Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Jeszcze raz podkreślę, jeśli nie ma ofert na wartościowe kanały, to miejsce powinno zostać puste, do czasu aż zgłosi się ktoś z dobrą ofertą. Nie przyjmuję więc do wiadomości że mamy Polo czy Atm bo chętnych nie było albo że inne oferty odrzucili.

Fajnie, tylko kto by płacił za te puste miejsca?

 

TvnCnbc leci za darmo nawet w internecie. Zresztą jestem pewny że mówiło się że chcą wejść do NTC ale widocznie ktoś ich zniechęcił albo to były tylko plotki.

TVN w poprzednim konkursie mógł się ubiegać o koncesję dla TVN CNBC, ale tego nie zrobił, tylko zaoferował TVN Meteo. :) Z resztą i tak by nie dostali miejsca, bo w NTC mają już 3 kanały, a wtedy mieli 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przydzielanie kanałów do DVB-T to dopiero musiała być farsa. Do takiego czegoś potrzeba konsultacji społecznych, a nie takie wciskanie ludziom ogłupiającego [beep]u. TV6 niby się poprawiła, ale ATM to totalny badziew z powtórkami [beep]nych seriali Polsatu i teleturniejów sprzed dziesięciu lat. No a w kanałach muzycznych powinna jakaś różnorodność gatunkowa być, a nie takie coś że są dwa kanały i jeden z nich nadaje prostacki pop rodem z radia planeta i rmf maxxx, a drugi disco-polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przed pierwszym jak i drugim konkursem były przeprowadzone konsultacje społeczne. :)

TV 6 nie otrzymała miejsca w wyniku konkursu tylko z przydziału dla komercyjnych nadawców posiadających koncesje na naziemne nadawanie analogowe. :)

Pop i disco-polo to chyba jednak jest jakaś różnorodność. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby TV6 pokazywała więcej produkcji zagranicznych, to jeszcze to miałoby sens. Akurat ja kupuję koncepcję kanału opartego na zagranicznych programach, których w Polsce nie było, albo których mamy rodzime odpowiedniki, bo fajnie jest zobaczyć jak to wygląda w innych krajach. Problem w tym, że takich programów mają bardzo mało i większość ramówki to powtórki z TV4...

 

Niestety proces cyfryzacji to kompletna klapa pod względem oferty. Nie wiem czy da się wypowiedzieć umowy takim tworom jak ATM czy Polo, ale znając życie to nie po to ktoś te kanały przyklepał by teraz je wyrzucać... Gdyby z tych wszystkich kanałów typu Puls2, ATM, TV6 itd. powyrzucać programy, które w polskiej TV choć raz już były, to ja nie wiem czy te 5-6 kanałów łącznie potrafiłyby zrobić choć jedną ramówkę 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwszym jak i drugim konkursem były przeprowadzone konsultacje społeczne. :)

TV 6 nie otrzymała miejsca w wyniku konkursu tylko z przydziału dla komercyjnych nadawców posiadających koncesje na naziemne nadawanie analogowe. :)

Pop i disco-polo to chyba jednak jest jakaś różnorodność. ;)

 

Przed pierwszym konkursem były konsultacje społeczne? A masz gdzieś link do wyników? Aż zerknę z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że były. Pamiętam, że posłanka Anna Sobecka na posiedzeniu jednej z komisji sejmowych domagała się, aby przewodniczący KRRiT Jan Dworak wytłumaczył się dlaczego ich nie było. :lol2:

Dla niedowiarków link:

http://www.krrit.gov.pl/krrit/konsultacje-krrit/wyniki-konsultacji/news,720,wyniki-konsultacji-ws-mux-1.html

W konsultacjach, których według posłanki Anny Sobeckiej nie było, brała udział również Fundacja Lux Veritatis. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie zauważyłeś ich, bo Ci TV Trwam czy Radio Maryja o nich nie mówiła. Interesujesz się nimi wtedy, kiedy Tadeusz Rydzyk mówi Ci, że masz się nimi interesować. :)

A konsultacje takie same, jak i te, które miały miejsce w zeszłym roku, a nawet lepsze, bo wzięło w nich udział 12 nadawców, a w zeszłorocznych tylko 4 i w większości zwolennicy TV Trwam. W jednych i drugich konsultacjach mógł wziąć udział każdy i dlatego w jednym i drugim przypadku nazywały się konsultacjami społecznymi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje w RM, czy TV Trwam słucham/oglądam tylko w celach poglądowych, dla porównania z innymi mediami, bo moim głównym źródłem informacji jest internet, a tam raczej rzadko zaglądam na strony mediów toruńskich, w porównaniu do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co nie ziemia faktu, że Twoje "własne" opinie, które przedstawiasz na forum są bardzo zbieżne z opiniami prezentowanymi przez media skupione wokół Tadeusza Rydzyka. :) Te same pretensje, te same argumenty, etc. Gdy czytam Twoje posty to mam wrażenie, że drugi raz czytam wydania internetowe Naszego Dziennika lub Radia Maryja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te papierowe konsultacje to chyba po to, aby łatwo w sądzie nie przepaść.

Są 2 możliwości: albo były fikcyjne albo ich wyniki nie były wzięte pod uwagę.

A stwierdzenie że PoloTV i Eska to jest różnorodność pokazuje, że Wiking już całkowicie przejął sposób myślenia swojego idola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niefikcyjne zapewne byłyby wtedy, gdyby przeprowadziła je Fundacja Lux Varitatis albo Nasz Dziennik. :lol2:

Kolego zacznij myśleć, a nie łykać kit o MUX-1, który wciskają Ci media niezależne. Samodzielne myślenie nie boli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, właśnie. To dlaczego pierwsze konsultacje mają być fikcyjne , a te drugie już nie? Dla mnie jedne i drugie prezentują taką samą wartość. Może z małym wskazaniem na rzecz tych pierwszych, ale tylko dlatego, że brała w nich udział większa ilość nadawców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że przed startem wymienionych stacji na ATM Rozrywkę patrzyłem z dobrej strony (tyle, że zapowiedzi z rzeczywistością minęły się o tysiące kilometrów), tak samo na U-TV, jeszcze jak to miał być kanał dla seniorów, bo uważam, że fajnie by było wypełnić tą niszę, choć sam mam dopiero 19 lat, więc stacji bym nie oglądał, no chyba, że tylko czasem, z ciekawości, no ale to niezbyt częściej niż obecne TTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dlatego, że o tych pierwszych mało kto słyszał (prócz nadawców) i mało kto wziął w nich udział (prócz nadawców). No chyba, że to były konsultacje u nadawców, a nie konsultacje społeczne.

 

Wystarczyło czytać branżowe media:

https://satkurier.pl/news/59357/konsultacje-w-sprawie-mux-1.html

 

I nasuwa się pytanie, skąd dowiedziałeś o zeszłorocznych konsultacjach? KRRiT przysłało Ci zaproszenie?

 

No bo nie wierzę że lud chciał ATM Rozrywka czy TTV

Od ludu napłynęły aż dwie opinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6

To przeczytaj sobie pytanie zawarte w zeszłorocznych konsultacjach:

1. Jakie programy w najpełniejszy sposób mogą uzupełnić ofertę programową w naziemnej telewizji cyfrowej?

2. Które podmioty są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie i jaką ofertę programową mają zamiar przedstawić?

3. Czy istnieje zainteresowanie rynku umieszczeniem programów telewizyjnych w standardzie wysokiej rozdzielczości (HD TV)?

 

I porównaj je z pytaniami sprzed trzech lat:

1. Czy istnieje zainteresowanie rynku umieszczeniem w mux 1 nowych programów telewizyjnych, szczególnie przez podmioty dotychczas niezaangażowane w rozpowszechnianie programów telewizyjnych drogą naziemną?

2. Jaka jest oferta programowa proponowana przez ewentualnych nowych nadawców (programy uniwersalne lub wyspecjalizowane ze względu na formę/tematykę/odbiorcę)?

3. Jakie powinny być najważniejsze kryteria oceny wniosków złożonych w postępowaniu o rozszerzenie koncesji poprzez umieszczenie programu w sygnale mux 1?

 

Gdy skończysz to okaże się, że podobnie jak Nasz Dziennik szukasz dziury w całym, aby tylko dowalić KRRiT, bo ta nie przyznała koncesji Fundacji Lux Veritatis. :)

 

No i nasuwa się najważniejsze pytanie, dlaczego widzowie TV Trwam nie wzięli udziału w pierwszych konsultacjach? Może dlatego, że media skupione wokół właściciela Fundacji Lux Veritatis to przemilczały? Ciekawe dlaczego?

 

No to z kim były te konsultacje? Z Solorzem i Walterem? Że zaraz po starcie mają wykupić te stacyjki co dostaną koncesję?

Od ludu aż były dwie? Twardo przepytywali naród :lol2: Zresztą po co, skoro i tak miały pójść do kosza.

Solorz-Żak nie wykupił żadnej stacyjki, która dostała koncesję na MUX-1.

Konsultacje społeczne są dobrowolne, a to oznacza, że biorą w nich tylko Ci co chcą. Nie wiem, czego nie możesz zrozumieć. :) Nie wiem też dlaczego Tadeusz Rydzyk nie zachęcił Cię do udziału w konsultacjach z 2010 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ATM to nie Polsatu?

TTV nie TVNu?

Czy ja już jestem całkiem głupi? Oglądając ramówkę nie muszę wiedzieć ile procent kto ma udziału, bo kto tam rządzi to widać.

Do konsultacji to powinny zachęcać instytucje PUBLICZNE, za to biorą pieniadze. Rydzyka niestety nie oglądam i nawet bym nie wiedział, że mnie zachęca.

Poza tym mam rację - nawet jak była jakaś namiastka, zrobiona cichaczem, to wyniki wrzucili do sedesu i spuścili wodę. Dowód - brak koncesji dla jedynej stacji na której komukolwiek zależało. Za to koncesje dla tych, co zwykle, oczywiście dla zachowania pozorów, na początku jako niezależnych podmiotów.

Zresztą prokuratura ma się tym zająć (nie "konsultacjami" tylko samym procesem koncesyjnym). W jaki sposób się zajmie można się domyślać, skoro bez rozpatrzenia chciała sprawę umorzyć, na co aż sąd zrobił wielkie oczy, że to za bardzo na skróty :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A ATM to nie Polsatu?

Nie. :)

TTV nie TVNu?

Tak. :)

 

Do konsultacji to powinny zachęcać instytucje PUBLICZNE, za to biorą pieniadze.

Wszystkie konsultacje, czy to przeprowadzane przez UKE czy KRRiT, bez względu na to, kto zarządza w tych instytucjach, wyglądają tak samo, czyli pomimo tego, że są otwarte, nie cieszą się wielką popularnością wśród osób indywidualnych (najczęściej udziela się w nich kilka osób albo w nikt). Jedyny wyjątek stanowiły zeszłoroczne konsultacje w sprawie MUX-1, gdyż uczestniczyła w nich zorganizowana grupa widzów TV Trwam i politycy, którzy lobbują na rzecz działalności Tadeusza Rydzyka. :) Gdyby nie to, to w nich pewnie znów wzięłyby udział ze trzy osoby. :)

 

Poza tym mam rację - nawet jak była jakaś namiastka, zrobiona cichaczem, to wyniki wrzucili do sedesu i spuścili wodę. Dowód - brak koncesji dla jedynej stacji na której komukolwiek zależało.

W poprzednim konsultacjach żadna indywidualna osoba nie wskazała TV Trwam, bo domyślam się, że mówisz właśnie o tej stacji. :) Natomiast jeśli o zeszłoroczne konsultacje, w których zdecydowana większość wskazała na TV Trwam, to przypominam, że konkurs jeszcze trwa. :) No i żeby był jasność to konsultacje nie mają znaczenia, gdy stacja nie przechodzi weryfikacji finansowej. :)

 

Za to koncesje dla tych, co zwykle, oczywiście dla zachowania pozorów, na początku jako niezależnych podmiotów.

W czasie konkursu zarówno Stavka jak i ATM Grupa nie były zależne od odpowiednio TVN i Solorza-Żaka. W pierwszym przypadku to się zmieniło, natomiast w drugim przypadku nie nastąpiły zmiany.

 

Pracujesz w Gazecie Wyborczej?

Nie, pracuję u Hajdarowicza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas jako widzów to powinno interesować nie to czy były konsultacje, z kim i gdzie, tylko jaki jest ich efekt. A efekt jest taki, że kilkunastu panów się spotkało, potworzyli fikcyjne pseudokanały, pozakładali pseudospółki, podzielili między siebie pasmo, a my mamy pseudotelewizję.

 

Same pasma powtórek z Polsatu i TVNu okraszone disco polo. Tak wygląda NTC w Polsce. Prawda jest taka, że dzisiaj powinna usiąść jakaś komisja, zrewidować te kanały i pozabierać połowie z nich koncesje. W normalnej sytuacji rynkowej o miejsce na multipleksie walczyłby np. taki Polsat News by uderzyć w widzów TVN24 (i kto wie czy ITI nie musiałoby wtedy podjąć tego wyzwania). To samo tyczy się kanałów typu TV Biznes czy TVN CNBC. Nie oszukujmy się, ale taka NTC to życiowa szansa właśnie dla takich niszowych kanałów, które przegrywają konkurencję z innymi kanałami. Jeśli mechanizm rynkowy nie zadziałał to reszty mogę się już tylko domyślać.

 

I żeby nie było - nie spodziewałem się super kanałów, wiadomo że nie można liczyć na NG czy Eurosport (choć chyba w Niemczech akurat Eurosport mają...). Ale żeby wybierać same śmieci i kanały powtórkowe to jest już skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...