Skocz do zawartości
  • 0

JAKA PLATFORMA NA 2 TV


mewrik
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie jestem tu nowy i jeśli temat już był to sory ale słyszałem tyle wersji od rożnych ludzi ze mam kocioł w głowie. Chodzi mi o te ze posiadam Polsat cyfrowy i zwykły dekoder echostar .Kupiłem teraz plazmę 50 cali i obraz jest kaplica ;) w maju kończę umowę chce kupić jakąś tv z dekoderem HD jeszcze nie wiem jakiej platformy ale chodzi mi o to ze chce podłączyć 2 tv LCD niezależnie od 1 czy przyda mi się ten dekoder echostara co posiadam z Polsatu <2 TV nie w HD zęby tylko grał>Ponoć można tylko cyfrę+ .Proszę o poradę co jak podłączyć co kupić Proszę o rade co kupić jak to podłączyć może jest jakaś strona co pokazuje krok po kroku co i jak pozdrawiam proszę o wyrozumiałość i pomoc

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Było o tym wiele razy, więc co się dziwisz, że nikomu nie chce się tego samego jeszcze raz pisać.

Dzielić można Cyfrę i TNK.

Będziesz potrzebował określonej liczby tunerów z czytnikiem obsługujących dany system kodowania (Seca, Conax) oraz splitter z kartami. Tuner od CP do niczego się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Proszę o rade co kupić jak to podłączyć może jest jakaś strona co pokazuje krok po kroku co i jak pozdrawiam proszę o wyrozumiałość i pomoc

 

 

pozdrawiam

tak było na forum sto tysięcy razy. Teraz jest możliwość zakupu splittera bezprzewodowego (urządzenia rozdzielającego uprawnienia) np. smartwi czy rflink. Ale mimo wszystko do każdego tunera trzeba doprowadzić oddzielny sygnał z satelity (nie przez jakieś trójniczki). Napisz coś konkretniej. Na ile tv chcesz podzielić czy chcesz sumować sygnał z naziemną czy nie. Postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam dzięki panie śledziu chodzi mi o podzielenie samej C+ skoro nie ma możliwości innej platformy na 2 tv 1 to plazma 2 to lcd a 1 będzie dekoder HD a na 2 lcd zwykły nie HD ale jest tyle tych dekoderów ze nie wiem jaki kupić chodzi tez o rozsądne pieniążki .Wiem ze trzeba to urządzenie do kopiowania sygnału z karty nie chce tego bezprzewodowego bo jest drogie .2 sprawa to co z konwerterem bo z jednych wychodzą 2 kable czyli można obrazu podłączyć 2 dekodery ale znajomi mi mówili ze dekoder HD potrzebuje 2 kable ale po co ja nie chce z nagrywaniem no chyba ze C+ ma tylko takie dekodery HD z nagrywaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli mają być tylko 2 dekodery jedno głowicowe to oczywiście wystarczy tylko konwerter TWIN. Cyfra ma w swojej ofercie dekoder HD bez dysku (potrzebujący tylko jednego kabla) ale wiem ,że jest problem z jego dostępnością (przynajmniej w mojej okolicy) Co do splittera przewodowego to polecam WireLink firmy green eight system zestaw z dwoma kartami kosztuje 220zł bodajże. Co do drugiego tunera to polecam jakiegoś fergusona jak dla mnie to bardzo przyzwoite tunery za przystępne pieniądze. Np fk-6900 lub FX-7600. Aha moim skromnym zdaniem póki co polskie platformy jeszcze nie dorosły do HD i nie warto inwestować w to pseudo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...