Skocz do zawartości
  • 0

Czeskie CT1 i CT2 i ich odberanie


JamU
 Udostępnij

Pytanie

Witam! Mam telewizor Grundig i mam antenę analogową - odbieram TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TVN no i TVP Info (Lublin)... Mam do was prośbę czy jest możliwość odebrania czeskich kanałów - CT1 i CT2 ??? coś tam niby szukałem.. Jeszcze mam drugi telewizor SAMSUNG (Cyfrowy Polsat - sygnał z HotBirda), ale z HotBirda nie odbierze. Jestem z okolic Lublina i chciałbym te dwa kanały odebrać, najbardziej zależy mi na CT2 jest szansa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do anteny analogowej (naziemnej), to biorąc pod uwagę to, że mieszkasz w okolicach Lublina można na 99,9% stwierdzić, że za daleko od czeskiej granicy mieszkasz, aby odebrać te kanały. Co do satelity, to te kanały nadają na Astrze 19,2 E, ale są tam kodowane, więc musiałbyś wykupić którąś z czeskich platform :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moim zdaniem CT1, CT2 na twoiu miejscu, bym przełączył się na Astra 3 i tam może poszperałbym z tymi kanałami, ale to pierwsze rozwiązanie wydaje się lepsze, bo nie dość że mieszkasz w Lublinie, to nie znaczy, że na Astra 1 odbierzesz na bank te kanały. niestety te kanały są kodowane w systemie trudno dostępnym (Cryptoworks d02/Nagravision (1815) - Astra 1, Cryptoworks (d07) - Astra 3) (o ile dobrze pamiętam, bo Czesi mają swoją licencję na te kanały. tak jak w przypadku ORF, na wieczór na ORF2 Wien odkodowane są wiadomości. Ale jest także ORF2 Europa, albo w przypadku Conto TV kodowanego w NDS-Videoguard (9c3,91b) i Conax (b01) on też ma na jednym kanale niekodowane pasmo, a na drugim kanale już pasmo kodowane, albo w innym przypadku Premiere Start Deutschland ma też swoje okienko, ale da się go tylko "wyłapać" z Astra 1.

 

Parametry odbioru CT1/CT2

Satelita: Astra 3

Freq. 12525/H-(MPEG2)

SR 27500

CT1 - PID V: 160 / PID A: 80 cze / 81 ory

CT2 - PID V: 162 / PID A: 82 ory / 83 cze

Kodowanie: Cryptoworks (d07).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...