Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Archiwalny news z 2006 roku: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=32187

Jak można wyczytać, winnym całego zamieszania jest Europejska Unii Nadawcza, która wprost nakazuje realizować programy w 16/9 i technologii HD. Do tej pory było tylko archiwizowanie materiałów w ten sposob (bo leciały one w lettetboxie), a może teraz każą im iść dalej i nadawać w prawdziwym 16/9? Ponadto startuje DVB-T, więc możliwe, że na Astrze programy w MPEG-4 będą w 16/9, a te w MPEG-2 w letterboxie (do 2011 roku). Po przykładzie TVP Kultura widać, że jest możliwe emitowanie materiału w dwóch formatach na dwóch różnych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal i kolejna głupota ze strony TVP... przerwała transmisję z zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie po finale B z udziałem Justyny Kowalczyk. Zamiast finału A, w którym startowała liderka PŚ Petra Majdic telewizja puściła Teleexpress.

 

Kilka dni temu Korzeniowski obiecywał, że taka sytuacja się już więcej nie powtórzy (przypomnijmy - karne Arsenal - Roma). W dodatku TVP w komunikacie prasowym napisała:

Widzowie TVP 1 będą mieli okazję zobaczyć, czy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uda jej się pokonać specjalistkę od sprintów, Słowenkę Petrę Majdić i Finkę Aino Kaisę Saarinen."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Kasa z abonamentu idzie na misję. Więc idzie na sport - bo jest on wpisany w misję TVP. Sport nie będzie misyjny - kasa z abonamentu nie będzie przeznaczana na sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Tylko, że tu nie chodzi o kasę na sport, a o konkurencje niszowe. Chociażby MŚ Pruszków - organizację dostaliśmy m.in pod warunkiem, że TVP będzie realizowała transmisje. Gdzieś Korzeniowski się wypowiadał na ten temat, ale gdzie? Nie pamiętam... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Sadowskiej czy Burzyńskiej?

 

Jeśli mówisz o Sadowskiej to chyba nie znasz jej dokonań w telewizji. Zresztą jak większość nie rozumiem ataków na jej osobę. Programy prowadzi sprawnie, nie widać tremy. Jest profesjonalistką w tym co robi, bo nawet jeśli w programie na żywo zdarzy się coś co nie było wpisane w scenariusz (wpadka reżysera itd.) to potrafi z tego świetnie wybrnąć. No, ale do tego trzeba mieć talent. A ona go ma. Jeśli ktoś pamięta jeszcze stare czasy MTV gdzie prowadziła audycje z Marcinem Prokopem to wie o co mi chodzi.

 

A pani Burzyńska o rudych włosach to też pani z MTV, która odeszła z tej stacji. A raczej MTV zrezygnowało z prezenterów. Więc przeszła do TVP. Nie darzę tej pani sympatią, ale nie mam wpływu na dobór prowadzących.

 

A jeśli chodzi o program - wykonanie bardzo dobre, idea również. Ale program nie jest hitem. Ostatnio zmieniono porę emisji na piątek o godz. 22:35, także zobaczymy czy oglądalność w porównaniu z sobotą jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś napisałem do Zespółu ds. Kontaktów z Widzami TVP.

 

Pierwszy mój mail to nich to pytanie o to kiedy TVP 1 i TVP 2 będzie nadawny w FTA i dostałem taką odpowiedź.

 

Witamy serdecznie

Pragniemy poinformować, że w obecnym stanie prawnym Telewizja jest zobowiązana do przekazu naziemnego. Oczywiście trwają przygotowania do odkodowania naszych programów na satelicie. Na dzień dzisiejszy odkodowane są cztery kanały: TV Polonia, TVP Kultura, TVP Historia i TVP INFO. Natomiast program 1 i 2 dopiero w przyszłości. Ma to związek z brakiem praw do nadawania tych programów poza granicami kraju.

 

Zespół ds. Kontaktów z Widzmi

 

A drugi mail to było pytanie o nadawanie TVP Sport i TVP HD i dostałem taką odpowiedź.

 

Dzisiaj nie możemy mówić o żadnych terminach.

Oczywiście będziemy dążyć do odkodowania wszystkich naszych kanałów.

 

Zespół ds. Kontaktów z Widzami

 

Co wy na to, ja patrze na to optymistycznie. I teraz należy tylko czkeać. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście chyba tak będzie...

Choć naprawdę dobre mecze pokazują i są na poziomie Ekstraklasy. Tydzień temu Widzew-Zagłębie, dziś Korona-Podbeskidze i na prawdę fajnie wygląda transmisja, dobrze to robią trzeba im przyznać. Natomiast transmisja tylko jednego spotkania w kolejce jest bezsensu :/ Ale chyba taką podpisali umowę...No i co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, oni tam nie wiedzą czy jutro będą jeszcze pracować a tobie marzą się półprzezroczyste loga

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... ystko.html

http://www.wirtualnemedia_pl/article/26 ... rupowe.htm

Podobnie w TVNie

http://www.wirtualnemedia_pl/article/26 ... _w_TVN.htm

 

 

EURO2012 w TVP

http://media2.pl/media/49439-euro-2012- ... =tematdnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
TVP dostrzeglo problem z nieprzezroczystym logo prawie rok temu . pewnie wiecej osob zglaszalo podobny problem. polprzezroczyste logo wlaczane jest najczesciej w niedziele w czasie wybranych programow., np szansa na sukces, Maklowicz w podrozy,Wojceich Cejrowski- boso przez swiat.

Wracam do starego tematu, bo nie wiem czy wszyscy to zauważyli. (Ja, dopóki nie przeczytałem na forum o półprzezroczystym logo podczas Fortu Boyard, nie miałem o tym pojęcia, bo go nie oglądałem.) Chodzi o występowanie półprzezroczystego loga. Na początku myślałem, że jest widoczne tylko podczas programów, w których jest ono na stałe wmontowane do materiału, ponieważ gładziutko znikało przed blokiem reklamowym, a więc nie było wyłączane ręcznie przez jakiegoś pana. Jednak teraz już wiem, kiedy logo jest półprzezroczyste! Podczas emisji programów "Tylko w TVP"! Co jakiś czas logo TVP przekręca się na drugą stronę zmieniając w niebieski prostokącik z tym napisem. Skoro TVP daje radę z animowanym logo, do tego automatycznie wyłączanym przed blokiem reklamowym, nie powinno mieć problemu z półprzezroczystym statycznym logo. Problem w tym, że takiego nie mają.

 

A jeśli chodzi o samo logo "Tylko w TVP" - uważam to za głupotę! To tak jakby napisać, że "Łapu-capu" jest tylko w Canal+, a "Wydarzenia" tylko w Polsacie. To oczywiste, że program tworzony przez daną stację, jest puszczany przeważnie tylko na niej, więc Ameryki tu nie odkryli! Jeszcze brakuje, żeby podczas "Wiadomości" też je włączali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...