Skocz do zawartości
  • 0

jestem zielona - proszę o pomoc


akcent61
 Udostępnij

Pytanie

Witam :-)

Jestem kompletnie zielona w tej tematyce. Próbowałam coś poczytać,by zapoznać się z zagadnieniem,ale jest tego tak dużo,że nie wiem od czego zacząć.

Powiem krótko: ogromnie zależy mi na odbiorze programów anglojęzycznych, czyli z tego, co przeczytałam na forum najlepiej ustawić antenę na 28,2 E. Coś próbowaliśmy z mężem pokombinować, ale łapiemy tylko jakąś inną Astrę (same niemieckie programy +CNN). Od czego musimy zacząć? Mamy jakis stary dekoder. Podam,co jest na nim napisane: PACE MSS 220 SERIES. Talerz chyba standardowy. Czy przy takim sprzęcie jest to możliwe? Mieszkamy na pn-zach Polski. Serdecznie pozdrawiam i będę bardzo wdzięczna za pomoc i wskazówki. Przepraszam, jeśli powielam wątek, ale naprawdę nawet po przeczytaniu paru wątków nie wiemy jak się do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

aha :oops:

no to mam jeszcze tuner Philips DV3, chyba został nam po Cyfrze+, a co do anteny, to jest na niej napisane ALPS, została po porzednich właścicielach (może mieć ok 8lat?,ale nie jestem pewna)

i jeszcze jedno: oddaliśmy kartę po zakończonej umowie, więc czy tuner będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm....z tym tunerem po cyfrze + to nie wiem czy na takie wycieczki można się wybierać na 28E, polecałbym takie coś

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=14&id=848

i pozycjoner żeby dobrze namierzyć satelitę

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=7&id=89

wiem, trochę drogie to oglądanie zaczyna się robić, ale jak się dobrze zainwestuje to na parę lat starczy, w razie jakichkolwiek wątpliwości można się zwrócić do bardziej doświadczonych użytkowników z pomocą, bo tutaj są naprawdę świetnie poinformowani mili ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, w pierwszej kolejności trzeba zainwestować w nowy tuner, koszt najprostszego FTA zawiera się w granicach 100-150 PLN. @młody technik podał Ci namiary na jeden z dobrych tunerów FTA, ale nie posiada on modulatora, więc w celu podłączenia go do telewizora trzeba użyć kabla Euro. W przyszłości też nie będzie problemu z rozbudową instalacji satelitarnej o kolejne satelity, np. jeżeli zechce nam się odbierać kanały z Astry, czy też HotBird'a.

 

Możesz też zainwestować w trochę lepszy tuner z czytnikami kart UCAS, koszt niewiele wyższy, bo zawierający się w granicach 150-200PLN. Tak na przyszłość, gdyby się kiedyś pojawił pomysł odbioru płatnych pakietów cyfrowych, np. TnK - Telewizja na Kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam ponownie

a możecie mi podać jakąą najfajniejszą stronę, by zrobić te zakupy w jak najtańszej cenie. I jeszcze proszę o polecenie mi modelu (lub paru) z czytnikami kart UCAS. Szukałam trochę na allegro,ale nie badzo wiem co jest lepsze. Niektóre mają i jedno i drugie czyli i modulator i usb , np. [Edycja RafiX: link usunięto - nazwa produktu: Ferguson FK 3900 USB]

i do czego ten modulator służy? :oops:

a pozycjoner jest niezbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możemy Ci polecić http://www.hollex.pl/. Najlepiej kup sobie TNK http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&id=1135 lub przywróć kartę kodowanej TV która oddałaś.W zestawie programów FTA na Hot Bird 13 są także programy anglojęzyczne np BBC i CNN.Satelita Astra 28,2E wymaga większej średnicy anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zrezygnowalam z Cyfry+, bo nie jest mi potrzebna tv po polsku i wiem,że są tam BBC i CNN. Ale nie na tym mi zależy. Chcę po prostu mieć możliwosć oglądania programów filmowych w j.ang i podobno to znajdę na Astrze . Czy rzeczywiscie większy talerz jest mi potrzebny? ktoś tu na forum pisał,że tylko trzeba ustwić odpowiednie współrzędne. A na pn-zachodzie, gdzie mieszkam , jest podobno silniejszy sygnał (nie znam się-tak wyczytałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tuner jaki sobie wybrałaś jest jak najbardziej dobry. Co do modulatora, to chodzi o to, że możesz do tunera podłączyć kabel z naziemną telewizją, a następnie tuner podłączyć do telewizora wykorzystując jego wejście antenowe. Gdyby tuner nie był wyposażony w modulator, wtedy musiałabyś go podłączyć przez wejście Euro - został w nie wyposażony zarówno tuner, jak i telewizor (starsze TV jedynie mogą nie mieć wejścia AV). Tak podsumowując, modulator jest przydatny gdy posiadamy stary telewizor bez wejścia Euro. Nie jest Tobie potrzebny żaden pozycjoner, jeżeli znalazłaś "inną" Astrę, to obracając antenę jeszcze troszeczkę bardziej na wschód, znajdziesz tą właściwą Astrę. Co do anteny na 28.2E/28.5E - jeżeli posiadasz standardową 80-tkę, nie powinno być problemów z odbiorem (szczególnie na zachodzie kraju), jeżeli 60-tkę - wieczorami mogą wystąpić problemy z odbiorem niektórych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ostatni raz pomęczę was co do zakupu, bo doczytałam,że ten, o którym wyżej pisałam nie ma wejścia na kartę, a jak mi słusznie doradza Rafix powinnam kupić również na kartę w razie, gdybyśmy chcieli znów oglądać jakąś płątną tv.

Znalazłam takie:

1. Tuner Sat BigSat DSR 7080CRCI Supreme

2. Ferguson FK 6900 CR USB PVR READY Full Box

3. Ferguson 7318 (używany z oprogramowaniem)

no i nie wiem czy na któryś z tych się zdecydować, czy pozukac czegoś innego. Czy jeśli kupię 1 lub 2 to będę musiała jeszcze o jakieś oprogramowanie się postarać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Napisała PN czyli północna cześć kraju;p Odnośnie tunera moim zdaniem może zainwestuj w 6900 fergusona ma pvr i czytnik ucas więc sobie możesz TNK zakupić albo potem podpisać umowę z c+:)Bardzo ładnie ten ferguson działa jeśli chodzi o nagrywanie programów.Myślę że tuner ten będzie dobrym pomysłem. Odnośnie anteny jednak zalecam antenę 120cm do tej pozycji satelitarnej.Ja mieszkam W Okolicy Łodzi i muszę przyznać ,że na 60nie łapałem sygnalu a na 120 i tak nie mam wszystkich kanałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:D Panowie! jestem zielona w temacie, ale to nie jest połączenie zielonej z blondynką :lol:

przecież wiem,że rejon, w którym się mieszka ma duże znaczenie i dlatego od razu się określiłam ( w pierwszym poście): "Mieszkamy na pn-zach"

a potem ponownie napisałam: "..na pn-zach, gdzie mieszkam...."

Może za mało czytelnie, więc podkreślę jeszcze raz: mieszkam na północnym-zachodzie, dokładnie 17km od granicy, okolice Gorzów-Kostrzyn.

A talerz mamy 80

Dzięki za pomoc-kupię fergusona! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Myslę że jedną z polaryzacji złapiesz na 80 ale jednak zalecal bym antenę powyżej 120cm:) no nic nie poradzimy musisz sprawdzić sama.A co do tunera to myślę że będziesz naprawdę zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć .

Powiadacie ,że na płn-zach Polski nie można złapać dobrej Astry 2 ?

Mieszkam we wschodniej części woj. Wlkp. i nie schodzę poniżej 40% .

Czasza 90cm ,tuner Fergusona ,monoblok .

Wisi to wszystko na 1.5m - i nie narzekam...

Na razie

Dawid

PS

Życzę wytrwałości - ustawianie satki to naprawdę fajna zabawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...