Skocz do zawartości

trochę nie typowy temat : telewizja kablowa na wsi


Rekomendowane odpowiedzi

czy są w Polsce kablówki ( sieci kablowa TV ) na wsi ?.

 

czy na wsi da się coś takiego założyć ( uruchomić ) ?

 

aby np. założyć kablówkę na wsi , to jakie prawa trzeba uzyskać aby była legalna ?

przypuszczam że trzeba też dzwonić , czy pisać do nadawcy danego kanału TV ?

 

Co jest potrzebne aby założyć kablówkę ? ( chodzi mi od strony technicznej ) .

 

czy przy pomocy sprzętu do Wifi ( internetu radiowego ) da się przesyłać kanały TV ?

( Czy jest może coś podobnego działającego na zasadach ( podobne użądzenia ) działające na zasadach Wifi do przesyłania TV ?

 

taki przykład : w radiówkach jest tak że . w jednym miejscu jest nadawca z serwerem z anteną nadawczą na dachu np. i do tego taki nadawca rozdaje klientom sprzęt do odbioru internetu radiowego , ( czy na takich czy podobnych zasadach da się tak zrobić z kanałami TV) ?

 

czy takie coś się na wiach przyjumje ? ( oczywiście jeżeli takie coś istnieje )

 

czy jest np. sens coś takiego na wsi założyć ? gdy są platformy cyfrowe ? ( wiem że w kablówkach nie obowiązuje wyłączność na kanały TV ) A za niedługo będzie DVB -T ?

 

czy jest sens utworzyć naprzykład taki rodzaj kablówki na wsi z samych kanałów HD ?

 

pytam się tak dla ciekawości . ( bo szłyszałem że w Polsce są gdzieś kablówki na wsi)

proszę coś na te tematy napisać . Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dałoby się założyć kablówkę, ale moim zdaniem szkoda zachodu, taniej wyjdzie wziąć platformę satelitarną. Wracając do kablówki - trzeba zainwestować w tunery, kable, multiswitche, dokonać wszelkich formalności z nadawcami kanałów co przecież też trochę potrwa, a później to wszystko utrzymać - koszty zużytej energii, wszelkie modernizacje, opłaty "od gniazdka" za kanały płatne, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tylko tak myślę . ale z platformami jest taki problem że pewne kanały mają na wyłączność .

i chcąc mieć np. Discovery HD i National Geographic HD to trzeba mieć N lub Polsat ( Discovery HD ) i Cyfrę+ ( NGC HD ) . A w kablówkach wyłączności na kanały nie ma .

Obecnie zjamuję się komputerami na co dzień i widzę że ludzie dużo mają telewizorów HD .

więc jak bym pomyślał , to może warto się dodatkowo czymś takim zająć .

 

a wieś w której mieszkam ma ponad 800 numerów domów

tylko potem może być problem jak będzie DVB-T i dużo kanałów za darmo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw licencje na samą kablówkę zezwolenia itp. a to kosztuje. Potem opłaty dla stowarzyszeń autorskich i dla kanałów TV (zwłaszcza jeśli to mają być płatne kanały). Stacje czołowe, połączenie (koncentryk czy światłowód?), wzmacniacze itd.

 

Jeśli jednak powiedzmy pół wsi byłoby chętnej to można próbować, chociaż jak chce się inwestować w nowe technologie (cyfrówkę) to może to być nie opłacalne, zwłaszcza jak wejdzie DVB-T.

Ale co najważniejsze money, money i jeszcze raz money...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja ze znajomym miałem zadanie dokonać kosztorys sprzętu nadawczego dla około 1200domków i same koszty stacji czołowej były w granicy 100tyś na dobry początek. I nie było mowy o Wsi tylko o dzielnicy miasta składającej się z domków i 3ch Bloków socjalnych... Do tego po rozmowie z kilkoma firmami koncesja wyniosła by okolo 10tyś...Nadawcy kanalow i opłaty dla nich nie liczyliśmy ale w w sumie wyszlo nam że : przy założeniu iż było by 500domkow po 50zł mieś za pakiet pełny składający się z 65kanałow Po Polsku daje nam kwotę 25.000 co przy kosztach miesięcznych w granicy 8tyś daje nam zyski 17tyś ale to wizja optymistyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...