Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosto z Warszawy! :/

To też omijam wielkim łukiem. Jeszcze niepotrzebnie zobaczyłbym panią prezydentową Warszawy :P

Wrocław, Poznań, Warszawa, Lublin, Olsztyn, Gdańsk - to tylko nieliczne przykłady - co tam takiego jest, czego by nie było w głównych nośnych programach informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Finansów prowadzi kontrolę skarbową w TVP

 

Urząd Kontroli Skarbowej z Łodzi prowadzi kontrolę finansów TVP.

Jest ona przeprowadzana z upoważnienia Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, który podlega Ministerstwu Finansów. Według sobotniego ”Dziennika” kontrola, dotycząca finansów TVP, jej mienia i podatków zapłaconych w ubiegłym roku, potrwa osiem tygodni.

W środę minister skarbu Aleksander Grad (skarb państwa jest jedynym właścicielem spółki TVP SA) skierował zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że TVP manipulowała wynikiem finansowym, sztucznie go zaniżając o ponad 100 mln zł. Miało do tego dojść poprzez tworzenie nieuzasadnionych rezerw finansowych na potrzeby toczonych przez TVP procesów. Środowe zawiadomienie jest kolejnym, jakie złożono na działalność zarządu TVP. Poprzednie złożył w kwietniu szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Mówił on wtedy - powołując się na tajny raport z pierwszego audytu spółki wykonanego przez firmę Ernst & Young - że ten audyt wskazuje na ”ogromne nieprawidłowości w funkcjonowaniu telewizji publicznej”.

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=16204

Ale się uczepili tej TVP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napisałem kiedyś coś takiego:

To co leci w "Pytaniu na śniadanie" jak i TVP Info to format 4:3 z dodanymi czarnymi pasami u dołu (dlatego, że sygnał początkowy jest w 16:9, a TVP upiera się przy 4:3). Równie dobrze te pasy mogłyby być zielone lub czerwone.

Jak się dzisiaj przekonałem, niewiele się pomyliłem! Wszystko jest prawdą, poza tym że sygnał początkowy nie jest w 16:9. Otóż jest to najzwyklejsze 4:3 z doczepionymi na dole i górze czarnymi pasami! Na dowód załączam zrobione dziś przeze mnie zdjęcie (patrz: prawy górny i dolny róg - widać rękaw i fragmenty studia). Najlepiej takie rzeczy obserwować na telewizorach pozwalających wyświetlać "wszystkie piksele" (jest takie ustawienie np. w Sony Bravia), ale ja zaobserwowałem to włączając po prostu prawidłowe proporcje obrazu 4:3 po HDMI (16:9). Przy rozciągnięciu obrazu po prostu tego nie widać.

 

pns169.JPG

 

A myślałem, że takie praktyki stosuje tylko TV Trwam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na TVN24 były skróty meczy Polska-Słowacja? Na TVN nie widziałem. Niby TVN/ITI jest w dobrych stosunkach z TVP a nie maja skrótów meczów a Polsat News, Polsat ma szorstkie stosunki z TVP, wczoraj pokazał bramki z TVP2 podpisane zdjęcia dzięki uprzejmości TVP Sport. Ciekawe czy to oznaka poprawy pomiędzy Polsatem a TVP czy skąpstwo TVN? :D

 

Logo kanału jest nakładane chyba na samym końcu, tuż przed wysłaniem w świat i nie ma nic wspólnego z dostarczonym materiałem. Możliwe że człowiek odpowiedzialny za to zapomniał zmienić jego umiejscowienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba czegoś takiego- umyślne spłaszczanie obrazu 4:3 i sztuczne robienie obrazu 16/9- normalna telewizja nie robi.Jestem ciekawy do czego lub jakiej innej stacji chcą się upodobnić. Po co kupujemy TV z ekranem 16/9 skoro nasza ukochana TV publiczna robi i usilnie wprowadza jakiś inny niezidentyfikowany obraz z czarnymi pasami .

Nie wiem jak to nazwać. Czy wystarczy słowo-totalna głupota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...