Skocz do zawartości

Połączenie WLAN przy pomocy DVB-T


kseiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :!: :D

 

 

Mam ogromny problem - otoz na obrone pracy inz... chce ustanowic polaczenie dwoch komputerow przy pomocy kart zewnetrznych USB DVB-T.

I juz na wstepie mam mnustwo pytan:

  • czy ustanowienie zwyklego polaczenia (tak aby mogly komputery te sie widziec nawzajem - czyli zpingowac) WLAN jest mozliwe
    przy uzyciu tego typu tuneru :?: Bo posiadam juz jednen tuner na USB - Pinnacle [ PCTV Hybrid Pro Stic ]
    http://media8.mojageneracja.pl/oiurqtru ... f62350.jpg , wiec planuje zakup drugiego takiego samego i przy ich pomocy ustanowienie polaczenia WLAN.
  • na jakiego typu antenach moge lub musze to zrobic? Czy to ma byc typowa satelitka, czy praraboliczna antena :?:
    Posiadam juz czasze o srednicy 92 cm i nie wiem czy tego typu anteny sie nadaja do takiego polaczenia :?:
  • oraz jaki transmiter ma byc najlepiej urzyty do tego typu polaczenia? Czy ma byc to zwykly taki za 40 zl czy jakis konkretny :?:
    Czy konwerter :?:
  • jakiego typu oprogramowanie bedzie mi potrzebne do ustanowienia polaczenia? System operacyjny to Windows XP SP2, posiadam kompletne sterowniki od ww tunera PCTV

 

Po zainstalowaniu sterownikow i oryginalnego oprogramowania - tuner dziala super - lapie kanaly analogowe i cyfrowe np. polsat, canal+ itp,

oraz tworzy polaczenie internetowe - nie stety nie wiem jak z niego skorzystac bo nie laczy sie przez nie wogole. A wnioskuje ze polaczenie to obejmuje jako modem wlasnie ten tuner PCTV - tylko jak z niego skorzystac? Czy to kwestja zasiegu lub regionu?

 

Jesli ktos orientuje sie w tym temacie, badz robil juz cos podobnego to bardzo prosze o wskazowki bo googlowanie [ :szukaj: ] nic nie daje - w necie jest za malo szczegolow by cos znalezc na ten temat - jedynie wybrane tematy tego co musze zrobic a nikt nie powie jak mozna zrobic to od a do z - oczywiscie wiem ze nie ma jednego schematu budowy ale prosilbym o jakas pomoc w tej sprawie.

 

A bo nie przedstawilem jak to ma wygladac ogolnie:

- dwa komputer oddalone od siebie na ok 20 metro, z tunerami TV oraz z antenami - lacza sie ze soba wspolnie bezposrednich urzadzeniach - bez przekaznikow, satelit geo, po prostu od anteny do anteny. Zalerzy mi na osiagnieciu polaczenia lan ta metoda ale jesli jest tez mozliwosc ustanowienia DNS czyli internetu to jestem za :)

 

Please peoples HELP and pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie sieciowe nie jest od internetu. Architektura sterowników WDM dla urządzeń multimedialnych tego typu wymagała identyfikacji karty jako sieciowej, aby obsługiwać strumienie danych z satelity. Nie miało to na celu umożliwienia jakichkolwiek połączeń między kartami, a ustawienia połączeń to "atrapa". Teraz wchodzi architektura sterowników BDA i ta sama karta, która jest widziana jako sieciowa po zmianie sterowników ze starych WDM na BDA znika z urządzeń sieciowych przenosząc się do kontrolerów dźwięku, wideo i gier. Jeśli Pinnacle wydało sterowniki BDA (zależy czy to zrobili, czy nie, starsze modele mogły tego nie doczekać) to także możesz sterowniki WDM odinstalować, zainstalować BDA i sztuczne (podkreślam wyraz "sztuczne" - to nie ma absolutnie nic wspólnego z połączeniami internetowymi, czy możliwością sieciowania urządzeń) połączenie sieciowe zniknie.

 

Dodatkowo karty do komputerów nie są nadajnikami, tylko odbiornikami. Żeby nawiązać połączenie to musiałyby mieć możliwość komunikacji obustronnej, a to nie jest możliwe.

 

Całość moim zdaniem nierealna do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - widze ze jednak nie obejdzie sie bez problemow - skoro mowisz ze tunery te maja "sterowniki" przeznaczone tylko do jednostronnego transferu, czyli tylko odbieranie danych a nie wysylanie - ale jesli tylko one odbieraja to jak komunikuja sie np. przy dekodowaniu wg. klucza kanalow? Chyba ze to operator wypiuszcza klucz do oferty kupna - a urzytkownik posiadajacy dekoder wpisuje kod na dany dzien by dekodowac dany kanal - a jak jest z internetem :?:

:]

To please powiedzcie jak moge dobrowolnie ustanowic polaczenie WLAN przy pomocy dobrowolnych tunerow? Bo ludzie takie cos robia i powiem szczeze ze jest malo wiadomosci na ten temat a sama architektura stanowi ogolny opis realla... dla tego bardzo mi zalezy na tym i po prostu musze zbudowac i u stanowic takie polaczenie.

 

:idea: Jesli ktos wie cos wiecej to prosze pisac - a jak co to na gg mozemy pogadac.

 

 

Mr.Orbita - widze ze powaznie znasz sie na temacie i powiedz mi szczeze - czy znasz kogos kto probowal, robli lub zna sie na tego typu technice :?: Tylko wy mozecie mi pomoc bo po prostu musze cos takiego zrobic a nie mam wiedzy z tematyki satelitarnej - ale z infy to wymiatam... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sterowniki powodują, że komunikacja jest jednostronna, tylko wymusza to budowa i przeznaczenie urządzenia. Kodowanie wygląda inaczej, zajmuje się tym oprogramowanie odbierając stosowne instrukcje od urządzenia ze strumienia danych, wysyłając je do czytnika (konkretne instrukcje, nie cokolwiek) i dostaje konkretną odpowiedź jak od osobnej części hardware. Internet nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma mowy o połączeniu się z internetem, o WLAN - powtarzam - jest to niewykonalne i nie spotkałem się nigdy, aby ktokolwiek coś takiego wykonał, bo urządzenia nie służą do tego - to nie jest interface sieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - czyli tu nie ma szans zbytnio... a oco chodzi z ta technika VSAT - bo swiadczy sie dostep do internetu przy pomocy tunera tv - tylko mi nie zalezy na dostepie do internetu, tylko na ustanowieniu zwyklego polaczenie po miedzy dwoma kompami... :/

 

Uslugodawcy satelitarni swiadcza uslugi dostepu satelitarnego do internetu 1 i 2 kanalowego... wiec cos musi sie dac zrobic przy pomocy anteny satelitarnej i jakiegos tunera... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet satelitarny przez karty DVB działa jednokierunkowo - tj. odbiór z satelity, a wysyłka danych musi być prowadzona inną drogą (standardowy dostęp do sieci - modem, GPRS - tego typu sytuacje, gdy płaci się za przesłane dane/czas połączenia).

Owszem, jest internet dwukierunkowy, ale wtedy nie przez kartę DVB tylko specjalne urządzenie (jak w Astra2Connect - osobny tuner) i musi być do tego specjalny konwerter. Więc "jakiś tuner" nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...