Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder dwugłowicowy ...


P.Piotrek
 Udostępnij

Pytanie

Witam ponownie ...

 

Stało się! Mój dekoder Cyfrowego Polsatu padł (Echostar DSB-616)!Był OK ... do zwykłego oglądania TV, ale nic poza tym!

 

W związku z tym muszę jak najszybciej podjąć decyzje co dalej (płacę abonament a nie oglądam TV bo nie mam dekodera)!

Poszukuję dekodera wielofunkcyjnego! Najważniejsza w chwili obecnej (od czasu urodzenia się dziecka) jest dla mnie możliwość nagrywania! zarówno oglądanego programu jak i oglądania jednego programu i nagrywania w tym czasie drugiego!Problem polega na tym, że od czasu urodzenia się dziecka: 1) nie ma czasu na tv, 2) jak jest czas na tv to człowiek nie ma ochoty lub jest zmęczony, 3) jak jest czas i ochota to nie można oglądać bo dziecko śpi itp. itd. ... :-( Więc możliwość nagrywania to podstawa ...

 

Zastanawiałem się nad Opticum 9500HD 2CI 2CX E Plus, prawie się zdecydowałem, ale przeraża mnie możliwość nagrywania tylko kanałów nadawanych z jednego transpondera co mi nie wystarcza, zwłaszcza, że zazwyczaj jest tak, że akurat te kanały co się chce oglądać są nadawane z innego transpondera niż te co się chce nagrywać! Więc pupa zbita ...

 

Słyszałem, że są dekodery dwugłowicowe! które dają większe możliwości nagrywania (z różnych transponderów)?

 

Proszę o info w tym zakresie, bo nie mam pojęcia, jakie są rzeczywiste różnice między dekoderami jedno- a dwu- głowicowymi? Jaki sprzęt kupić? Jakie marki/modele polecacie? Na jaki wydatek należy się przygotować?

 

Chodzi oczywiście o dekoder HD, z możliwością obsługi zwykłego obrazu (nie HD) i taki który będzie działał w przyszłości biorąc pod uwagę przyjęty w Polsce system nadawania tv!

 

Proszę o pomoc ..., o jakieś linki do info na ten temat do poczytania z forum i nie tylko ...

 

Co robić?

 

PILNE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podstawowa różnica pomiędzy odbiornikami jednogłowicowymi a tymi wyposażonymi w dwie głowice polega na tym,

że te drugie umożliwiają jednocześnie nagrywanie innego programu podczas oglądania innej stacji. W przypadku bardziej zaawansowanych odbiorników tego typu możliwe jest nawet nagrywanie 5 roznych kanalow i jednoczesne oglądanie 6 jeszcze innego kanalu :!: Odbiorniki o podwojnych glowicach to tzw Twin Tunery. Dziala to tak jakby w jednej obudowie byly dwa odrębne odbiorniki z których każdy działa niezależnie wobec tego drugiego. Warunkiem koniecznym do prawidlowego funkcjonowania odbiorników typu Twin tuner jest instalacja antenowa dostarczająca sygnał do 2 wejśc ( doprowadzone muszą być dwa niezależne przewody od anteny do odiornika) (lub od multiswitcha) . W Polsce najbardziej zananym Twin Tunerem jest terminal n-box recorder platformy n . Jest to jednak terminal więc o jakiejkolwiek jego uniwersalności nie może być mowy . Jeśli ktoś szuka prawdziwego tunera Twin o dużych możliwościach to interesującym rozwiązaniem jest Humax I cord Hd posiadający wiele ciekawych funkcji, logiczny system menu oraz obsługujący karty wielu nadawców telewizji płatnej ( platformy cyfrowe/ programy erot/ pakiety pre paid jak Telewizja Na Karte i MTV Unlimited...) i umożliwiający niezależne nagrywanie programu w czasie oglądania innego kanału

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=968

 

odbiornik ten nie jest co prawda taki tani jak Opticum 9500 HD ale to po prostu sprzęcik wyższej jakości jest

 

 

z ciekawych odbiorników które spełniałyby oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników telewizji satelitarnej warto jeszcze wspomnieć o dość mało znanym w Polsce a cenionym za naszą zachodnią granicą odbironiku a w zasadzie całej gamie odbiorników marki REELBOX ...ich ceny są.....powiedzmy ...niezbyt promocyjne ale biorąc pod uwagę ilość funkcji, stopień dopracowania szczegółów oraz możliwość rozbudowy odbiornika poprzez np dołożenie kilku dodatkowych "tunerów" czyni te odbiorniki niemalże "mercedesami sprzętu satelitarnego" ...mogą mieć wbudowane nawet 6 tunerów w jednym odbiorniku :shock: pracują na Linux i wymagają pewnej wiedzy w zakresie znajomości tego systemu ale umozliwiaja min odbior IPTV oraz korzystanie z usług internetowych np streaming youtube ....odbior internetowych telewizji i stacji radiowych....odbior cyfrowej telewzji kablowej...i wiele innych funkcji....ceny tych odbiorników zaczynają się w okolicach 3 tys PLN tak więc jest to sprzęt przewyższający nie tylko jakościowo urządzenia firm konkurencyjnych ale niestety droższy od słynnych dreamboxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie,

 

Zapoznałem się z ofertą Hollex.pl: http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=112 i generalnie jestem zainteresowany takim sprzętem i rozwiązaniem!

 

Ceny nie są niskie (wręcz są wysokie), ale sprzęt rzeczywiście jest ciekawy! Ceny w internetowych porównywarkach cen są trochę niższe, co czyni te dekodery bardziej dostępnymi, biorąc pod uwagę że mają wbudowany: 1) Podwójny tuner satelitarny - TWIN HDTV co daje możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądania piątego, oraz 2) duży dysk twardy: 160, 320 lub 500 GB (którego nie trzeba już dokupować osobno, a więc dodatkowo inwestować/dopłacać)! Gdyby tak to wszystko przekalkulować to może i to się opłaca ??? (zwłaszcza gdy najważniejsze jest dla mnie wielofunkcyjne/programowalne i wielokanałowe nagrywanie!)

 

Tylko czy aby na pewno nie ma żadnej alternatywy na rynku (czegoś tańszego i TWIN) ???

 

A może warto jeszcze poczekać jakiś czas i pomęczyć się na zwykłym tunerze bez możliwości nagrywania aż sprzęt się dostosuje do polskich standardów ???

 

Proszę o podpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...