Skocz do zawartości

oszustwo TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak na/razie (odpukać) nie mam żadnych problemów z odbiorem TNK, karta doładowana na cały rok z góry, 22 grudnia minie pół roku od czasu doładowania. Dekoder to Ferguson Ariva 200, a wcześniej FK-6900 CR. Wcześniej miałem CP i to była kompletna porażka, na 2 lata zostałem chyba z 10 razy zablokowany za rzekomo niepłacenie abonamentu, mimo iż był płacony w terminie. No i kanał nSport zdecydowanie lepszy od Polsat Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wdaje mi się że ten wątek będzie odpowiednim miejscem do wyrażenia swojej opinii na temat nabicia w przysłowiową butelkę użytkowników oferty TNKSD którzy nabyli dedykowane dekodery i płacą co jakiś czas miesięcznie 20 zł za pakiet który posiada kilka programów mniej niż w ofercie TNKHD gdzie za pakiet podstawowy płacić się będzie 19,90zł . Fakt w ofercie SD nie płacisz to i tak masz dostęp do 5 kanałów czego nie ma w ofercie HD ale taka różnica w ilości programów czyż nie jest delikatnie mówiąc przegięciem. Ciekaw jestem waszych opinii w tej kwestii bo przecież są tacy co płacą miesięcznie co jakiś czas bo ich po prostu nie stać na to aby od razu wywalić 240 zł za dwa lata aby wyszło miesięcznie 10 zł. Przecież TNK w zamyśle miała być dla tych mniej uposażonych a teraz po powstaniu oferty HD wygląda na to że płacisz więcej masz mniej i już nie powiem kim jesteś.

Za to właścicielom TNK można "pogratulować"przysłowiowej przyzwoitości wobec klientów oferty SD. Z drugiej strony co się dziwić w tym kraju to norma liczy się tylko kasa - zdobyć klienta, wyrwać kasę za sprzęt a póżniej ma się go w głębokim poszanowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, by wprowadzenie nowej oferty było oszustwem ze strony TnK. Dalej możesz korzystać z poprzedniej oferty, która ma ten plus, że są bezpłatne kanały i niższą cenę, przy doładowaniu za kilka miesięcy. Idąc dalej twoim tokiem myślenia, to Polsat też oszukuje klientów pakietu familijnego z dekoderem SD, bo nie mają dostępu do Polsatu HD, który znajduje się w tym pakiecie, a Cyfrze+ też można 'pogratulować' przyzwoitości po zmianie pakietów, gdy pozostawili pakiet Komfortowy, a w pakiecie Komfortowym+ za tę samą cenę był dostęp do większej ilości kanałów.

"Przecież TNK w zamyśle miała być dla tych mniej uposażonych a teraz po powstaniu oferty HD wygląda na to że płacisz więcej masz mniej i już nie powiem kim jesteś."

Dokładnie. I dalej taką ofertą jest, jeśli nie stać Cię na droższe pakiety, możesz zakupić TnK i oglądać bezpłatne kanały. Zawsze gdy wchodzi nowa oferta, musi być lepsza od poprzedniej, bo inaczej nikt by się nią nie zainteresował, poza tym masz wybór, czy pozostajesz przy tym co masz, czy zmieniasz ofertę na HD, do niczego nie jesteś zmuszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ta nowa oferta nie ma NIC WSPÓLNEGO z dotychczasową TNK i bezwzględnie nie powinna mieć członu TELEWIZJA NA KARTĘ w nazwie! Tylko kto im zabroni? Ani nie jest powszechnie dostępna (czyli do dowolnego tunera CI), ani bez abonamentu (nie płacisz, nie masz nic) ani nie jest tania. Jest tylko solą w oku dotychczasowych użytkowników TNK bo ich oferta raczej już nie będzie rozwijana i mogą zapomnieć o jakimkolwiek kanale HD. No chyba że nie znajdą na tą nową [beep]ów (na co po cichu liczę). Dodatkowo obecność w TNK HD kanału TVP HD jest bardzo niesmaczne dla wszystkich obywateli polskich płacących abonament RTV i rodzi bardzo dużo podejrzeń o przyczyny jego zakodowania w październiku 2009 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo obecność w TNK HD kanału TVP HD jest bardzo niesmaczne dla wszystkich obywateli polskich płacących abonament RTV i rodzi bardzo dużo podejrzeń o przyczyny jego zakodowania w październiku 2009 r.

TVP chce mieć zysk wykorzystując platformę robioną z TVN. To idealny sposób na opóźnienie cyfryzacji telewizji naziemnej, gdzie TVP HD i TVP Sport muszą być FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sqnek za nim się wypowiesz przeczytaj tekst który chcesz skomentować ze dwa razy bo widać że masz kłopoty z jego zrozumieniem. Po pierwsze nigdzie nie napisałem że wprowadzenie oferty TNKHD jest oszustwem i jeśli chcesz wiedzieć nawet mnie to cieszy. Po drugie pisałem o TNK wiec twój wywód o innych platformach nie ma nic tu do rzeczy. Po trzecie chodzi mi o tych klientów TNK których nie stać na opłacenie za rok czy dwa z góry a co jakiś czas opłacają za miesiąc czyli 20 zł więc płacą wiecej a otrzymują mniej nie licząc tego TVNHD. Po czwarte ta oferta HD w pakiecie podstawowym jest praktycznie tylko z nazwy - bo jak nazwać pakiet właściwie z jednym kanałem HD czyli TVNHD bo drugi w praktyce to samo, tylko przesunięty o godzinę a reszta to kanały SD które lepiej umieścić w innej ofercie żeby przy tej okazji zarobić na dekoderach. Po piąte przy ofercie w tym kształcie jesteś zmuszany do zakupu dekodera który w momencie rezygnacji z ich usług może ci służyć tylko jako FTA lub podstawka pod kwiatek w dodatku bardzo droga.

Oczywiście jest wybór tylko dlaczego użytkownicy TNKSD mają na tym tracić przy opłatach na miesiąc i pozostali ci co popłacili na rok czy dwa tak prawdę mówiąc też bo w taki sposób można powiedzieć ich sponsorują popłacili za coś co mają w przyszłości dostać a oni tymi pieniędzmi obracają. Teraz właściciele TNK wzorem pewnego polityka zaczęli dzielić ludzi na równych i równiejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, równie dobrze mogę napisać, że ty masz problemy z zrozumieniem mojego komentarza, nieistotne, komentarze nie są po to, by dowodzić czyjejś wyższości przez takie teksty.

 

Dotychczasowi użytkownicy TnK nic nie tracą po wprowadzeniu nowej oferty. A co nabijania klientów w butelkę, to ta oferta jako jedna z nielicznych jest prosta i przejrzysta i nie ma mowy o tym, że jest nie w porządku w stosunku do użytkowników. Masz racje, trzeba sporo wydać na starcie, żeby skorzystać z TnK HD, ale każdy, kto wybiera taką ofertę jest chyba świadom za co płaci...

 

"Oczywiście jest wybór tylko dlaczego użytkownicy TNKSD mają na tym tracić przy opłatach na miesiąc i pozostali ci co popłacili na rok czy dwa tak prawdę mówiąc też bo w taki sposób można powiedzieć ich sponsorują popłacili za coś co mają w przyszłości dostać a oni tymi pieniędzmi obracają."

 

Ale co tracą, oferta była taka od jakiegoś czasu i w takim razie co nagle stracili? Nie porównuj dwóch odmiennych ofert, bo obie skierowane są do innych osób i mają różne wady i zalety. Zawsze masz możliwość wycofania wpłaty, jeśli oferta przestała Ci odpowiadać. A Ci co płacą 20zł pewnie i tak nie dowiedzą się o nowej ofercie, a już na pewno wielką przeszkodą będzie koszt dekodera, więc oni na pewno nic nie tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
...Po piąte przy ofercie w tym kształcie jesteś zmuszany do zakupu dekodera który w momencie rezygnacji z ich usług może ci służyć tylko jako FTA lub podstawka pod kwiatek w dodatku bardzo droga...

...Teraz właściciele TNK wzorem pewnego polityka zaczęli dzielić ludzi na równych i równiejszych.

 

A kto Cię do czegokolwiek zmusza?? Nie chcesz kupować to nie kupujesz - proste. Krytykowanie odbiornika natomiast jest zupełnie bezzasadne. Po pierwsze nawet po zaprzestaniu opłacania pakietów w ręku zostaje Ci znacznie więcej niż zostawało Ci przy ofercie TNK SD. Nie zapominajmy bowiem, że dekoder TNK SD nie dorastający nawet do pięt swojego kolegi z TNK HD sprzedawał się jak ciepłe bułeczki a przecież różnica w cenie wcale nie jest tak duża (100 zł. choćby za samo DVB-T to naprawdę mało). Do czego to niby można wykorzystać tenże dekoder z TNK SD?? Ktoś by powiedział, że w nim nawet nie płacąc można oglądnąć oprócz kanałów FTA np. TVP1, TVP2, TVN, TVN7 czy Religie - no dobrze ale czy po uruchomieniu DVB-T nie będziemy mieli tego również w dekoderze TNK HD - otóż tak i nawet więcej. Powiem więcej - w ofercie TNK SD, "kanały bez opłat dla kart aktywowanych po 31 marca br. pozostają aktywne przez okres ważności doładowania oraz 12 miesięcy po jego wygaśnięciu, nie dłużej jednak niż do upływu okresu ważności oferty. W praktyce oznacza to, że po upływie okresu ważności doładowania, klient będzie mógł oglądać 5 podstawowych kanałów tylko przez 12 m-cy, a jeśli chciałby nadal je odbierać, musiałby ponownie doładować kartę, chociażby na 1 m-c za 20 zł." (źródło: www.satkurier.pl). Sytuacja taka w odbiorniku pełniącym również funkcję DVB-T raczej nie będzie już miała miejsca.

 

Po drugie należało by się również wstrzymać z oceną całej oferty do września a więc komercyjnego startu. Wprowadzenie między innymi modułów również otworzy drogę do skorzystania z oferty innym odbiorcom. I tu od razu nadmienię, że dziwią mnie już głosy sceptycyzmu i krytyki związane np. z parowaniem modułu z kartą a więc zapytam tak: Czy Polsat nie paruje modułu z kartą? - Paruje! I kolejna sprawa dotycząca ceny ewentualnego modułu. Po pierwsze nikt go nie widział ale już się piszę, że będzie drogi a po drugie w chwili obecnej wielu ludzi kupuję moduł Polsatu za 199 zł.!! żeby móc uruchomić pakiet Mini lub MiniMax i w tym przypadku to mało??

 

No i ostatnia sprawa: Co masz na myśli pisząc: "Teraz właściciele TNK wzorem pewnego polityka zaczęli dzielić ludzi na równych i równiejszych" bo tego to już zupełnie nie rozumie? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...