Skocz do zawartości

Octagon SF8008 - HDMI CEC


wojkagwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie
Mam problem z automatycznym włączaniem i wyłączaniem telewizora  jednym pilotem do dekodera. Niedawno miałem dekoder Zgemma H9Twin i bez problemu, uruchamiając pilotem dekoder, automatycznie włączał mi się i telewizor. Obecnie posiadam dekoder Octagon SF8008 i niestety muszę osobno włączać telewizor, pilotem od telewizora i osobno włączać dekoder, pilotem od dekodera. Dziwi mnie to, bo ustawienia HDMI CEC ustawiłem tak samo jak w Zgemmie. Zasyłam to w załączniku - https://drive.google.com/file/d/1vU8lGV7ktSl4995BmMIqXivwtaPcroQm/view?usp=share_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uczącego się pilota do Octagona? Powinien mieć przyciski do sterowania telewizorem w tym przycisk Power.  Zaprogramuj je sobie z oryginalnego pilota i w ostateczności będziesz gasił telewizor dodatkowym przyciskiem, ale jednym pilotem. 

 

Nie mam z tym problemów. 

Dodatkowo mam włączone ustawienia zaawansowane. 

Na TAK:

Traktuj wyłączenie jako tryb czuwania

Przełącz TV w tryb czuwania

Wybudzaj TV ze stanu czuwania

Przełącz TV na odpowiednie wejście

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam żadnych problemów z Octagonami i działaniem CEC. Może czasami pilot TV działać z lekką zwłoką ale po 20-30 s działa.  

 

Problematyczne jest tylko to przełączanie na odpowiednie wejście w TV bo nie zawsze działa w TV najlepiej ta opcję wyłączyć, u mnie Philips nie akceptuje tego polecenia od razu ale po ok 30 s sam się przełączy a na wejście HDMI dla tunera. Działa za to dobrze z tunerami Vu+.

Najlepiej jeśli w TV podłączymy pod zwykłe wejście nie ARC.  

Czasami pomoże podłączenie sprzętu od nowa, j rozłączyć kabel HDMI z TV , wyłączyć TV i tuner  z zasilania,  podłączyć kabel HDMI i załączyć oba urządzenia. Potem w tunerze przypisać adres na stałe ( żółty ).

 

CEC najlepiej działa na TV z Androidem, pod innymi systemami działanie zależy  głównie od firmware TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...