Skocz do zawartości
  • 0

Problem z instalacją Polsat Box


Werdere
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Mój 1-szy post więc proszę o wyrozumiałość:) 

 

Od początku. Od ponad roku korzystałem z dekodera Evobox PVR. Nie miałem problemu z instalacją kanałów. W niedzielę rano pojawił się na ekranie napis, że występuje zwarcie na wejściu sygnału SAT. Wymieniłem kabel koncentryczny, konwerter i nic. Pojawiał się problem z przeciążeniem. Dziś odebrałem nowy dekoder, ale problem jest ten sam. Kręciłem anteną w poszukiwaniu kanałów, ale też cały czas 0% (jakość + siła). Bawiłem się w ustawieniach dot. typu konwertera i nic... Dzwoniłem na infolinię, ale Pan nie był w stanie pomóc. Ktoś ma pomysł, w czym może tkwić problem? 

5d26f8c1575aab53544919cd0fd0eafb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co da kręcenie kiedy masz zwarcie na instalacji. Operator nie ma nic do tego problemu który sam sobie  stworzyłeś. 

 

Jak masz konwerter i jak go podłączyłeś ? 

Czym ustawiasz antenę ? Samo kręcenie anteną nie ustawi anteny tym bardzie jak ją rozstroiłeś  nie uzyskasz nawet sygnału z satelity jak nie ustawisz prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Było już sprawdzane na dwóch konwerterach. Obecnie jest tam Unix Single LNB. Jest on podłączony na tym samym wtyku, na którym był poprzedni.

 

PS: Przy zmianie w ustawieniach na konwerter uniwersalny i ustawieniu na sat 1, nie występuje problem z przeciążeniem, ale dalej jest 0%. 

 

Konwerter był wymieniany zanim jeszcze przestawiałem antenę..

Dziś ustawiałem bez miernika. W razie czego jestem go w stanie zdobyć na jutro:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma ustawionej anteny i konwertera na 100% , takie bawienie się bezsensowne ustawieniami było bezcelowe skoro nie masz nawet sygnału z satelity.   

 

Po ustawieniu anteny i konwertera ( za pomocą miernika ) można dopiero podłączyć i ustawić tuner ( w single LNB  ) .

Jaki masz ten drugi konwerter ? 

 

p.s. Poza tym wymień ten paskudny  konwerter na jakiś normalnej klasy a nie HI-END made in badziewie za 10-20  zł z  lumpeksu. 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...