Skocz do zawartości

LG 43NANO753PR 43" - brak kanałów z ASTRA 4,8 E


jkazan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam telewizor LG 43NANO753PR 43" w sypialni oraz telewizor LG 65NANO883PB 65" w salonie.
Instalacje z multiswitch Signal MRP-900 plus dwa konwertery quatro (do multiswitcha) Televes 747701 (Hot Bird 13,0E + Astra 4,8E) oraz antene naizemna.

W salonie mam tuner POLSATU i sciagam programy polsatu z HotBird i kanaly ukrainskie z Astra 4,8E - czyli antena satelitarna jest ustawiona dobrze. Plus oczywiscie kanaly z naziemnej.
W sypialnie nie mam tunera. TV naziemna dziala bez problemu. Kanaly z HotBirda dzialaja. TV jednak nie widzi satelisty ASTRA 4,8E. Dodaje ta satelite do listy, edytuje transportdery i zmieniam dane na aktualne ale TV nie widzi zadnego kanalu :/ Co zrobic?

Mam ustawione LNB zasilianie TAK

Dodatkowe pytanie: w salonie chce wymienic TUNER polsatu na moduł CAM CI+. Ten telewizor jest na liscie akceptowalnych przez POLSAT tak wiec zakladam ze kanaly POLSATU beda dzialac. Jednak co z ASTRA? Nie bedzie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienic multiswich'a na diseqc?

U mnie chyba nie przejdzie.

Mam 9 kabli z dachu ( 2 konwertery po 4 kable + 1 kabel naziemny). Kable z multiswicha puszczone do 4 miejsc (obecnie mam podlaczone 2 TV a docelowo maja byc jeszcze 2)

https://ufile.io/82y1mt4o

 

PS. Pytalem na chacie w LG o ten problem to mi dali odpowiedz, ze moj problem nie moze byc traktowany jako wada TV i to nie jest powod to odeslania na gwarancji. Rozwiazania na ten problem nie maja :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jkazan napisał(a):

Dodatkowe pytanie: w salonie chce wymienic TUNER polsatu na moduł CAM CI+. Ten telewizor jest na liscie akceptowalnych przez POLSAT tak wiec zakladam ze kanaly POLSATU beda dzialac. Jednak co z ASTRA? Nie bedzie dzialac?

To zależy jak zaprogramujesz telewizor.

Jeśli ma dedykowaną listę operatora, to po jej zaprogramowaniu będziesz widział listę taką jaką daję Ci operator z HB.

W niektórych telewizorach jest możliwość zaprogramowania kilku list, np. jedną ogólnego satelity i tu możesz mieć HB+Astra, a drugą preferowany satelita operatora.

 

Możesz także na liście ogólnej sam sobie odszukać kanały płatne i bezpłatne i je wymieszać HB+Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł do innych list czy satelit nic nie ma. Lista modułu czyli operatora jest osobno widoczna i ściąga ją sobie moduł. 

W odróżnieniu od odbiorników operatora ma się dostęp do wszytkich programów z satelity i z nich można tworzyć własne listy. 

 

Problem z diseqc to często w TV spotykany zwłaszcza przy współpracy z multiswitchem. Jeśli już wykrywa i przynajmniej skanuje satelitę to połowa sukcesu. 

 

 

Niektóre tv mają możliwość eksportu listy na USB, po skanie obu satelit zapisz listę na USB i potem edytuj edytorem i wgraj ponownie. 

Odpowiedni edytor trzeba sobie  poszukać najlepiej na forach producenta tv. 

 

Problem z brakiem wykrywania satelity wynika pewnie z braku ustawienia diseqc. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach diseqc w TV mam zaznaczone wyłaczone i tak chyba powinno byc! /do wyboru oprocz wylaczone jest A/B/C/D/tun A/ tun B/ Zasilanie LNB - mam zaznaczone wlaczone.

 

Satelie Astre moge skanowac / moge edytowac transpordery ale co z tego jak nic nie wykrywa :/

 

Czy lepszy multiswich moglby rozwiazac problem? Na przyklad jakis TELEVEsa?

 

Z listami kanalow jeszcze nie kombinowalem bo mi nie wykrywa ASTRA :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzis jak wstane przeskanuje na kazdy porcie i zobaczymy czy cos pokaze.

 

PS. Na starej chacie ma disecq 4.1 i tam mam zalaczone. Przy multiswich na nowej chacie myslalem , ze disecq nie powinno byc wlaczone.

Jak zalaczam disecq to nawet nie lapie HotBirda - testowalem na kazdym porcie to jest A/B/C/D/tonA i ton B :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Moduł do innych list czy satelit nic nie ma. Lista modułu czyli operatora jest osobno widoczna i ściąga ją sobie moduł.

Bez modułu programuję listy operatora w moim Sony.

Odbiornik certyfikowany dla danej platformy tak właśnie działa.

Moduł tylko je dekoduje.

Można tworzyć zarówno listy operatora, jak i listy ogólne, z pominięciem operatora, wtedy programuje wszystkie kanały z każdego satelity.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowalem na kazdym porcie w roznych konfiguracjach i nie lapie ASTRA/

Jak disecq jest wlaczony /kazdy port/ to rowniez nie widzi HotBirda. Przy disecq wylaczone - HotBird jest widziany.

 

Co robic? Zmiana multiswicha pomoze? Czy trzeba zmieniac TV?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie diseqc ustawiłeś, ma być A/B. 

 

Po ustawieniu  powinno samo przypisać do odpowiedniego satelity. 

Sprawdź też czy opcja dla  22 kHz jest załączona.

 

Bez diseqc zawsze działa tylko pierwszy konwerter. 

 

Masz dwa wejścia SAT czy jedno w TV, niech mi się szukać dokładnej specyfikacji. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w21_mr6/global/Apps/w6.0_mr6_e10/e_pol/settings.html#

Kluczowy jest ten fragment

Cytat

DiSEqC
    W przypadku używania przełącznika A-D/ToneA-B, wybierz jedną z opcji A-D/ToneA-B.

Jeśli ustawiałeś wcześniej satelitę pod operatora, możliwe że domyślnie ustawił się wyłącznie HB.

 

Trzeba te ustawienia zresetować i zacząć raz jeszcze, ustawiając satelity odpowiednio na pozycję przełącznika A i B.

 

Nie wiem jak ma LG, czy pozwala zaprogramować jak w Sony kilka rodzajów list i odpowiednio wybrać z listy przełącznika.

Jeśli nie ma, trzeba programować wszystko i szukać kanałów na liście także tych kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwotnie dodalem satelite ASTRA 4,8 E i skanowalem bez zalaczania disecq / przy wylaczonym disecq!

Zresetuje jak wstane ustawienia - dam A i B lub Tone A i tone B /nie wiem czym to sie rozni/ i zobaczymy co bedzie

Na tym TV opcje dla disecq ustawia sie po wejsciu w ustawienia danej satelity tak wiec musze przyporzadkowac konkretny disecq do satelity!

 

Opcja 22 kHZ jest wylaczona i nie jest edytowalna co widac na zalaczonych fotkach.

Moze gdzies ja sie da edytowac? Nie wiem.

 

Mam jedno wejscie SAT / jedno wejscie naziemnej.

 

https://ufile.io/f/8sfzc

 

Doczytałem:

"Częstotliwość LNB

Dostępne wartości to 9750/10600, 9750/10750, 9750, 10600, 10750, 11300, 5150, MDU1, MDU2, MDU3, MDU4, MDU5. W przypadku wybrania wartości 9750/10600 lub 9750/10750 (MHz) ustawienie Ton 22 kHz jest nieaktywne. Jeśli potrzebna częstotliwość konwertera nie znajduje się na liście, wybierz opcję Użytkownik i wprowadź częstotliwość ręcznie."

 

W takim wypadku co mam wybrac? na przyklad 9750 i wtedy wlaczyc 22 kHz?

Edytowane przez jkazan
dodanie zdjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdź.

Multiswitch niby powiem działać identyczne jak diseqc ale czasami sterowany jest cyfrowo z tunera tak jak w trybie unicable. 

 

Ja zawsze miałem problem zmusić tv do współpracy z obrotnicą zwłaszcza przy diseqc albo USALS ale po kilku godzinach dało się jednak znaleźć sposoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da rydy.

Zresetowalem TV do ustawien fabrycznych.

 

TV naziemna - przeskanlowalem, kanaly znalazlo bez problemow.

TV satelitarna:

    - HotBird ustawilem na disecq A, czestotliwosc LNB zostawilem  9750/10600 i przy tym 22 kHz bylo niedostepne do zmiany;

    - Astra 4,8 E ustawiualem na disecq B, czestotliwosc LNB dalem 10750 /to pozwalao na dodanie transporderow o czestotliwosciach ktore chcialem dodac/; 22 kHZ - wlaczone; dodalem kilka transpoerderow na          ktorych sa kanaly ukr. 

             PRZY TAKICH USTAWIENIACH PRZY STROJENIU NIE ZNALAZLO ZADNEGO KANALU :/

        Ustawialem tez disecq TON A dla HB oraz disecq B dla ASTRA 4,8E  (TON A ani B nie jest dostepny dla ustawienia czestotliwosci LNB dla 10750 ---> NIE ZNALAZLO ZADNEGO KANALU!

 

Napisalem rowniez do obslugi LG o moim problemie - ich odp masakra! Zapewniaja tylko odbior polskich kanalow; inne nie musza odbierac; nie maja rozwiazan do odbioru innych kanalow; plus info, ze taki stan rzeczy nie jest podstawa do reklamowania TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot jak nie wiesz, jego głowica SAT w TV ma obsługę DISEQC. 

Multiswitch nie ma jakiegoś specjalnego sterowania tylko zwykłą obsługę diseqc jak zwykły przełącznik. 

 

Czasami jest tylko problem z działaniem na niektórych modelach. 

@jkazan nie dodawaj ani nie edytuj transponderów nim ustawisz. Po prostu ustaw satelitę  i niech najpierw przeszuka całe pasmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Ktosiu skanowalem bez zmiany transporderow, ze zmiana transporderow na takie na ktorych na 100% sa dostepne kanaly (sprawdzone na tunerze) i nic nie ma!  Teraz nawet po resecie TV nie znajduje mi kanalow z HOTBIRD mimo, ze na TUNERZE skanuje i mam programy z HotBird i Astra 4,8E. Moze padl tuner DVB S/S2 w TV?

 

Przy multiswich w ustawieniach TV:

 - zasialnie LNB ma byc wlaczone?

 - czestotliwosc  22 kHZ ma byc czy 0 czy wylaczone?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie załączone. 

22 kHz też. 

To są podstawowe warunki działania diseqc.

 

Możliwe że masz w TV za niskie napięcie zasilania albo sygnał przełączania jest zbyt słaby. Zdarza się ze takie po prostu są paramerty pracy multiswitcha, przecież działa poprawnie z innymi odbiornikami. 

Winny raczej jest tv. 

 

Opcjonalnie możesz zmienić multiswitch na nowy ale to z kolei duży wydatek 500 do 1000 zł . Jeślibyś się decydował to najlepiej z unicable jeśli wszystkie odbiorniki co masz obsługują i konwerterami wideband lub wykorzystać stare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

Chyba bede musial dokupic multiroom / kolejny dekoder.

 

Tylko sie zastanwwiam cze ten nowe dekodery polsatu to jest Polsat Box 4k / Polsat Box 4k lite lubv EvoBox (tu juz chca 5 pln za miesiac) maja mozliwosc skanowania satelit innych niz HotBird?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat  mi nie daje spokoju caly czas!! 

 

Dzis postanowilem zadzialac w salonie....tu mam telewizor LG 65NANO883PB 65".

Odpiolem tuner / dekoder od TV, ustawilem HOTBIRD na disecq A oraz ASTRA 4,8E na disecq B ........i DZIALA!!!!

Znalazlo mi kanaly z hotbird i z astra 4,8E

 

NORMLANIE MASAKRA!!!! 

 

W sypialni mam telewizor LG 43NANO753PR 43" (niby ta same seria telwizorow) i nie dziala :/

Myslalem, ze moze jest walniety kabel w sypialni / port na multiswichu pod ktory jest podlaczona sypialnia dlatego na wszelki wypadek podlaczylem tuner / dekoder z salonu do telewizora w sypialni.........WSZYSTKO DZIALA!!!!!!!! Na tunerze mam kanaly z HotBird i Astra 4,8E!!!!

 

Wniosek - cos jest nie tak z oprogramowaniem TV albo z samym TB ktory mam w sypialni - model LG 43NANO753PR 43"!!

 

Jak myslicie co moze byc problemem? 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory TV jest starszy? 65 cala czy 43 cala?

 

Identyczny TV 43 cala jak w sypialni mam jeszcze w pokoju sportowym - tu jeszcze nie probowalem ustawiac bo po uruchomieniu TV pojawia mi sie od razu komunikat zwarcie na LNB!

 

Jutro sprawdze ten kabel przy multiswich i przy gniazdku TV/RADIO/SAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...