Skocz do zawartości

VU+ Duo 4K SE + VTI 15.0.0 - Problem ze skinem i EPG


Rimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam dekoder Vu+ Duo 4K SE z wgranym VTI 15.0.0 (2 karty: CP i C+) oraz skinem FHD Glass 17.
Wszystko działało pięknie do soboty. Chciałem sprawdzić inne wersje skina (oryginalny ustawiony był na PIG 2) przełączyłem na PIG 4 i w tym momencie dekoder zmienił wszystkie ustawienia.
Nie ma możliwość powrotu do PIG 2, dekoder w momencie zapisu nie przełącza skina. Dodatkowo ekranik LCD pokazuje pasek postępu programu, ale nie zmienia nazwy z EPG tj, od 5h widnieje np. Kung Fu Panda 2.
Nazwa zmienia się przy wyborze innego programu i zamiera (np. Matrix) do następnej zmiany programu. Reset ustawień również nic nie poprawił, wygląda jakby skin się zblokował na jednej opcji.

Zmieniłem zupełnie skórkę na LinearFHD, ale to nie poprawiło sytuacji, a ekranik LCD dalej wisi.

 

Czy ktoś miał podobną sytuację i ma jakieś rozwiązanie?

W najgorszym wypadku zostaje chyba tylko ponowna instalacja wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownej instalacji VTI i skórki wszystko wróciło do normy, o dziwo teraz zmieniam wygląd Glassa i nie ma problemu z zapisem.

Powalczę jeszcze z ekranikiem LCD, bo chciałbym poprzednie ustawienie, a działa jakieś standardowe.

Tym razem gdy wszystko ustawię to zapiszę wszelkie ustawienia.

Dzięki za motywację 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VTI i skin wytrzymał jedynie do lutego, gdy będę miał więcej czasu to sprawdzę czy problem powodował skin czy sam obraz VTI (wgrałem 15.0.02)
3 lutego rano dekoder działał bez najmniejszych problemów, po powrocie z pracy zawiesił się przy uruchomieniu, odpalił kanał i zawiesił się na amen.
Ponowna instalacja, ale tym razem inny obraz.

 

OpenATV 7.2 również ma możliwość przydzielania kanałów do odpowiedniej karty.
Przy restartach zdarza się, że mimo wpisanego programu pod Polsat wyświetla komunikat z modułu Cyfry+ o braku kanału w abonamencie.
U mnie znika po 2 sekundach lub gdy kliknę "EXIT", "OK"

 

Plusy:
- przełączanie/uruchamianie kanałów trwa średnio 2x krócej w porównaniu do VTI
- nie występuje "mrożenie" interfejsu

 

Minusy:

- skórki mają problem w picon'ami, widać pixele

 

[PORADA]

Kod PIN dla zablokowanych kanałów... Restarty GUI, mrożenie interfejsu, itp...

Zamiast bawić się w "Wprowadź stały kod PIN" lub "Ustaw trwały kod PIN"  wyłączcie kod PIN w samym module.

 

Na podstawie OpenATV (VTI / opcje CI, gdy moduł z kartą jest w TV - kroki ustawień mogą się różnić w zależności od producenta):

- "menu"

- "ustawienia"

- "moduł CI i kontrola rodzicielska" - - kontrola rodzicielska / chroń ekrany - ustawiamy na NIE

- "moduł CI i wybieramy moduł na którym są zablokowane kanały (u mnie Cyfrowy Polsat CI+)

- kontrola rodzicielska -> status kontroli rodzicielskiej -> nieaktywne

- "ustaw trwały kod PIN" - ustawiamy na NIE

--- 0 żądań kodu PIN

 

PS: Jeśli ktoś korzysta ze skinu HDGlass 17 pod OpenATV i mu działa niech da znać, podobno są z tym skinem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest i było przydzielone do odpowiedniego modułu. 90% kanałów leci z Polsatu, a reszta z Canal+.
Po zmianie na OpenATV jakoś to hula, nie wiem tylko dlaczego obraz VTI nie chce współpracować.
Wydaje mi się, że skórka HDGlass 17 w wersji 8.17 robi jakiś problem, działa do momentu wybrania skina VFD (5-6 dni ok, później mrozi EPG w LCD i po kilku dniach zawiesza cały dekoder)

Ewentualnie mogę nieć ściągnięty jakiś popsuty obraz. 

 

Zobaczę teraz pod OpenATV jak będzie wszystko działać, wiele nauki jeszcze przede mną.

W planach multiroom do sypialni, LCD4Linux, Unicable II itp, już odkładam na nowy dekoder, gdyby ten nie wytrzymał.

Może jakiś poradnik początkującego zamieszczę na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten skin same problemy były z nim. Po jakimś czasie wywaliłem to w diabły  bo szkoda nerwów. Druga sprawa to dwa moduły w tego typu sprzecie to tylko kłopoty. Zaraz ktoś powie jak to działa idealnie tylko ja jakoś tego nie widze.Taki moduł PB to sobie dekoduje kanały jak chce i kiedy chce. Bywa że zdekoduje kanał który jest zadaniach po wybraniu go dopiero 10 raz. Tivusat też działało bardzo dobrze do czasu aż oferta jest odbierana poprzez moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, czerstwy napisał(a):

Druga sprawa to dwa moduły w tego typu sprzecie to tylko kłopoty.  Tivusat też działało bardzo dobrze do czasu aż oferta jest odbierana poprzez moduł.

To prawda, każda karta najlepiej działa bezpośrednio w czytniku ale nie zawsze jest taka możliwość. :) Tivusat (karty złote) nadal działa bez modułu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rimer

Multiroom na modułach nie zrobisz bo nie da się ich udostepniac w sharingu. Musiał byś przejść na karty w czytniku po wyciągnięciu danych potrzebnych do działania karty. Nie z każdego modułu się da. 

 

Moduły powinny bez problemu działać pod VTi, są w nieżaleznych czytnikachw  odróżnieniu od innych tunerów gdzie obsługiwany jest na raz jeden, nie powinny w żaden sposób się blokować czy powodować problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...