Skocz do zawartości
  • 0

Siła sygnału 60-70%, jakość 0%


cmetaha_master
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Kupiłem mamie dekoder Canal+ na kartę i mam spory problem z ustawieniem talerza. Nie ważne czego bym nie zrobił mam siłę w granicach 80% ale jakości 0%. Posiłkowałem się aplikacją SatFinder, samemu też próbowałem coś ustawić ale nie mogę za żadne skarby ustawić sygnału. Konwerter wymieniony, nowa czasza, dekoder wiadomo nowy (na wszelki wypadek sprawdziłem mojego starego Echostara i też nic), kabel częściowo wymieniony i tam gdzie nie jest wymieniony jest na F-kach. Co ciekawe na tym samym kablu DVB-T śmiga bez zająknięcia. Co do sygnału to raz miałem 10% ale zdaje mi się, że to zdecydowanie za mało na dobry odbiór.

 

Tutaj moje pytanie: czy można wykluczyć błędy instalacyjne i skupić się na katowaniu ustawiania anteny do skutku?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

W internecie  są poradniki które mogą pomóc w ustawieniu talerza. Jest kilka ważnych czynników, czyli właściwy  kąt nachylenia talerza, skręcenie konwertera, kliknij na link nizej

https://satkurier.pl/news/177783/jak-poprawic-sygnal-z-anteny-satelitarnej.html

 

antena skierowana na południe.Może w pobliżu jest widoczna antena , wtedy będzie trochę łatwiej ustawic antene

 

 

 

W tunerze który posiadasz  jest już lista kanałów? Wybierz j kanał niekodowany np tvp info będzie łatwiej    ustawić antenę

10 % jakości  to oczywiście zbyt malo.Być moze to  sygnał z innego satelity.Trzeba  w tym miejscu się zatrzymać , zmienic kąt nachylenia talerza, góra , dól, prawo lewo.Uzyskać możliwie  najmocniejszy sygnał, przekręcić antenę w prawo lub lewo.

Jest  jeszcze jedna możliwość, coś zasłania sygnał np drzewo.Dlatego   jest problem z ustawieniem anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wskaźnik wychylowy też się przyda jak się nie ma dostępu do miernika i jak się chce nauczyć, jest o wiele lepszy od wskazań tunera. Spędzenie tych 2-4 h na powietrzu też nie zaszkodzi. :)

 

U stawiając nim należy zmieniać często transpondery by dostroić konwerter dokładniej dla różnych polaryzacji i  satelit HotBird. Najlepiej wybierać najsłabsze transpondery albo dostosować sobie ustawienia pod najczęściej oglądane programy. 

 

Każde dodatkowe łączenie po drodze tlumi sygnał co przy okazji ma wpływ też na odbiór. Najlepiej zawsze wymienić cały kabel niż go łączyć w ostateczności. 

 

Można kupić wzmacniacz wideband i podłączyć przy konwerterze albo w miejscu gdzie łączy się kable. Sprawdzając w kilku miejscach dobierze się właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...