, a to ciekawe 🤔 

No właśnie Tomek z forum od JAKITAKI chciał wiedzieć jak ze współpracą 

"" Czy testowali jakieś Polskie moduły nagra ?""

 

 

 

Zwracając uwagę na moment unboxingu, to już jest chyba polska instrukcja...?
https://youtu.be/643Vj_11GBM?t=117

Czyli dystrybutorem jest
Ukland z Niepołomic

kontakt@ukland.pl

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ da się zapanować nad dowolną listą transponderów łącze z archiwalnymi, możesz ją dowolnie sobie wgrać jak znajdziesz. 

U mnie akurat w użyciu dodatkowa obrotnica od 0 do 40 stopni ale powybierane ok 30 programów które mnie  interesują + HotBird jako standard  + całą Astra 28 .  

 

Niestety, jestem z ery przed nboxowej gdzie konwerter ustawiałeś licząc na kalkulatorze a polaryzacje zmieniałeś za pomocą silniczka na konwerterze, potem dopiero był  nBox i następny  nBox Enigma2.  A potem to były  tylko tunery na Enigma2,  resztę to tylko  potrafię ustawić bez względu a markę tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 21:56, Ktosiu napisał(a):

Niestety, jestem z ery przed nboxowej gdzie konwerter ustawiałeś licząc na kalkulatorze a polaryzacje zmieniałeś za pomocą silniczka na konwerterze, potem dopiero był  nBox i następny  nBox Enigma2.

No to pamiętasz pierwsze Pace , Amstrady.??

Do Pace SS 6060 był konwerter 60 mm , tylko dolne pasmo.

Dopiero kolejne Pace PSR 980 już był lepszy, a dopiero MSS 200 już mógł odbierać górne pasmo,

tylko że konwerter był strasznie drogi :(

A obrotnica to była zrobiona z silniczka od malucha z wycieraczek,

konstrukcja była jak siłownik , rurka w rurkę i śruba z gwintem w środku,poprzez sprzęgiełko z silniczkiem,

dużo kombinacji , spawania i toczenia, aż żal że poszła na złom .

Ale od Turksata 42E do nawet ciut za Hispasata 30W szła 😀

_______

 

Wcześniej miałem jeszcze numer podać, a mail nieaktualny do dystrybutora.

Poprawny:

eswiderski@ukland.pl

602 700 568

 

Nie wiem na ile wierzyć @DJ TOM 1980, dodał wpis że tuner już zamawia w poniedziałek ,

i tu zaskoczenie, rzekomo tylko za "jedyne" 289  z wysyłką  .. 🤔

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W końcu można znaleźć do niego FW  , do pobrania u jakitaki.

Lecz bardziej pod ruskich,  na Sat.  Express

Poprawione działanie Youtube.

 

Ekran startowy:

movie-0x0-CDEB080-0x0-CE0-F782-000.jpg

 

Radio:

movie-0x0-CDCB080-0x0-CDE98-CC-000.jpg

 

Plik otwarty, niestety nie ma wszystkich transponderów, poukładane NIE po kolei.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, sztywniak napisał(a):

Czy ktoś go testował pod nowy moduł CI+ Canal+ ECP? Czy ma wyszukiwanie pod polskie platformy?

Ciężko będziesz miał tutaj uzyskać odpowiedź ..

Póki co, to tuner widmo na nasz rynek. 🤔

Na innym forum, jest dość rozwinięty temat tego D-Boxa-a, ( mogę podać Ci linka, bo przez google nie trafisz ) tam, możesz też pytać.

Na pewno dwóch forumowiczów posiada go, ale czy mają akurat ten moduł, czy Polsatu nie pamiętam.

Szkoda że tuner nie ma ( może póki co ) Web Interfejs , jak jego klon HD BOX S600 UHD

Myślę, że mógłbyś również uzyskać informację w Sat Mar, mnie tylko odpowiedzieli, że będzie w sprzedaży, ale nie podali konkretnej daty.

Dziwne, że co jakiś czas wypuszczają nowsze firmware, a tunerów nie da się kupić u nas, ellano słowacki też ma, no na ebay'u masz też za 85 euro.

 

Tu parę fotek z menu możesz podejrzeć, ( widać fast scan, ale czy jest PL w spisie, nie widać )   są trzy oceny, rzekomo problem z kartą ice skylink, ale moduł DIGI i SKY Link ok.

https://satelity-ellano-sk.translate.goog/uclan-d-box-4k-ci+_42568.html?language=en&_x_tr_sl=sk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 

Edycja jest możliwa, ale wydaje mi się, że chyba wygodniej z pilota klepać..

Tak to wygląda, ale tu akurat lista z Golden Media pod SMART HD / START+

Zrzut-ekranu-2023-07-09-223740.jpg

 

Ja już mam w ten sposób przygotowany _ ale podkład , czyli wszystkie transpondery po kolei z HB i Astry według ostatniego numeru Sat Kuriera i Lyg Sat,

oczywiście zrobiony na sofcie od uClana D-Box. Ale czy go kiedyś użyję, nie wiem...

Wtedy tylko skanuje interesujące mnie transpondery i w głównej liście układam po kolei ,

ewentualnie tworzę FAV.  Według mnie szybciej , niż w tym edytorze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną odpowiedź. Jeśli miałeś na myśli serwis jakitaki to tam już sobie poczytałem. Jeśli inny to poproszę o linka na pw. Byłem też na  forum tego dekodera i tam jeden z postów z czerwca mówił o zakończeniu produkcji ale bez jakichkolwiek wyjaśnień. 

Nie pamietam gdzie ale ktoś się chwalił że sprawdzał go z polsatem i było ok.

Edytowane przez sztywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatowy moduł działał, na pewno starszy moduł który mam od kilku lat bo wszystko w Legacy. 

Ci+ ECP to różnie, jeden działał wersja z przed prawie 2 lat  ale mój nowy ma 2 miesiące  nie chciał ruszyć. Sprawdzałem przed wyjściem ostatnich firmware. 

 

Znajomy po testach modułów  zwrócił tuner i kupił Zgemma H7s na enigma2, C+ na module, Polsat z karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sztywniak napisał(a):

JAKITAKI ,  to tam już sobie poczytałem.

Tak, u niego.  A @Ktosiu też tam jest, ale nie aktywny w tym dziale.

Zadzwoń do SAT MAR i spytaj czy będzie w sprzedaży, to się przekonasz czy faktycznie to już koniec.

Możliwe, że póki co testują współpracę z tym ECP skoro nie chce ruszyć jak to wspomniał Ktosiu , i dopiero jak będą pewni, że działa poprawnie, to zaczną sprzedaż...

Jeśli nie, no to jak doradzają, coś na linuxie 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  cóż szukam tunera typu "włóż moduł i zapomnij"(pomijam tu ustawienia satelity i listy kanałów).Tuner na enigmie  mógłby być (myślałem o AB-COM PULSE 4K Mini) ale musiałbym znaleźć sprzedawcę, który całkowicie przygotuje mi tuner pod moduł od C+, wgra wszystkie potrzebne pluginy. Nie interesują mnie zabawy z linijkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie mylisz,  musisz sam coś potrafić zrobić by się dostosować do enigma2  i systemu jaki chcesz mieć bezproblemowe działanie .     

Gotowce ze sklepów działają ale jak długo to nie wiadomo. 

Do nowszych systemów nic nie musisz wgrywać, większość już jest  gotowa by tylko wcisnąć moduł i działa. Korzystając  z zasobów PULSE zawsze można ścignąć aktualny jakiś soft z gotowymi ustawieniami dla modułu. 

Osobiście preferuję jako system  VTi ale to tylko tunery Vu+, z innych tunerów to zgemma h7s i głownie BH. 

 

@irdeto na forach mało się udzielam w działach dla tunerów których nie mam, nie miałem albo po prostu nie trawię ze względu na problematyczne działanie. Za dużo czasu się traci na ustawienie prawidłowe by znowu je od podstaw ustawiać po aktualizacjach. 

Prosty przykład, akurat tego tunera nie polecał bym nikomu kto chce działający tuner z modułami  z kopyta.   

 

Tani tuner jest tylko tanim tunerem ale z droższą obsługą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

 

@irdeto  Za dużo czasu się traci na ustawienie prawidłowe by znowu je od podstaw ustawiać po aktualizacjach.

No w tym przypadku poniekąd masz rację. Szczególnie właśnie w tych na ALI z podobnym oprogramowaniem, jak było w Opticum x4,x7 , Golden Media Uni Box 9080, Unobox2, Golden Interstar Voyager,

jak i zapewne w tym D-Box 4K, bo po wgraniu nowszego FW cza było od nowa przechodzić przez ustawienia w menu. Jedynie co z pliku .abs wgrywało się wcześniej zapisaną listę z pendriva.

Ale w przypadku Cryptoboxa, to już jest o wiele lepiej, bo prócz kopii listy zapisuje się DataBase , wtedy wystarczy to przywrócić i cała konfiguracja jest taka jak była wcześniej.

Póki co CR 752 działa , więc na siłę nie warto chyba zmieniać , by tego w szafę wsadzić..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Parabola wzięła do testów ten tuner:

https://www.parabola.cz/clanky/7593/objevte-siroke-spektrum-moznosti-s-prijimacem-uclan-d-box-4k-ci-plus/

 

Tunery widać są już prawie wszędzie do kupienia , prócz Polski a "dystrybutorem" są Niepołomice,ciekawa sytuacja... 🤔

Nie potrafię zrozumieć sytuacji , albo nie ma chętnych na większą ilości i zacząć sprzedawać.

Widać że można dokupić zewnętrzny czujnik IR do tego tunera jak i adaptery pod MT7601U

https://satelity.ellano.sk/uclan-d-box-4k-ci+_42568.html?language

https://satelity.ellano.sk/ir-cidlo-k-amiko-_32871.html

Nawet w Kauflandzie można kupić, znaczy nie naszym. W sumie ostatnia sztuka, ale oferują .

https://www.kaufland.sk/product/477251948/?utm_source=heureka&utm_medium=cpc&utm_content=sk&utm_campaign=pricecomparison&utm_term

 

Ciekawe czy w ogóle się pojawi u nas, a tak to posucha w nowościach z 4K :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jednak wybór padł na uClan D-Box 4K, a nie na Ariva 9000 4K

IMG-20231124-185959.jpg
IMG-20231124-190105.jpg
IMG-20231124-190623.jpg

Dlaczego, cena też zadecydowała a i inne argumenty.
Za Hbb cza zapłacić które mi nie potrzebne,inne certyfikaty, wbudowane WiFi itd. to zapewne robi Arivę droższą.
Enigma2, hmm na razie nie chcę o tym myśleć i zadawać ciągle pytania jak co zrobić.
Jedni potrzebują wypasione Audi,innym wystarczy zwykłe by dojechać z A do B,czyli włączyć jakiś program i oglądać.
Może z czasem będę żałować,byłem świadomy do czego powracam w razie czego Cryptobox będzie leżał w szafie.
Myślę jednak że nie będzie tak źle..
Kwestia przestawienia się oraz przyzwyczajenia do innej obsługi,a z taką miałem już styczność,
bo ten tuner, to jak boxy z przed nastu lat które miałem:
Goldem Media Uni Box 9080  - combo z nagrodą na SAT KRAK 2011
Golden Media Uni Box 2     - combo - z głowicą DVB-T2 , ale bez kodeka h.265/HEVC
Golden Interstar Voyager II - combo , to już miał znajomy emeryt który musiałem obsługiwać.
(chyba pada w nim głowica,brak sygnału na niektórych Tp, leży u mnie)

Z tego co obserwuję, to tuner nie będzie przeznaczony na nasz rynek aby oficjalnie go kupić.
Jest bardziej takim "egzotycznym dzieckiem uCalna" jako ciekawostka dla "szaleńców" :)
Po drugie jeśli się wejdzie w Fast Scan to nie znajdzie się wyszukiwania pod nasze platformy.

Instrukcja: nie ma w niej właściwie nic, albo nie mają techników by opisali obsługę/funkcje,
albo koszty papieru.. Powiem tak, poruszając się po menu każdy co potrafi czytać to się pokapuje,
bo są podpowiedzi do wszystkiego. Nie każda funkcja jest przetłumaczona na PL.
Są pewne kombinacje, których nie widać z podpowiedzi ekranowych.
Np. przypadkiem odkryłem kombinację co pokazuje info o programie / parametrach Video PID itd.
Wciskając "i" a następnie czerwony to wyskakuje takie okno informacji.
 

Pilot:
Jak na dzisiejsze czasy widać że większość ma już programowalne przyciski, (wystarczyłby Power)
tu tego brakuje. Fakt, jest w ustawieniach HDMI CEC, lecz nie każdy TV to obsługuje.
Na razie tego nie rozpracowałem , albo nie działa poprawnie.
Ja mam inny sposób włączania, tak że mi to obojętne czy to działa, ważne by TV po włączeniu zasilania
był w trybie HDMI , a nie każdy TV zapamiętuje wybrane źródło po ponownym uruchomieniu.
Po drugie brakuje mi przycisków Page +/- może chodziło o minimalizację , wyjaśnię w dalszej części.
Tymi strzałeczkami wokół OK można przełączać programy i podgłosić .

Z pozytywów jest w miarę ergonomiczny , fajnie leży w łapie.
Do kolorowych przycisków można przypisać odpowiednie aplikacje, np. YouTube itd.
Co do celności w sensor od IR w tunerze, to myślałem że chyba pilot jest na BT,
po prostu łapie kierując go w sufit, ściany no wszędzie i zawsze reaguje,
z czego jestem bardzo zadowolony, bo w Cryptoboxie to nieciekawie,
stopa od stolika nawet mu przeszkadza :( a z łóżka to podstawa by się nie gimnastykować.
Myślę że na plus jest też zastosowanie w nim wszystkich guzików na kliki ( dłuższa żywotność )
Może komuś przeszkadzać takie klikanie,szczególnie późnym wieczorem.
Pierwszy raz miałem styczność z takimi jak rozbierałem pilota od LG z 2016 roku, bo gumki nie działały,
no i środkowa część była właśnie już rozwiązana na ten sposób,a te klawisze działały i działają bez zarzutu do dziś.
Widać że LG stosuje już to w nowych pilotach Magic, jak na obrazku by zrozumieć o czym pisze.
3-3.jpg

Z ciekawostek jeszcze, to piloty które mi pozostały z tamtych tunerów ( bo kupowało się wtedy te małe od Opticuma 7300 )
to praktycznie obsługują wszystkie te same funkcje co z D-Box'a. Power z tego mniejszego nie działa.
IMG-20231130-211909.jpg
W tych starych co mam, jest Page +/-
I tu bardzo przydają się przyciski do poruszania się np. w bazie transponderów,
co prawda tylko co 5 a nie co 10 jak w Cryptoboxie.
W nowym cza co jeden przechodzić przez spis Tp , wiem robi się to niby raz na wstępie,
ale ja lubię czasami sprawdzać i to będzie wkurzać.
W Cryptoboxie to jest jeszcze lepiej rozwiązane, nawet bez tych Page bo używając tylko strzałek
przy OK < > , to co 10 przeskakuje, to samo przy edycji list programów wykorzystywać można.
Tak że to też na minus dla nowego RC, a wystarczyło dodać dwa guziczki na plocie, P+ i P- jak z tego Opticuma 7300
skoro jest możliwość wykorzystania takiej funkcji starymi pilotami.


Wyszukiwanie:
Skanowanie kanałów TV naziemnej jest takie samo jak w Goledenie, automat (nie interesuje mnie) - czerwony (Skan na ślepo)
i zielonym wchodzimy w ręczne. Tak samo jak w GM jest jednak kontynuowany błąd dla pasma VHF.
Bo przy wyborze kraju Polska nie wyświetlają się odpowiednie częstotliwości.
Wystarczy wejść w skanowanie nie według kanału a częstotliwości i zmienić
odpowiednie pasmo na 7 MHz wklepać np. dla k6 = 184500 KHz no i pojawia się sygnał.
Jest drugi sposób, można wybrać jedyny kraj który poprawnie się pokrywa - Grecja.
No ale jeśli chcemy dalej skanować UHF, no to znowu cza się wrócić i wybrać Polska
bo dla Grecji nie pokrywają się KHz z UHF-u , więc pierwszy sposób szybszy.
IMG-20231202-180804.jpg

Skanowanie Sat to już jak z większości tunerów. Automat , BlinScan (Skan na ślepo)
ręczne poprzez wejście w skanuj Tp. i wybranie odpowiedniego transpondera z listy.
Tp. można edytować (zmiana SR), dodawać nowe, usuwać.
Jest też jakaś obsługa Unicable,ale jaka nie mam pojęcia.
IMG-20231202-181325.jpg


Edycja list kanałów:
Cieszy fakt,że w głównej liście programy z TV naziemnej nie są wywalane po skanowaniu na koniec za programy sat.
(Np. na pozycji 1 było TVP1 z T/T2 a po skanowaniu jakiegoś Tp.Sat to TVP1 zostało wyrzucone za te ze sat)
Kanały można tradycyjnie przestawiać kolejność,blokować,usuwać,pomijać oraz najważniejsze - zmieniać nazwy.
IMG-20231202-180924.jpg
Tradycyjnie można sobie poukładać własne lisy FAV, ustawić jej nazwę, np. Naziemne.
Aha, najważniejsze można mieszać kanały naziemne i sat.
IMG-20231202-181056.jpg


Co do edycji list , transponderów , satelit można używać edytora.
Ja już w kwietniu miałem przygotowany "podkład" z aktualnymi transponderami.
Choć zauważyłem że KinOfSat się popsuł, kiedyś w spisie były nawet te nie aktywne Tp.
Jak teraz uaktualniałem, to już ich nie było w spisie.
Ale w razie czego w tym edytorze można go dodać i przesunąć w odpowiednie miejsce w kolejności,
czego w tunerze nie da się tego zrobić.
Poniżej przykładowe funkcje, ale nie da się tak wywołać jak na foto, to foto collage.
collage2.jpg

Taką listę bak-2023xxxxx.abs wgrywamy do tunera przez pendriva,
wybierając lista użytkownika,po restarcie mamy już swój wysiłek w tunerze.
Później tylko przeskanowanie wybranych Muxów i wybranych Tp.
Oczywiście warto po tym zrobić kopię już poukładanych programów.
Bo jeśli chcemy z ciekawośći przeskanować wszystkie sat co nowego,
to po przeglądzie szybko wrócimy do zapisanej listy.


EPG oraz info o programie:
Są różne metody podejrzenia informacji o audycjach przyszłych i aktualnych.
Ja się wejdzie EPG , to można wybrać kilka możliwości wyświetlenia tabeli
(po każdym ponownym włączeniu tunera wraca ta domyślna,która mi się nie podoba)
Rozkład jest czytelniejszy, są małe "bugi" nakładają się czasami litery.
Z kolei "i" wyświetla info w pasku, ponowne wciśnięcie szerszy opis, bez poziomów sygnału.
Niestety tu to zwalili programiści, bo jeśli w menu ustawiony jest baner na 5 sekund,
to te info też tylko wyświetla się 5 sekund. W Cryptoboxie pozostawało do póki nie zrobiło się Exit.
Można wybrać inny sposób poczytania o audycji, ale cza już więcej poklikać.
Wybieramy "OK" wywołanie głównej listy a następnie EPG aktualne.
Tutaj jest lepiej niż w Cryptoboxie co do Mux8, bo tam był tylko tytuł.
IMG-20231202-174841.jpg

Wybór wyświetlania list:
Tak jak widać na powyższym foto, to był domyślny układ z widokiem na postęp audycji w jednej kolumnie.
Można wybrać klasyczne wyświetlanie, w jednej, dwóch oraz trzech kolumnach poprzez "i" Classic 1, 2 i 3.
IMG-20231202-175532.jpg

Jak widać tuner odbiera programy w 4K, akurat żal że nie ma go na Hot Birdzie :(
Może kiedyś, a jakby dodali audio PL to zapewne od razu kodowanie...
W ustawieniach tunera jest max na 60 Hz
IMG-20231202-175635.jpg


W ostatnim oprogramowaniu po dłuuugim czasie dodano obsługę Web Control.
To co pisałem, że jest w tunerach  HD Box S600
Po sprawdzeniu nowości, nie jest to aż tak jak się tym fascynowałem w kwietniu.
Myślałem,że będzie też tam edycja kanałów, a tu tak ubogo trochę.
Więc nie czuję potrzeby korzystania z tego.
Wchodzimy w menu do: Ustawień, zakładka Web Control, tam włączamy to i się generuje link.
Można zeskanować QR smartfonem,zapewne wtedy będzie to w tel.
Albo wpisać go w przeglądarkę i się pojawi ten interfejs.
IMG-20231202-181531.jpg
Zrzut-ekranu-2023-11-30-193718.jpg

Aplikacje można ukrywać w menu, przypisać je kolorowym przyciskom.
Mamy YouTube, Czytnik RSS, Pogoda , jest również Free IPTV ,
jest tam lista pod tytułem po rusku/ukraińsku "Chwała Ukrainie" jakieś kanały z Astry 4 znane mi.
IMG-20231202-180041.jpg

Tuner współpracuje (sprawdzone) z adapterami WiFi na chipsecie
Ralink RT5370
oraz
Mediatek MT7601

Nie wiem po co, ale w menu jest opcja w ustawieniach sieciowych
Auto WiFi, domyślnie jest na WYŁ, więc cza włączyć jeśli potrzebujemy
za każdym razem po uruchomieniu mieć dostęp do sieci.

Oprogramowanie można pobierać z poziomu tunera z sieci.
Jest wyświetlana lista dostępnych FW ,ostatniego 1.0.08 jeszcze nie ma.
To akurat cza w necie poszperać. Nie wiem, czy jest jakaś grupa testerów,
za nim go dopuszczą do pobrania przez tuner.

Takich bardziej wymagających modułów nie mam, więc nie potwierdzę działania CI+/ECP
Czytnik uniwersalny, Conaxy czyta więc TnK idzie.


Włączanie tunera to ok 20 sekund.
Przełączanie programów ok 1 sekunda w obrębie jednego Muxu/Tp. i 2 sekundy poza.
Z czego jestem najbardziej mega zadowolony, to że jak się przełącza pomiędzy programami
z Mux 8 i 3  na inny Mux z HEVC, to niema tego "zaniku" sygnału na wyjściu co robi Cryptobox :(
Panas czy LG dostaje na ok 2-3 sekundy zanik obrazu, nie wiem co w tych CR uwalili.
Wyglądało to tak, że TV wyświetla na chwilkę źródło sygnału (wejście HDMI oraz rozdzieilczość)
tak jakby nie wykrywało nic. To samo było jak między wybranymi kanałami z Astry się przełączało.
I to nie ma znaczenia od polaryzacji lub górnego/dolnego pasma.
Kabel eins doku i Phoenix tak robi i parę innych z Astry.
A na muxach to jak np. miedzy Metro a Fokus , denerwujące to.
Więc jest mega super, że tego tu nie ma, czy to kanał z muxu h.264. czy h.265, a i jak 4K , normalne przejście bez zaniku.


Nie sprawdzałem nagrywania, ale czyta pendriva 64 GB z NTFS.
Film 4K z HDR odtwarzało. Ale to nie Player dla mnie.
Najlepszy w obsłudze podoba mi się z LG , Panas też nie ma ciekawego.

Szkoda że oba wejścia USB są z tyłu, widać pod klapką że po odlewie plastiku był taki zamysł, ale zaślepione jest.

Będzie więcej czasu, to dalej się posprawdza i jak będzie wszytko ok,
to później już tylko podmiana pod telewizorem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...