Skocz do zawartości
  • 0

Transpondery mocne i słabe na satelitach.


603Mariusz
 Udostępnij

Pytanie

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To trochę bezsens bo  odbiór uzależniony jest od wiązki transpondera i położenia geograficznego, transponder słaby w Polsce może mieć silną wiązkę a silny słabą. Jak do tego dojdą niekorzystne  warunki atmosferyczne to możesz nie mieć wcale odbioru mimo sygnału z satelity . 

W sumie Polska nie jest takaż duża ale odbiór na zachodzi jest często inny niż na wschodzie.  

 

Po co pod obrotnicę ? Jak Cię interesują konkretne satelity to sobie sam sprawdzasz zasięg wiązki w miejscu gdzie mieszkasz. Równie dobrze możesz nie odbierać tego co ma sąsiad bo masz za małą antenę albo miernej jakości konwerter albo niewłaściwy konwerter do odbioru transpondera.  

Mam nadzieję że obrotnicę ustawia profesjonalista bo niewłaściwe ustawienie spowoduje tylko właściwy odbiór 3-4 satelitów a reszta zawsze będzie miała gorszy odbiór. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, 603Mariusz napisał:

Witam,czy ma ktoś na poszczególnych satelitach liste transponderów najsłabszych i mocnych? Będę potrzebował pod obrobnicę.

Zanim uruchomisz obrotnicę,proponuję nieco więcej zasięgnąć o niej wiedzy,poprzez przejrzenie forum. ( klikając strzałkę w prawym rogu).Temat bardzo dobrze tu rozpisany. Po zadaniu pytania,,czy antena 100 ,którą posiadasz,nadaje się do obrotnicy,wywnioskowałem,że takowej jeszcze nie masz.Więc za nim się zdecydujesz,naprawdę warto poczytać. Ja sam zrezygnowałem z obrotnicy,na  rzecz montażu, dwóch talerzy i siedem konwerterów. Obecnie,instalacja jest i tak bardzo mało wykorzystana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...