Skocz do zawartości
  • 0

Multiroom na unicable N9 ultrabox 4k + Dualbox i wifibox


Guli
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Nie wiele się znam na instalacjach i pomyślałem, że skoro mam konwerter inverto z jednym wyjściem unicable, to mogę rozdzielić sygnal na trzy odbiorniki i tak jak mam główny Ultrabox 4k dobrałem do multiroomu dualbox i wifibox i o ile dualbox udalo sie podłączyć, tak wifibox chyba nie widzi sygnału, bo odbiera tylko z lnb. W moim konwerterze nie ma wyjść Legacy, tylko samo unicable i zrobilem tak.

 

                      Konwerter 

                             |

                    Splitter 1/2

                 |                          |

            Splitter1/2           dualbox

          |                |

Ultrabox4k     wifibox

 

Ten drugi rozgaleznik jest dlatego, że nie chciałem ciągnąć teraz dwóch kabli dookoła domu i przez ten sam pokój.

Moje pytanie czy istnieje coś takiego co zmienia sygnał z unicable na lnb? 

Czy może macie jakiś inny pomysł?

Czy pozostaje mi tylko zamienić tego wifiboxa na dualboxa

Edytowane przez Guli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Niestety na infolinii mi powiedzieli, że nie mogą mi wymienić wifibox na dualbox. Ponadto połączyli mnie ze specami z multiroomu i pani twierdzi, że wifibox powinien widziec sygnal, a nie widzi. Podpiąłem go wiec w miejscu gdzie działał dualbox i to samo - nie widzial wogole sygnału, na co pani stwierdziła, że musi być uszkodzony i poleciła udać się do sklepu, żeby go sprawdzili.

Po rozmowie spróbowałem tez podłączyć dualboxa w miejsce, gdzie docelowo mial byc wifibox (na samym końcu tej instalacji) i tutaj zaskoczenie - widzial sygnal, ale znacznie słabszy, bo ultrabox mial poziom 100 i jakość 72, a dualbox widzial poziom 70 i jakoś 26.

W miejsce gdzie docelowo mial byc dualbox (za pierwszym rozgaleznikiem) podpiąłem evobox od Polsatu (taki wczesniej tu byl) i od tego czasu zaczal sie kolejny problem: jesli jeden mial sygnal, to już drugi nie mial.

I teraz pytanie, czy tu trzeba gdzies zastosować jakis wzmacniacz? Czy może jest to juz wina samego konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...