Skocz do zawartości
  • 0

Przerywający się obraz na trzech dekoderach.


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Pytanie

Nie dostałem pomocy w wątku o problemach z odbiorem sygnału, więc tu poproszę o pomoc:

Otóż mój wujek od ponad trzech tygodni zmaga się z problemem, jakim jest przerywający się obraz na trzech dekoderach: WifiPremiumBOX+, Opticum ITI X8 i ITI 5800SX, te trzy dekodery są podłączone do konwertera: Technisat Unix Gold Quad. Macie jakieś rozwiązanie na ten problem?

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Problemy z odbiorem na różnych odbiornikach zawsze są związane ze złym ustawieniem anteny i konwertera.   Sama wymiana bez ustawienia od nowa nic nie daje. 

 

Po za tym to co tanie wcale nie jest takie dobre jak się zwykle reklamuje,  lepsze konwertery nawet z współczynnikiem szumów 0,3 dB zwykle działają bezproblemowo. Według mnie było wydać tą stówę na porządny niż 40 zł na "zaje... bo 0.1 dB szumów". 

 

Dla ścisłości producenci tanich konwerterów podają najniższe współczynniki szumów jakie im wyszły w testach ale nie zwracają  ze zawierają się zwykle w granicach 0.1 do  1 dB czyli średni współczynnik szumów takiego konwertera  wyjdzie ok 0.5 dB. 

 Potem problemy z odbiorem jak źle ustawiona antena i konwerter zapewnione w 100%. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Sprawdź ustawienia anteny.

2. Sprawdź tą samą antenę na innym konwerterze.

3. Sprawdź ten sam konwerter na innej antenie.

4. Jeżeli 3 punkty nie pomogą to sprawdź odbiór sygnału na własnym tunerze.

5. Jeżeli w punkcie 4 własny tuner odbiera prawidłowo, a na trzech dekoderach wymienionych w wątku odbiera nieprawidłowo to zanieś trzy dekodery do APS CANAL+ i poproś o wymianę dekoderów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Ustawienia anteny są w porządku.

2. Kumpel mojego wujka dał mu na przetestowanie stary konwerter typu quad - Inverto Extend Quattro Long Neck, na trzech dekoderach obraz nie przerywał.

3. Technisat Unix Gold Quad był sprawdzany na antenie 70-tce Polsatu, na Opticum ITI X8 i WifiPremiumBOX+ obraz się przerywał, na ITI 5800SX obraz był normalny.

 

PS: Technisat Unix Gold Quad jest obecnie zamontowany na antenie 80-tce Cyfry+.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.09.2022 o 20:36, Darek z Ozimka napisał:

w któryś dzień podjadę do wujka i przetestuję mój dekoder na jego konwerterze.

W piątek byłem u wujka przetestować mój dekoder na jego konwerterze (Technisat Unix Gold Quad) i na wszystkich czterech kablach "biegnących" z konwertera sygnał był w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...